Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Кой ще успее да премине в Шестата раса?  (Прочетена 7451 пъти)
protoplasma
Гост
« Отговор #15 -: Ноември 22, 2011, 18:48:31 »

Същото би било, да съберете една група австралопитеци, преди ...1,5млн. години и да им зададете въпроса - кой от вас ще успее да стане човек.
А ако имате предвид расите, демек... там разните му атланти, лемурийци и прочее, става още по-забавно, тъй като те изобщо не вървят в градивен план, а дори може да се каже точно обратното.
Ние като сме петата, да не би да сме по-духовни от атлантите?
Расите не преминават от една в друга а се зараждат. Не може атлант да премине в човек, посредством ...медитация или каквото там щете.
Оттървете се от тази представа, че всяка следваща раса са по-развити или по-еди какви си, защото не са.
Блаватска и Мулдашев, сочат лемуро-атлантите за по-развити и от лемурийците и от атлантите, а са междинна раса. Според начина, по-който си представям нещата - индиго са междинна раса, между нас - хомо сапиенс и кристалната раса. Просто различни видове... с еднакви същности. Носорога по-духовно извисен ли е от тиранозавъра? Какво му е било нужно на тиранозавъра, за да стане носорог и да оцелее в настоящето, преживявайки прехода.
Активен
Щуродино
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #16 -: Май 02, 2012, 23:09:53 »

Същото би било, да съберете една група австралопитеци, преди ...1,5млн. години и да им зададете въпроса - кой от вас ще успее да стане човек.
А ако имате предвид расите, демек... там разните му атланти, лемурийци и прочее, става още по-забавно, тъй като те изобщо не вървят в градивен план, а дори може да се каже точно обратното.
Ние като сме петата, да не би да сме по-духовни от атлантите?
Расите не преминават от една в друга а се зараждат. Не може атлант да премине в човек, посредством ...медитация или каквото там щете.
Оттървете се от тази представа, че всяка следваща раса са по-развити или по-еди какви си, защото не са.
Блаватска и Мулдашев, сочат лемуро-атлантите за по-развити и от лемурийците и от атлантите, а са междинна раса. Според начина, по-който си представям нещата - индиго са междинна раса, между нас - хомо сапиенс и кристалната раса. Просто различни видове... с еднакви същности. Носорога по-духовно извисен ли е от тиранозавъра? Какво му е било нужно на тиранозавъра, за да стане носорог и да оцелее в настоящето, преживявайки прехода.
Стъпили и в двата свята-стария и Новия Усмивчица
Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
protoplasma
Гост
« Отговор #17 -: Май 07, 2012, 13:52:58 »

Цитат на: Щуродино
Нещо такова. Излиза, че индиго генерацията е нещо като "необходимото зло", което е нужно, за да пребори голямото зло и да отвори път на доброто.
Активен
Quantum
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 25

« Отговор #18 -: Май 07, 2012, 22:12:13 »

Цитат на: Щуродино
Нещо такова. Излиза, че индиго генерацията е нещо като "необходимото зло", което е нужно, за да пребори голямото зло и да отвори път на доброто.
санги не можах да разбера защо индиго да са зло
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #19 -: Май 07, 2012, 23:09:57 »

Цитат на: Quantum
санги не можах да разбера защо индиго да са
Здрасти и на теб.
Тепърва да обяснявам значението на израза "необходимо зло", няма как да стане. Имам лоша новина за теб - налага се започнеш да мислиш. Намигване
Активен
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 972

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #20 -: Май 16, 2012, 13:43:31 »

Има етапи на развитие на планетата и ако ги знаете ще разберете и какви са етапите на човешкото развитие.Планетата се е формирала много години , толкова че е трудно да разберете.
    И човека минава през този процес за да стане нещо по развито и усъвършенствано от сегашното му положение.Шеста раса е една крачка от това развитие.
    И за да станете част от шеста раса се изисква да се промените напълно.
    1.Да станете твърд господар на егото ви.
    2.Да изолирате силата на парите и материалния свят.
    3.Да се научите да се зареждате с енергията около вас и да я приемате в чистата и форма(1.храна,2.светлина,3.любов).3 е най чисто.
    И ако знаете силата на числата ще знаете че 3 винаги води към ново начало.
    Има много по темата в темата и няма да пиша повече.
    Нека слънцето достигне сърцата ви.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #21 -: Май 16, 2012, 14:11:53 »

Неволно ми хрумна и това че никой никъде няма да ходи и/или преминава (остава).
    Защо ли?
    Ами вече всички на куп сме или ще бъдем шестата раса...повече или по-малко.
    Никога не е имало само бяло или черно - това е илюзия в главите ни...
    Има толкова други цветове и нюанси...
    Тази промяна не става изведнъж,за всички в един миг...а бавно,постепенно и неумолимо за всички...през всички цветове...
    И колкото и да се съпротивлява някой толкова и повече ще си страда може би...
    Но очертанията са неумолимо ясни на хоризонта...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #22 -: Май 16, 2012, 14:39:47 »

Да всичко е в цветовете и числата.
    И да това се случва и сега този преход и той си е на планетата.
    Идеята е, че ако се променим, ще страдаме по-малко с проблемите на миналите раси.
    6-та раса се ражда такава, а другите трябва да се променят за да минат напред.
    Дано съм бил ясен.Все пак всички имате отговорите във вас самите.
    Активен

sianna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 62

• Град: софия
  • « Отговор #23 -: Май 17, 2012, 11:56:58 »

Усмивчица) ...който се освободи от Страха...

За мен, ние сме под властта на Страха, -той е в основата ни. Останалото е следствие на него.
    Някои казват, да станем господари на егото; други -на емоциите, на мислите ни..и т.н. това е възможно, едва когато станем господари на страха. Ние ще сме Свободни!
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #24 -: Май 17, 2012, 12:18:30 »

Да sianna така е.
    Страхът е в основата на всичко.Без него обичаш.
    На всички ги е страх да признаят, че планетата е жива и че тя е господ за нас.
    Страх ни е да се променим , ние хората.Страхуваме се от промяната и от самия живот.
    Кога изключим тази дума и енергия от нашето съществуване ние се променяме и ставаме различни.Почваме да обичаме всичко и всички.
    Това става кога обичаме слънцето и се свържем с неговата светлина която е само любов.
    Как да се свържем ами ако не се страхуваме да пробваме и прочетем всичко тук http://indigota.com/index.php?topic=948.0

И както казвам на много места да се храниш правилно значи да се прочистиш от отрицателните енергии или да ги намалиш.Месото е пълно със страх които предава на клетките ни и те на нас.Всичко е свързано и тука се надявам задружно да си помогнем.
    Активен

Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #25 -: Юли 20, 2012, 20:07:39 »

Да всичко е в цветовете и числата.
    И да това се случва и сега този преход и той си е на планетата.
    Идеята е, че ако се променим, ще страдаме по-малко с проблемите на миналите раси.
    6-та раса се ражда такава, а другите трябва да се променят за да минат напред.
    Дано съм бил ясен.Все пак всички имате отговорите във вас самите.

А звуците?
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #26 -: Септември 21, 2012, 18:21:18 »

Всичко е илюзия, всеки трябва да направи свое търсене, раси - лемури, атланти, доказателства за това... могат да ни манипулират по всякакъв начин, има само една истина и тя се нарича - душа : ) душа - индиго, кристал, жълт, душа - , която различава цветове и числа, душа - , която има спомени, рани, копнежи, страдания, болки, провали, срам, гняв.. огън гори вътре в нас, нека не го оставяме да изгасне, а да му позволим да гори. Много добре беше казано преди мен - когато духовността се превърне в надпревара вече не е духовност. Да започнем от тук и да разсъждаваме - думата духовност идва от "дух",  каква би била надпреварата на нашите духове, кой ще мине в шеста раса ли , стига де, това звучи като "кой ще мине в шести клас" . Духа е това, което ни движи, това, което в основата си е любов, някаква най-висша, почти незабележима частица в нас от цялото. А ние го смазваме по тези начини, повечето от които са описани по-горе от "уж мъдрите писатели на книги и тем подобни (олигофренчета)" Да, позволявам си да обиждам, защото аз всеки ден се изправям и съм между хората, и сама дължа на себе си да говоря високо и ясно, но това съм аз и имам мое мнение, също както мое его и моя гордост, които ни най-малко не ми пречат в битката, наречена живот. И това всичко е част от моята същност(може би не най-дълбоката или истинска част, но участва) и колкото повече се вглеждам в себе си и в околните- виждам, че нищо не става насилствено, духа и духовността са скрити зад маски, защото душите на хората не са достатъчно чисти за да приемат стойността на тези думи и да ги оценят. Защото, който разбира малко повече, ще знае че точно егото и другите споменати по-горе като отрицателни неща са само товар за нас самите, а товара не се контролира или се потиска, той се сваля. Не всеки е готов - за какво ? Да му олекне ? И как да се подготви човек за такова нещо ?
     В материята , която обсъждаме няма победители и победени, дори няма и битка, а просто еволюция. Не всеки сигурно ще ми повярва ей така от раз, че едва ли не ау ама то наистина било еволюция ма пено... но казвам търсете с ума си и чувствайте с душата си, и всичко може да е заблуда, днес се женим - утре развеждаме, днес копаем градина и съдим цветя, утре хвърлят цветя отгоре ни, докато червеите разяждат плътта ни . И не се погнусявайте - това е живота, това е, което се случва всеки ден докато ние седим и се опитваме да контролираме, неща, които ни затормозяват излишно. Я само си представете сцена от филм на царете, жените им, големите трапези от убити животни, кожите направени на палта, техните войни за величие, не ви ли напомня това на момента в който сме останали изгубени в еволюцията си , това, което те са изживявали, по онова време с цялото това ухолство,желание за власт над другите, над животните, господство на планетата, което продължава и днес.. и каквото и да било е само трепет на душата, а и има и други трепети. Може би следващия няма да е стремеж към величие и власт- а любов, която лекува като при Христос, жертва и възкресение. Ето и това го е минала историята, а какво следва сега, осъзнаване, или ? Или нещо общократно на последните две изброени - величие в любовта,властваща над всичко любов ? Но важното е нищо да не бъде отричано и изхвърлено, всяко от нещата, които са сега, които са били и които са вътре в нас има своята роля, и ако е много тежко на някои от нас, можем просто да мръднем една крачка и да ги гледаме, това пак е изживяване но някак по-повърхностно, просто търсейки смисъла, за да спестим болка. Та според мен не трябва да се отрича примерно този стремеж към величие на всеки от нас, защото това е душата ни - тя иска , тя копнее , тя завладява , пленява , катери се , просто когато се доверим ще видим че баланса е в нас самите - и никакви външни напътствия или съвети не са по - ценни от нашите собствени мир , свобода и преценка , да действаме както ние преценим и нека бъде, каквото бъде ... нека каквото има да се случва да се случи .. ние имаме силата и само ние сме с нас до самия наш край , нека търсенето и обогатяването и съзнанието продължат да си правят път и дал бог да се превърнат в огъня, който изгаря и гори вътре в нас. Както секса е "мръсен" но той сътворява нов живот, както страха уж всеки се опитва да го надвие, но той е водещ (страх да погледнем телата си голи, защо не е хубаво баща да гледа момичето голо ?? някой мислел ли е , или това е прекалено извратено) има толкова много неща за които можем да говорим и да се вълнуваме от тях заедно, да търсим и намираме и дискутираме , ние избираме и в това да се състезаваме ? Кой щял да премине, ми който иска да преминава и да следва правилата на някой друг, аз следвам само себе си и моите собствени, нека пък да си остана да видим накрая какво ще се случи .. Намигване Дали света не зависи пряко от мен, понеже аз съм центъра на моя собствен свят, и познавам и живея само в него ? Взимайте пример и бъдете кръвожадни вълци, защото света има нужда да поемем отговорност и да сме горди и силни .. останалото е история, която ще видим на живо, или ще напишем самите ние
    Активен
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Септември 21, 2012, 18:41:07 »

И нека да греша, и нека да съм смела в грешките си, и да падам и да съм проклета и да страдам и да си блъскам главата в празното пространство , и да мразя, да проклинам, да пропадам , но да живея и да се боря и копнея . И никой да не ме обича, и никой да не ме разбира и да съм напълно сама .. но да живея без страх или просто да живея, защото това е живота, и сигурно аз съм част от това "индиго-кристал" и нека да съм всичко лошо както в моите, така и в чуждите очи, нищо от това няма да промени това, което нося вътре в себе си, може само да го замъгли, да премести погледа встрани, но не може да изтрие душата и идентичността, която всеки от нас притежава." И нека направя най -голямата грешка - нека бъда себе си "
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #28 -: Септември 23, 2012, 06:15:51 »

Вече идва 7 раса , но това е друга тема.
    Аз ще кажа кои , този които поиска от сърце да се промени.
    И този които разбира какво е промяна и какво значи да поискаш от сърце.
    Толкова е просто колкото и сложно.И не се заблуждавайте ,че всичко около расите и прехода е глупости.
    Здраве на всички.
    Активен

kehoy_
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Септември 26, 2012, 22:42:25 »

аз ще добавя - замислете се само : "децата са най-чистото" и "сексът е приет за нещо мръсно" най-чистото излиза от най-мръсното хм.. тези реплики са част от "общественото мнение"
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Шестата раса - има ли бъдеще? « 1 2 3 »
    Всичко относно индиготата
    11WOLF11 31 6523 Последна<br />публикация Октомври 07, 2012, 12:37:16
    от shining_star
    Програма за Шестата раса
    Езотерика
    Инил 1 1812 Последна<br />публикация Октомври 02, 2009, 20:58:24
    от Инил
    ЦЕРН блокирал шестата раса
    Всичко относно индиготата
    Evolution 2 3138 Последна<br />публикация Февруари 15, 2011, 14:36:41
    от Дом
    Учителят за българите, славянството и Шестата раса « 1 2 »
    Духовни учения
    Georgio 15 2140 Последна<br />публикация Ноември 30, 2011, 23:14:15
    от meander
    6-та раса и храната. « 1 2 »
    Природосъобразно хранене
    Sunshine(sun) 25 5639 Последна<br />публикация Юни 11, 2012, 22:08:04
    от Sunshine(sun)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright