Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: В този живот трябва да достигнете Духа  (Прочетена 1843 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #15 -: Април 11, 2011, 17:43:00 »

Някой ще ме светне ли, аджеба, къде да го търся тоя дух? По шкафове, рафтове, в кофата да не съм го изхвърлил случайно...Къде?

Цитат
А какво е написано в Душата Ви?
  Ах, срам и позор, аз ценител на езотерична поезия номер 1 в България, да не съм чел това книжле... Тц, Тц, Тц...

Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 387

« Отговор #16 -: Април 12, 2011, 09:48:16 »

Някой ще ме светне ли, аджеба, къде да го търся тоя дух? По шкафове, рафтове, в кофата да не съм го изхвърлил случайно...Къде?
Като казваш АЗ на къде сочиш?
Активен

paparosko
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #17 -: Юни 14, 2011, 18:49:09 »

В този живот трябва да достигнете Духа!?

В живота нищо НЕ ТРЯБВА!
Инак ще бъде погубена свободната воля на Човека.

Който защитава твърдението, че нещо ТРЯБВА да се направи, според мен се ограничава сам точно от това ТРЯБВА.

Целта на живота е самия живот.
Колкото повече неща изживееш - по-добре.
Опитностите се постигат както с правилния, така и с грешния избор.
Наслаждавай се на живота.

Активен

Никога не казвай никога!
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Юни 14, 2011, 19:04:52 »

Смяташ, че който има светлина трябва да я крие?
Лука 8:16
И никой, като запали светило не го покрива със съд, нито го туря под легло; но го туря на светилник, за да видят светлината тия, които влизат.
Активен

kailash
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« Отговор #19 -: Септември 02, 2011, 02:40:37 »

Здравей, Папароско,
Бих искал да изразя мнение относно твоя коментар,което мнение е на базата на опит.Свободната воля е дадена на човека за да може да достигне до правилния избор отвътре,чрез сърцето,чрез връзката си с колективното свръхсъзнание и когато сгреши да може да го осъзнае и коригира,а не да оправдае грешката си и да продължава да греши.Ако продължава да прави едни и същи грешки рано или късно ще получи урок от това свръхсъзнание и ако не разбере просто ще излезе от границите на нормалното човешко поведение и ще върви към собственото си унищожение.Ако чувстваш отвътре кое е правилно и кое не,защо да правиш грешното и нараняваш себе си или другите.Трябва е дума която се казва от другите и тогава си мислиш,че нарушава свободната ти воля.Но ако знаеш отговора отвътре нима ще слушаш някого да ти казва трябва или не трябва,ти просто ще направиш правилното независимо кой какво ти казва и ще бъдеш свой собствен учител.
Смяташ,че целта на живота е самият живот.Но коя е истинската реалност?Живот без радост и щастие не е пълноценен и е лишен от смисъл.Но кое ни дава истинска радост и щастие и удовлетворение - това е да даваме радост и щастие на другите.Не можеш да опознаеш истински живота без да опознаеш себе си.Не можеш да разбереш смисъла на живота си без да се свържеш със силата която те е създала - творящата сила на Вселената.Само така може да се наслаждаваш истински на живота.
Относно достигането на Духа,необходима е преоценка на приоритетите и ценностите и пълна трансформация отвътре ,а не отвън.Това може да стане само в светлината на връзката с творящата сила на Вселената.Ума непрекъснато създава илюзии и пречи на нашето усъвършенстване,пречи да почувстваме кое е правилно и кое не.За да достигнем духа е необходимо да бъдем търсачи на истината с отворени умове  и сърца.Но друг повече за това търсене.Надявам се да направиш правилния избор.Много радост и благословии!   
Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Септември 02, 2011, 15:56:12 »

Духа може да се усети в сърцата ни. Само трябва да насочим внимание на там.
Активен

Страници:  1 [2]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Помогнете ми с този сън! « 1 2 »
Моите сънища
Sita 18 1597 Последна<br />публикация Май 06, 2011, 12:14:30
от Sita
За кого е този форум??
Въпроси и отговори
Турист 1 569 Последна<br />публикация Май 12, 2011, 19:55:07
от Sentinel
В този живот трябва да достигнете Духът « 1 2 »
Йога
Търсач 16 1642 Последна<br />публикация Юни 14, 2011, 17:02:07
от Гергана
Трябва ми екстрасенс
Въпроси и отговори
mamagaya 4 1094 Последна<br />публикация Юни 13, 2011, 15:04:31
от mamagaya
Стара тема на нов глас: Що за усещане е този магнетизъм???
Въпроси и отговори
Недим Мусин 1 789 Последна<br />публикация Декември 10, 2012, 22:20:29
от viosta

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright