Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Да не отговаряме на агресията с агресия  (Прочетена 982 пъти)
Ametist
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 108

• Град: София
  • « -: Април 05, 2011, 10:42:56 »

Нека който се чувства изнернервен, неразбран и е в труден момент да пренебрегне гордостта си и сподели тук мислите и чувствата си, та да могат останалите да изпратят подкрепа и позитивна енергия
    Активен

Вяра Любов Надежда Мъдрост
    izida
    Гост
    « Отговор #1 -: Април 05, 2011, 11:01:04 »

Нека който се чувства изнернервен, неразбран и е в труден момент да пренебрегне гордостта си и сподели тук мислите и чувствата си, та да могат останалите да изпратят подкрепа и позитивна енергия

Amethyst, каква прекрасна инициатива!!! Поздравленя!
    Ама защо имам чувството че тук става като психодиспансер, убежище за душевно болни с психични тазстройства

Не разбирам, защо да е ,,грешно,, човек да сподели как се чувства в даден момент, дори и пяна да му излиза посред нощ от устата....и защо все някой иска да му предлага помощ , цветя и рози и да развява байряка на децата с цветята и да се прави на голям въпрос. Нека се научим първо да помагаме на себе си и да си контролираме собствените енергии(не че е задължително де), пук после да ставаме посланици на добрата воля. Едно е ясно,.....всички сме тръгнали .....хаххахахха към ,,ПОЗИТИВНОТО,,...кхкхккх, ето това е истинската ПАРОДИЯ!!!!!!!!!! а СИЛАТА Е В БАЛАНСА.....който не съдържа само позитивизъм....ето това са думите не един непросветен агресивен никому неследвЩ глупак
    « Последна редакция: Април 05, 2011, 11:08:48 от егоцентрична ексцентричка » Активен
    Amaranth
    Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Град: Варна
  • Love is the Аnswer !

« Отговор #2 -: Април 05, 2011, 11:01:53 »

Подкрепям

Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    kim
    Гост
    « Отговор #3 -: Април 05, 2011, 11:29:47 »

Ясно е защо направи тази тема Аметист. Нека да е одушника - лошо няма. Аз искам да кажа нещо, което наблюдавам от извесно време. Тази илюзия, която така приятно навлиза в хората. Книжните плъхове, които сляпо следват принципи и позитивизъм, а подсъзнателно се отделят от всички. Виждам, как много хора се държат, като светци без да осъзнават какво правят, сочейки другите колко са ограничени. Това е балон - розов.  Да не отвръщаш на агресията с агресия като принцип е ясен и е най-добрия, но ми се струва, че това е ниво което все още е стремеж и теория отколкото практика.
    Има и друга страна. Какво влагаш в отговора към някой, като чувства е важно.
    Преди време имаше конфликт и тогава коментирах - Какво ще направят монасите ако прасе влезне в храма, ще го пуснат ли изобщо? Ако някой влезне там и се изтропка в средата на светинята дали шаолин будистите няма да го набият едно хубаво в името на любовта и светлината? Как мислите? Ще. И никой няма да ги съди нито те себе си.
    Има правила. Има някои ценности, които трябва да се пазят по всякакъв начин, и когато си дете дори и шамар може да ти дойде добре за да разбереш, че трябва да спазваш тези правила.
    Учителят Дънов, който е така прекрасен, е бил доста строг човек. Казват, че е гонил хора от лекции. Изпит за влизане в окултна школа е да изкараш ноща на връх по време на буря. Мълниите да падат около теб. Тогава, ще ти стане ясно кой си, че природата е могъща, ще осъзнаеш какво е уважение.
    Някой, ще каже че е лош. Така ли е? Не, разбира се. Ако си дорасъл, ще седиш и ще го слушаш с уважение, защото е важно, от какво е продиктувано действието, каква е същноста му, а не изразното средство или самото му проявление.
    Кои са тия, които седят и проповядват зад клавиатурата светлина и любов на фона на другото - истинските ценности и изпитания, сочейки другите, осъждайки ги? Усещаш ли контраста?
    Смешно ми е честно. Усмивчица
    Да, пародия е.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• « Отговор #4 -: Април 05, 2011, 12:03:10 »

Добре казано Star Rover!
    Ще добавя към думите му:
    По делата им ще ги познаете!
    Мир Вам!
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #5 -: Април 05, 2011, 12:16:10 »

да делата , делата .... делатааа....на 9-ти април седнете да помедитирате поне за духовна чистота, като няма да се включвате в чистенето....

оп...за какво беше темата .. да не отговаряме на агресията с агресия Усмивчица
    Колко добра идея - и днес ще се помъча да помедитирам над това, защото агресията може лесно да бъде прекъсната, но понякога просто забравяме как става Усмивчица
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #6 -: Април 05, 2011, 12:21:05 »

СИЛАТА Е В БАЛАНСА.....който не съдържа само позитивизъм....ето това са думите не един непросветен агресивен никому неследвЩ глупак.

Тук съм много съгласен с тези мисли. В живота ни има много факти, които могат да ни покажат спекулацията с позитивизма. И ето тук хората ме разбират погрешно. Отдавал съм се на позитивизъм в моменти, когато изграждам и творя.... когато търся по-добро здраве, когато търся любов. Но когато даден момент изисква ролята ни на свидетел, чувството на баланс (чрез безпристрастие) засилва възможностите ни да погледнем ситуацията от двете страни. Балансът ни предпазва от крайните емоции и слабости, до които позитивизмът може да ни доведе. Когато балансът е наш съюзник, то всеки от двата полюса (+ и -) може да ни навреди.

Тези мисли могат да поставят в неловко положение и песимистите и оптимистите. Обикновено те не осъзнават защо трябва да си минал през двата полюса... през мизерията и изобилието.... през омразата и любовта... не просто за да знаеш, а за да ОСЪЗНАЕШ тяхната роля в живота ни. Аз трупам познание и за двете и знам , че един ден ще ги обединя. Минавал съм дори през дълги периоди на съзнателна регресия, когато съм критикувал подпът и надпът всичко което не ми харесва.... тогава разбирах защо и хората не ме харесват, но ги питах и защо ме отхвърлят след като те се мислят за нещо повече от мене. Защото повечето не бяха.... без значение сънищата в които живееха ... розови, черни, жълти, зелени, виолетови, бели, оставих ги те да си знаят какви. Но тогава разбрах и значението на писаната мъдрост "Не съзерцавай прекалено доброто и не мрази злото". Не очаквах просто някой да ми докаже че това е ТАКА, а го проверих сам и с цената на много приятелства (сред тях имаше много стойностни). Напук на случилото се, ще кажа че съм доволен от вътрешната себереализация, до която стигнах благодарение на дуалното отношение към света.
    « Последна редакция: Април 05, 2011, 12:33:41 от Sine Wave Zero » Активен
    Amaranth
    Неактивен Неактивен

• Love is the Аnswer !

« Отговор #7 -: Април 05, 2011, 12:34:15 »

Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Веселяк Ухилен Ухилен Ухилен
    Активен

izida
    Гост
    « Отговор #8 -: Април 05, 2011, 12:46:49 »

Ясно е защо направи тази тема Аметист. Нека да е одушника - лошо няма. Аз искам да кажа нещо, което наблюдавам от извесно време. Тази илюзия, която така приятно навлиза в хората. Книжните плъхове, които сляпо следват принципи и позитивизъм, а подсъзнателно се отделят от всички. Виждам, как много хора се държат, като светци без да осъзнават какво правят, сочейки другите колко са ограничени. Това е балон - розов.  Да не отвръщаш на агресията с агресия като принцип е ясен и е най-добрия, но ми се струва, че това е ниво което все още е стремеж и теория отколкото практика.
    Преди време имаше конфликт и тогава коментирах - Какво ще направят монасите ако прасе влезне в храма, ще го пуснат ли изобщо? Ако някой влезне там и се изтропка в средата на светинята дали шаолин будистите няма да го набият едно хубаво в името на любовта и светлината? Как мислите? Ще. И никой няма да ги съди нито те себе си.
    Има правила. Има някои ценности, които трябва да се пазят по всякакъв начин, и когато си дете дори и шамар може да ти дойде добре за да разбереш, че трябва да спазваш тези правила.
    Учителят Дънов, който е така прекрасен, е бил доста строг човек. Казват, че е гонил хора от лекции. Изпит за влизане в окултна школа е да изкараш ноща на връх по време на буря. Мълниите да падат около теб. Тогава, ще ти стане ясно кой си, че природата е могъща, ще осъзнаеш какво е уважение.
    Някой, ще каже че е лош. Така ли е? Не, разбира се. Ако си дорасъл, ще седиш и ще го слушаш с уважение, защото е важно, от какво е продиктувано действието, каква е същноста му, а не изразното средство или самото му проявление.
    Кои са тия, които седят и проповядват зад клавиатурата светлина и любов на фона на другото - истинските ценности и изпитания, сочейки другите, осъждайки ги? Усещаш ли контраста?
    Смешно ми е честно. Усмивчица
    Да, пародия е.

Наистина добри примери и видимо жизнено необходими към пътият нагоре, в повечето ситуации и за повечето хора Усмивчица Благодаря ти Роуви!

да делата , делата .... делатааа....на 9-ти април седнете да помедитирате поне за духовна чистота, като няма да се включвате в чистенето....

Колко добра идея - и днес ще се помъча да помедитирам над това, защото агресията може лесно да бъде прекъсната, но понякога просто забравяме как става Усмивчица
    агресията, както и всяко друго  състояние е нищо друго, освен енергиен поток или изблик без задяд, заряда ние определяме, ние го обличаме в дреха по наш избор. Не мисля. че е нужно да се бориме с нея или да я прекъсваме, напротив, би било доста по-градивно да я наблюдаваме и анализираме. Да я оставим да протече свободно без да я отричаме като такава и да си заравяме главата като щраус, опсс....аз ли бях?!! ооо не, агресия??? глупости не и у мен, аз вървя към съвървенството. И точно тук идва моментът за който говорихме по горе. Бих искала отново да споделя с вас нещо което бях писала преди време и добре би паснало тък също.
     Става дума за този баланс, за който говорим ето го:
    Дуалността, или представата за „черно и бяло”, започва да събира своите граници,
    което отваря цял нов спектър на разбирания, изживявания и усещания. Те усещат правото си избор, независимо дали той ще беде „правилен или неправилен”, защото правото на свободна воля е дълбоко заложен във всеки. Знаят, че по който и път да поемат, ще достигнат до крайната точка, с оглед на това, че са готови изцяло да понесат последствията от изборът си, осъзнато напълно. Те разбират, че сами са господари на собствената си съдба, и не държат никой друг отговорен, за собствените си постъпки или грешки. Търсят отговорите вътре в себе си, защото няма по мощен и достоверен източник на информация, от собственото съзнание, което пази и най малката подробност за всичко което сме изживели и през което сме преминали през цялото си съществуване. Те пазят връзката си с този „Висш Аз”, който колкото повече намалява полярността, толкова по-силно се проявява. Колкото повеч се събират границите, толкова по-силно пресъздават излюзията за себе си самите и света около тях. Стават осъзнат наблюдател на всичко произтичащо от свободният им избор. Качеството им на съдници и ищци, намалява, като по този начин могат да поемат кормилото на напълно осъзнати действия и мисли. Засилва се ролята на Съзидателя и Твореца, а другата роля, на Последовател и Изпълнител започва да губи своята индентичност. Усещат „божествената искра” в себе си, и че са нерзделна част от цял космичен цикъл, в който те са центъра на своя микрокосмос, който отразява макрокосмоса на свой ред. Те са в синхрон с „божествените закони”, които са неизменна част от тяхната същност и природа, и това е единствения закон, който те следват.
    Хубав ден ви желая, мисля че моят момент на агресия отмина Усмивчица
    Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #9 -: Април 05, 2011, 12:49:27 »

Активен
    Gi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #10 -: Април 05, 2011, 12:55:42 »

Дулси, това че не пишем в темата не значи, че няма да се включим. Тук (във форума) има и къде, къде по-важни теми, които не са уважени (напр. тази за дечицата) Не умаловажавам твоята за почистването, просто слагам преоритет на децата: най-милото и важно за една нация! Но това, че не са уважени темите, не значи че хората не действат по въпроса.

Добре казано Star Rover!
    Ще добавя към думите му:
    По делата им ще ги познаете!
    Мир Вам!
    Прав си кривчо, ама дай да не отхвърляме и (противоречивите) думи. Не че друго, ама понякога и думите стигат, та за какво да губим време с анализ на дела?. Някои хора се уливат вече... Млъквам

Активен
    Gi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #11 -: Април 05, 2011, 13:07:14 »

Отново потвърждение, че всяко зло е за добро. Дали трябва да спираме агресията и подобни негативни форми? ТВЪРДО НЕ!!! (твърдо нИИе по бургаски Ухилен) Благодаря на Тейкъна, че подпали огъня днес, иначе Изи и Роувърчето нямаше да споделят с нас полезните си и поучителни постове! И да кажа, преди да цитирам и някой да е заклеймил нови сформирования на банди (хаха), че: Не че нашето гардже... нали и щото мн. ги обичам, ами наистина добри постове!
    . Тази илюзия, която така приятно навлиза в хората. Книжните плъхове, които сляпо следват принципи и позитивизъм, а подсъзнателно се отделят от всички. Виждам, как много хора се държат, като светци без да осъзнават какво правят, сочейки другите колко са ограничени. Това е балон - розов.  Да не отвръщаш на агресията с агресия като принцип е ясен и е най-добрия, но ми се струва, че това е ниво което все още е стремеж и теория отколкото практика.
    Кои са тия, които седят и проповядват зад клавиатурата светлина и любов на фона на другото - истинските ценности и изпитания, сочейки другите, осъждайки ги?

Дуалността, или представата за „черно и бяло”, започва да събира своите граници,
    което отваря цял нов спектър на разбирания, изживявания и усещания. Те усещат правото си избор, независимо дали той ще беде „правилен или неправилен”, защото правото на свободна воля е дълбоко заложен във всеки. Знаят, че по който и път да поемат, ще достигнат до крайната точка, с оглед на това, че са готови изцяло да понесат последствията от изборът си, осъзнато напълно. Те разбират, че сами са господари на собствената си съдба, и не държат никой друг отговорен, за собствените си постъпки или грешки. Търсят отговорите вътре в себе си, защото няма по мощен и достоверен източник на информация, от собственото съзнание, което пази и най малката подробност за всичко което сме изживели и през което сме преминали през цялото си съществуване. Те пазят връзката си с този „Висш Аз”, който колкото повече намалява полярността, толкова по-силно се проявява. Колкото повеч се събират границите, толкова по-силно пресъздават излюзията за себе си самите и света около тях. Стават осъзнат наблюдател на всичко произтичащо от свободният им избор. Качеството им на съдници и ищци, намалява, като по този начин могат да поемат кормилото на напълно осъзнати действия и мисли. Засилва се ролята на Съзидателя и Твореца, а другата роля, на Последовател и Изпълнител започва да губи своята индентичност. Усещат „божествената искра” в себе си, и че са нерзделна част от цял космичен цикъл, в който те са центъра на своя микрокосмос, който отразява макрокосмоса на свой ред. Те са в синхрон с „божествените закони”, които са неизменна част от тяхната същност и природа, и това е единствения закон, който те следват.

Активен
    Amaranth
    Неактивен Неактивен

• Love is the Аnswer !

« Отговор #12 -: Април 05, 2011, 13:34:04 »

Отново потвърждение, че всяко зло е за добро. Дали трябва да спираме агресията и подобни негативни форми? ТВЪРДО НЕ!!! (твърдо нИИе по бургаски Ухилен) Благодаря на Тейкъна, че подпали огъня днес, иначе Изи и Роувърчето нямаше да споделят с нас полезните си и поучителни постове! И да кажа, преди да цитирам и някой да е заклеймил нови сформирования на банди (хаха), че: Не че нашето гардже... нали и щото мн. ги обичам, ами наистина добри постове!
    . Тази илюзия, която така приятно навлиза в хората. Книжните плъхове, които сляпо следват принципи и позитивизъм, а подсъзнателно се отделят от всички. Виждам, как много хора се държат, като светци без да осъзнават какво правят, сочейки другите колко са ограничени. Това е балон - розов.  Да не отвръщаш на агресията с агресия като принцип е ясен и е най-добрия, но ми се струва, че това е ниво което все още е стремеж и теория отколкото практика.
    Кои са тия, които седят и проповядват зад клавиатурата светлина и любов на фона на другото - истинските ценности и изпитания, сочейки другите, осъждайки ги?

Активен

izida
    Гост
    « Отговор #13 -: Април 05, 2011, 13:39:03 »

I az mnogo si vi obicham i pregrushtam!! I neka bude svetlina i tralalala haha i naistina neka oburnem vnimanie na dvete iniciativi spomenati neednokratn po gore!

И аз много си ви обичам и прегръщам!! И нека бъде светлина и тралалала хаха и наистина нека обърнем внимание на двете инициативи споменати нееднократн по горе!

От радост забрави май да пишеш през кирилизатора Усмивчица
    « Последна редакция: Април 05, 2011, 14:57:32 от Eona Lightholder » Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #14 -: Април 05, 2011, 15:20:08 »

Старче примера с прасенцето изтропкало се в храма ,ми напомни вчерашния пресен пример. Кученцето ми си изчишка на средата на коридора , щото улисана във форум и другите ми занимания го забравих и то просто ме подсети по неговия си начин ,че имам ангажимент. Това което искам да кажа е ,че някои същества показват ,че имат нужда от нещо , чрез тропкане. Това винаги ме връща на правилото за непоисканата помощ и можем ли винаги да разбираме ,че някой иска помощ .Привличането на внимание според мен винаги има предпоствка за наличието на ниакакъв проблем.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Как да се браним от агресията на вампирите
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Админ 7 3039 Последна<br />публикация Септември 28, 2010, 14:42:33
    от nia.boneva6

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright