Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Колко е тъжно когато ти откраднат мечтата...  (Прочетена 2519 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #15 -: Август 06, 2011, 15:27:22 »

Аз си мисля ,че болката не е толкова ,че някой копира мечтата ,това е радост ,че сме вдъхновили някой също да мечтае , но има един момент , в зависимост от случая се представя за негово откритие или каквото и да е и в ситуация ,това си е чиста лъжа, говоря за специфични случаи , а винаги боли от лъжата и е естествено да ти е тъжно ,че някой лъже.
Не е за да очакваш благодарност или признание , но някак си се чустваш и част от тази лъжа. Мисля, че е човешко и болката минава в състрадание , но чуството за тъга дори и временно е нормална ответна реакция.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
stonetales
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 77

« Отговор #16 -: Август 06, 2011, 15:57:23 »

Ще оставя думите ти сами да говорят за теб Усмивчица

Точно затова и ги написах. Ти разбра ли ги:)

Абсолютно нормално е да се засегнем, временно. Но идентифицирането с "тази болка" май не е толкова естествено.

Бил съм свидетел, как хора нагрубяват хора, само за да страдат след това и да се изживяват като "сгрешили нагрубяващи".
Какъв е смисълът? Подхранване на чувство за значимост?

А нима останалите не могат да стигнат до идеите ни сами?
Толкова ли сме "специални", че идеите, които достигат до нас са Само за нас?
Не са ли за всички?Усмивчица

Стеф ти написа, Алонса:
"радвай се, че си могла да дадеш нещо от себе си. Значи имаш какво да даваш"

Радваш ли се или страдаш, че си го дала?Усмивчица
Активен

ТАНЦУВАЩА ПО ВЪРХОВЕТЕ НА КЛЕПАЧИТЕ МИ
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #17 -: Август 06, 2011, 17:46:55 »

Естествено ,че има специфични случаи и уроци. Но хората изпитват тъга от лъжите,изневерите,кражбите, убийства и тнт , ако не беше така нямаше да сме това ,което сме на този етап. Ако няма болка ,няма да има и състрадание, ако не си наранен ,няма за какво да простиш. Съвсем нормално за дуалността. Когато се мине над нея ,нито ще има за крадене ,нито за прощаване , ще има само мечтаене преобразуващо се в конструиране. Но на сегашният етап ,наистина е тъжно да ти открадват мечтите и каквото и да било, а оплакването е копнеж за предстоящето, има ли заложена мечта и пожелание , в един момент ще стане реалност.
Активен

stonetales
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Август 06, 2011, 19:10:02 »

Еона:)
Сякаш Дракон на щастието говори чрез теб:)

Да, разликите между гледните ни точки - (на всички нас) - само откриват нови и неподозирани досега, за нас самите,  неща - просто защото погледнато от единствения ни, личен ъгъл, нещата винаги са пречупени само през нашата призма:)

От друга страна, тъгата сама по себе си не съществува - тя се "осъществява" само когато някой я "изпитва".

Дел Тобоссо...............? Ти можеш ли да прощаваш?
Активен

Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #19 -: Август 06, 2011, 19:26:12 »

Уча се, момче, уча се Усмивчица
Час от пътя ми ме доведе тук, за да споделям и разговарям.
Когато се изправя пред трудност - и като казвам трудност разбирай нещо, което усещам, че ме трови
и не успявам да го "надскоча", въпреки всичко онова, което съм научила досега ...та когато срещна такава
трудност ми е приятно да дойда тук и да я споделя, защото тук има хора, които безрезервно биха подали
ръка (по какъвто и да е начин).
Тук съм, за да се уча, а този сайт е част от живота ми.
Не ми е приятно някой да идва и да размахва шамарите и да определя дали се оплаквам или не.
Когато мнението е поднесено от човек, чиито чисти намерения за помощ почувствам - тогава не бих се издразнила, дори да смята поста ми за оплакване.
Има и още нещо - сигурна съм, че всички се борим в ежедневието си със ниските вибрации и с низките си страсти.
Когато някой сподели слабост, по-скоро означава, че се опитва да се пребори, но когато някой дойде да ми разясни,
че мрънкам...по-скоро ми става малко тъжно.
И все пак - всички сме хора. Всички сме на пътя си.
Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
stonetales
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Август 06, 2011, 19:34:16 »

Шамари? Низки страсти?

Така ли усещаш думите ми?

Жалко, значи наистина не знаеш какво са шамари!

Споко - ще се научиш:)
Активен

Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #21 -: Август 07, 2011, 00:59:58 »

хаххаха това са само изразни средства...
Както и да е
Peace, love and good music!
Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #22 -: Август 07, 2011, 02:59:41 »

поздравявам ви с моята песен   Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=qppKbg_91-o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=qppKbg_91-o</a>
Активен

stonetales
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Август 07, 2011, 09:31:03 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9IrWyZ0KZuk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9IrWyZ0KZuk</a>
Активен

Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Strange Bird

« Отговор #24 -: Август 29, 2011, 02:05:10 »

По темата мисля следното...

ИДЕИТЕ - дай да уточним за какви точно идеи става дума? В кой спектър? Да си представим, че на този другия му е хрумнала идеята още преди да си я споделила, но не я е изрекал на глас въобще. Та е възможно дори да са те изпреварили - разглеждала ли си тази възможност? Когато не искаш да ти крадат идеите няма да ги споделяш. УсмивчицаАко смяташ, че твоя живот вдъхновява хората - радвай се и се замисли какъв живот живееш, щом вдъхновява другите. Но и някои събития се покриват взаимно в нашия и в нечий друг живот.
Когато една идея е родена и ти я обичаш и й се радваш като на своя рожба, ще се радваш да я видиш осъществена (стига да обичаш идеята "си"). Най-важното е тя да е жива и да я бъде - в нея, където и да е тя, където и да си ти, виждаш себе си)! Нали става дума за ИДЕЯТА, а не за овациите? Тъжно е, когато видиш нещо красиво да УМИРА или че вече е МЪРТВО, а идеята (под твоето име или не) живее (хората умират, но идеите остават).
« Последна редакция: Август 29, 2011, 02:12:19 от Do_It » Активен

Еруин
Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #25 -: Август 29, 2011, 03:40:58 »

Разбирам дразнението от кражба на идеи.
    Аз от известно време насам не се дразня на това. Превъзпитах се.

Soenya ми беше казала: "Информацията е на всички."
    Няма значение откъде идва и на кой са я спуснали или кой е успял да я изтегли. Така или иначе повечето наши идеи, мечти и прозрения въобще не са наши.

За момента в себе си изпитвам леко дразнение, когато видя дадена от мен(или някой друг) информация, която някой нарича "свое прозрение" и я предлага пред голяма публика, като в същото време, явно защото не схваща смисъла я е преразказал погрешно.
    Имам предвид, когато става голямо информативно затъмнение с цел нечие персонално проблясване.

Но напоследък май и това се научих да приемам, ако не съм, ще го науча скоро, надявам се Усмивчица

Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    stonetales
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Август 29, 2011, 06:51:29 »

Как отговорих в друг форум по подобна тема:)

В общочовешкия смисъл за собственост, не претендирам, че Знанието или разсъжденията, които се въртят в главата ми, са мои. Не, принадлежността на Знанията си е на самите тях.
    Ще ви дам пример.

Днес Терзо ми разказа, че се гмурка от 20 години. (знаех си, че има нещо общо между нас – аз се гмуркам от 20 дена:). В този момент осъзнах едновременно колко много не знам за гмуркането и се зарадвах на другото му значение - забавлението – колко Много ми предстои да откривам.
    И че на времето се е учел сам, тъй като не е имало форуми. Откривал е нови и нови неща, научени от познати или от практиката му.
    Но самите знания за гмуркането произлизат от морето. Те не са наша собственост. Той вече ги е усвоил, аз тепърва ги усвоявам, но Ние ги учим от морето. Знанията принадлежат на морето – ние само ги взимаме от него, чрез практиката си – и в това е голямата тръпка. Съвсем друг е въпросът, че морето ни ги дава, не ние ги взимаме.

По същият начин – потъването ми в морето на идеите, които откривам, не ги прави Моя собственост. Аз само ги научавам и после ги споделям.

Е, прочитайки това, което споделям, някой решил, че съм за лудницата.
    Друг пък вече ми се похвали, че жъне резултати, ползвайки някои от споделените идеи.
    Свят широк и интересен:)

Исках да ви кажа, че не изпитвам чувство за собственост към споделеното. Изпитвам само едно голямо удовлетворение и „рефреш”, когато споделям. Когато преминава през мен. И ако не беше това чувство, нямаше и пръста да си мръдна.

Липсата на собственическо чувство е причината, за да не мога да бъда засегнат с обвинения. Знам, че хората, които реагират отрицателно по мой адрес, биха могли също така да потъват в света на идеите - точно както се гмуркат в морето или пък отиват сред природата. Там те получават своите си откровения, своето удовлетворение.
    А причината за негативните им реакции е в лъжливото чувство за собственост към това удовлетворение, което всеки получава. Този рефреш. То принадлежи на природата.

Единственото, което е Наше е нашият специфичен начин на интерпретиране на нещата. Мой е само „филтъра”, „призмата” през която „оцветявам” идеите. Това казах днес и на Терзо – ако той ги беше „извадил” от морето на идеите, щяха да са пак същите, но изразени и оцветени по неговия специфичен начин.

Лъжливото чувство за Собственост идва от бързането. Тъй като „нямаме време”, ние не се замисляме за простият факт, че всеки един от нас би могъл да почувства нещо великолепно или разтърсващо. Оставаме в ограниченото си убеждение, че Само Аз Мога да Усетя – това или онова. Каквото и да е то.
    И когато някой се опита да ни обясни, че има и различна гледна точка, ние, аз , си мислим, че той просто „не разбира”.
    Скучно.
    Активен

Вивиан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #27 -: Август 29, 2011, 19:51:54 »

Все си мисля, че тук става въпрос за признание от страна на другите към този, който е "измислил" нещото. Няма никакъв проблем и нищо лошо някой да те копира. Но какво толкова ще коства на този който е откраднал да каже просто "направих го, като"..., или "видях от" .... или " и той/тя е така...". Защо трябва да е толкова трудно да признаеш, че си видял и направил нещо като някой друг, а тези които имат идеи и правят нещата, трябва да си трайкат и да си седят там в сянка, а друг да обира овациите. Всичко е образно казано. Може би на повечето тук не им се е случвало и за това с лека ръка едва ли не обвиняват. Съгласна съм, че ние не сме го измислили, но защо трябва да представяш нещо за свое, когато не е?
    Активен
    stonetales
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Август 29, 2011, 21:27:08 »

Самите ние сме "копи-пейстъри", когато сваляме идеите. Те не са наши, те са общи:) Затова и стоят в информационното поле, откъдето всеки може да ги вземе.

А, краденето - за разлика от взимането на заем - е процес, при който няма намерение за възвръщаемост. Докато при заема, заемащият се самозадължава да върне. И най-вече - "има" с какво да го направи:)

Та дори и при копи-пейста на идеите, този, който ги е свалил се задължава пред Бога да ги върне, но вече обновени:)

Очакването на Признание, обаче, не е естествен процес - то е предявяване на право на "собственост" върху тях.

Добре де - ти си ги "свалил" - "Твои" са. О кей!
    Ами като не искаш да ти ги крадат - не ги развявай наляво и надясно. Има служба патенти!

Страданието в случая, всъщност е страдание по загубената впоследствие "собственост" върху идеите, и нищо повече!
    Тоест - страдаме за нещо, което никога не сме притежавали:)
    Активен

Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Тъжно ми е, че всъщност хората не знаят наистина какво е любов. « 1 2 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Бунтарката 18 3286 Последна<br />публикация Февруари 16, 2013, 01:43:18
    от Ru Alfa
    Колко сте високи и колко тежите?
    Обща тематика
    Аэ съм 8 1651 Последна<br />публикация Март 25, 2012, 16:54:46
    от psyworld
    А когато спрем да помним сънищата си?
    Моите сънища
    Amaranth 9 2148 Последна<br />публикация Януари 24, 2011, 03:41:22
    от Еруин
    Когато пътищата ни се разминават.... « 1 2 3 4 5 »
    Въпроси и отговори
    giti 61 2733 Последна<br />публикация Декември 17, 2010, 14:31:17
    от air_fairy
    Когато идеите правят секс
    Видео клипове
    Georgio 1 1313 Последна<br />публикация Януари 10, 2011, 21:20:14
    от nia.boneva6

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright