Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Колко е тъжно когато ти откраднат мечтата...  (Прочетена 2520 пъти)
Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« -: Април 03, 2011, 22:42:18 »

Забелязали ли сте, как понякога приятелите ни взаимстват от нас идеи, мисли дори и мечти..после забравят, че ги е казал някой друг и ги представят като свои..като част от собственият им мироглед?
Още от малка ненавиждах това у хората! Дребнавост ли е от моя страна? Несигурност? Не мисля.
     Дълго време наблюдавам хората и колкото повече подобни случаи откривам, толкова повече от главата ми не може да излезе този въпрос - защо нито веднъж не чух някой просто да го изрече: "Ти ме вдъхнови за това", "Толкова ми хареса идеята ТИ" или "Това, което ми разказа за ..нещо си..промени живота ми!"....както всъщност аз правя и смятам за прекрасно...
Това което чувам е как те разказват моята "идея" на трети лица, представяйки я за своя.
И така си блъскам главата аз, обвинявайки се често в дребнавост, докато един ден не разбрах, че до всички тези мисли и неща аз съм достигнала сама, което ги прави част от моя душевен свят, от моята личност, а когато някой просто ги открадне и дори не си и спомня, че ги е чул от теб...това е просто незачитане на твоята личност...
ЕГОТО....моя стар приятел непрекъснато се бори за надмощие в живота ми, а опитвайки се да го наблюдавам, както съветва добрия ми друг приятел -Ошо се получава така, че пак тази гад дърпа юздите....
И все пак тъжно ми става, когато виждам, че приятелите ми се възползват от мен по такъв начин и не зачитат това, че идеите, които съм им доверила са дошли...от сърцето ми..
     Дали става въпрос за мечта или идея, дошла при мен след безсънни нощи, след преживяна страст, след години в търсене на истината -  как точно да се справя с това да спра да страдам за "кражбата". Някои хора са на мнение, че по-скоро би трябвало да се гордея, че някой взаимства от мен, но не е ли тази гордост всъщност отровата на болното его, което иска да се възгордее?
ПС Знам, че в този сайт обсъждаме по-значими и не толкова ЗАЗЕМЕНИ, както напоследък е модерно да се казва, неща, но все пак - не е ли живота ни истински извън този сайт и извън заучените фрази и трактовките на вселената....
Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Април 03, 2011, 23:18:46 »

Хората идват и си отиват,идеите остават...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Неактивен Неактивен

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #2 -: Април 04, 2011, 16:11:01 »

Не се сърди, но това отново са си заучени фрази ....благодаря за отговора все пак, но.... ако можехме да си подреждаме живота така да сме сложили под мишница по едно книжле с цитати и да сме тръгнали все напред и нагоре, нали се сещаш Усмивчица
    Активен

estira
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 49

« Отговор #3 -: Април 04, 2011, 16:35:28 »

Разбирам какво искаш да кажеш. И е тъжно от гледна точка на егото ти, че някои черпи от неща родени в твоя творчески и съзидателен свят.
    И все пак всичко е въпрос на гледна точка. Колкото и да е трудно понякога опитай се да си над нещата, медитирай над този проблем.

Много се ядосвах когато, много тривиално, моя приятелка, си прави същата прическа веднага след мен и ред подобни, НО тогава пак се променям и аз.
    Ха да видим как ще ме стигне.
    Активен

„Добрите думи може да са кратки и лесни за казване, но ехото им е наистина безкрайно.“Майка Тереза
    "Be the change you wish to see in the world!"-Ganhdi
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #4 -: Април 04, 2011, 20:57:07 »

Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso ако се чудиш как да приемеш ситуацията ще ти кажа.
    Както искаш така е приеми.
    Ако не искаш да се гордееш тогава се радвай,ако не искаш да се радваш можеш да си избереш каквото искаш.
    В крайна сметка ситуацията ли ще ти каже как да я приемеш,ние ли,или самата ти ще прецениш и ще избереш като истински майстор??!
    А ако не можеш да избереш тогава със сигурност някой друг ще избере вместо тебе...
    Успех!

ПС:Сигурен съм,че ти можеш да го направиш!!!
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Cohen
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 43

• Град: sofiq
  • « Отговор #5 -: Юли 14, 2011, 17:52:04 »

И аз мразия това у хората да ми откраднат идеята и да  я представят за своя, и най  нагло да  твърдят, че  те са  я измислили.Така се изнервям понякога
    Активен
    Вивиан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #6 -: Август 04, 2011, 21:38:02 »

Крайно неприятно е наистина някой да представя чужди идеи, мисли и размисли за свои. На мен това ми се случва още от малка. Постоянно някой казва мои думи (даже ми се е случвало да ме цитират), естествено представящи ги за свои. Взимали са ми идеите хора, които имат възможност веднага да ги осъществят, но това си е мой проблем да не съм споделяла какво искам да правя. Винаги има кой да ме копира за какво ли не - прически, дрехи, аксесоари, понякога и маниера ми даже копират. Последното което беше направо ме разби - комшийката ей така дойде да ми разправя как водела децата на театър, колко им било весело и чак ми предложи и аз да ги водя.    Но не това е проблема - преди 3-4 месеца лично тя ме пита водила ли съм ги моите, защото нейните не ги била водила до сега. Е нали разбирате, направо щях да припадна. Но толкова съм свикнала вече на "такива крадли", че ми е все тая какво правят, важното е, че аз знам че съм първа, а още повече, че и те го знаят. Не се ядосвай, опитвай се да погледнеш от друга страна на нещата. Може би това е начин да научиш нещо, или пък да се калиш, както му казват хората. Едно не могат да ти откраднат - сърцето и любовта, която носиш в себе си. И не забравяй - каквото си дала, това ще получиш. :
    Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #7 -: Август 04, 2011, 22:31:43 »

Хмммм хората все търсят благодарност за деянията си,защо ли? Все искат да се оценени защото те самите не се чувстват такива може би! Аз пък се радвам,когато съм помогнала и съм дала нещо на някого,което му е послужило.Това за мен е най-голямия подарък.Трябва ли непременно след това да ми се казва,че еди какво си е научено от мен и тн. Както и аз така и отсрещният човек го знаем.Знанието е за да се дарява ,да се предава и развива! Уверените хора в себе си и голямият им опит са стигнали до тези заключения и тези неща не биха ги подразнили а и всичко се вижда и се знае.Да има и несправедливости,но те само ни показват кои до какво ниво се е развил и ние самите до къде в развитието си сме стигнали.Един можещ и знаещ човек винаги ще успее и ще развие нещо ново Усмивчица Ако се случи някой да му го вземе то този някой далеч едва ли ще стигне с чуждата идея и ще е временно;) Творете и дарявайте това ще ви направи силни и можещи Усмивчица А отностно приятелите ви ,които ви копират не им се дразнете и знайте,че те вземат най-добрия пример и бъдете горди със себе си Усмивчица
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Rigros
    Гост
    « Отговор #8 -: Август 04, 2011, 23:52:32 »

Хмммм хората все търсят благодарност за деянията си,защо ли? Все искат да се оценени защото те самите не се чувстват такива може би! Аз пък се радвам,когато съм помогнала и съм дала нещо на някого,което му е послужило.Това за мен е най-голямия подарък.Трябва ли непременно след това да ми се казва,че еди какво си е научено от мен и тн. Както и аз така и отсрещният човек го знаем.Знанието е за да се дарява ,да се предава и развива! Уверените хора в себе си и голямият им опит са стигнали до тези заключения и тези неща не биха ги подразнили а и всичко се вижда и се знае.Да има и несправедливости,но те само ни показват кои до какво ниво се е развил и ние самите до къде в развитието си сме стигнали.Един можещ и знаещ човек винаги ще успее и ще развие нещо ново Усмивчица Ако се случи някой да му го вземе то този някой далеч едва ли ще стигне с чуждата идея и ще е временно;) Творете и дарявайте това ще ви направи силни и можещи Усмивчица А отностно приятелите ви ,които ви копират не им се дразнете и знайте,че те вземат най-добрия пример и бъдете горди със себе си Усмивчица

Добро мнение. За мен да давам на някого нещо, да помагам, да съм в услуга е безкрайно удоволствие. Мисля, че да живееш по този начин е и част от пътя и разбирането на Безусловната Любов. Ако човек обича и цени себе си, ще се държи така и с другите - ще иска най-доброто за тях. Всичко дадено от сърце без да се търси отплата, облаги, дивиденти се връща двойно винаги - закон.
    Активен
    stonetales
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 77

« Отговор #9 -: Август 06, 2011, 10:50:04 »

Подкрепям Стефаница:)

В пространството има Тоооолкова много идеи и възможности, че идентифицирането Ни със която и да е от тях, само ни завлича в посока, която може и да не е желана от нас.
    Идеята в първият пост на тази тема е Оплакване.
    Бихте ли желали да се идентифицирате с него?Усмивчица

Стеф, само бих уточнил че взимащите взимат най-доброто, до което са се докоснали, но най-доброто за момента. Има още Тоооолкова много за даване:)
    Активен

ТАНЦУВАЩА ПО ВЪРХОВЕТЕ НА КЛЕПАЧИТЕ МИ
    Неактивен Неактивен

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #10 -: Август 06, 2011, 13:33:18 »

Е, приятелю, stonetales , аз бих го нарекла споделяне, защото това е една от първите крачки за да се справи човек с проблемите си (които впрочем всички имаме).
    Но, благодаря, много мило....
    Активен

stonetales
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 77

« Отговор #11 -: Август 06, 2011, 13:54:06 »

Не си спомням да сме се сприятелявали.
    Не си спомням да съм бил мил.

Но, ако искаш да те лъжа и да ти галя егото с перце - не си спомням да съм откликвал на такава молба.

Искаш съвети.
    Получаваш ги.
    Прави с тях каквото поискаш:)
    Активен

ТАНЦУВАЩА ПО ВЪРХОВЕТЕ НА КЛЕПАЧИТЕ МИ
    Неактивен Неактивен

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #12 -: Август 06, 2011, 14:22:35 »

Ще оставя думите ти сами да говорят за теб Усмивчица
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #13 -: Август 06, 2011, 14:45:11 »

Алдонса ти си една от мечтите на живота и теб никой не може да те открадне,както и никой не може да открадне твоя мечта или способността да мечтаеш.

« Последна редакция: Август 06, 2011, 15:13:18 от В Дъх Нов Е n :) » Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Неактивен Неактивен

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #14 -: Август 06, 2011, 15:03:05 »

Съгласна съм ! Благодаря ти!
    Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Тъжно ми е, че всъщност хората не знаят наистина какво е любов. « 1 2 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Бунтарката 18 3287 Последна<br />публикация Февруари 16, 2013, 01:43:18
    от Ru Alfa
    Колко сте високи и колко тежите?
    Обща тематика
    Аэ съм 8 1651 Последна<br />публикация Март 25, 2012, 16:54:46
    от psyworld
    А когато спрем да помним сънищата си?
    Моите сънища
    Amaranth 9 2148 Последна<br />публикация Януари 24, 2011, 03:41:22
    от Еруин
    Когато пътищата ни се разминават.... « 1 2 3 4 5 »
    Въпроси и отговори
    giti 61 2733 Последна<br />публикация Декември 17, 2010, 14:31:17
    от air_fairy
    Когато идеите правят секс
    Видео клипове
    Georgio 1 1313 Последна<br />публикация Януари 10, 2011, 21:20:14
    от nia.boneva6

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright