Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Известни индигота  (Прочетена 4410 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #15 -: Октомври 31, 2012, 16:04:50 »

Каква е целта на индиго хората? Защото много от изброените в тая тема са си чиста проба сатанисти и масони.  Усмивчица
Активен
krem
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #16 -: Октомври 31, 2012, 16:29:16 »

Мисля, че тази тема е интересна, не за да гадаем кой наш любимец е индиго или не, а да даваме примери за такива, които вдъхновяват. За хора, които са реализирали истински "индиго или кристален" или какъвто и да е потенциал и са променили мисленето на много хора независимо, чрез откритие, творчество или вдъхновение Усмивчица

Леонардо да Винчи е мнооого интересна личност
Уилам Блейк по-горе писах
Айнщайн определено
Тесла също

от съвременните творци определено
Кърт Кобейн
Джон Ленън
Джим Морисън

и няколко български примера, много положителни за мен Усмивчица и повлияли ми в последните години.

Таня Русева - Бу
Тази мацка решава, че ще кърми детето си, но среща много трудности в началото. Решава да търси информация намира много в чужди сайтове и никаква на български. Започва да превежда, прави подфорум кърмене в бг-мама и се сертифицира към ЛаЛече лига - световна организация подпомагаща кърменето на децата, обучава други и така тръгва една лавина от информация, която в момента помага на хиляди майки в България да кърмят успешно бебетата си.

Василена Доткова
Написва книгата "Близо до бебето" където първа обединява много практики за естествен и зелен начин на гледане на деца. Основно помагало за много майки, когато още нямаше много информация по въпроса.
Има и много интересни статии в блога си, относно това как детето да растев среда на уважение към личността му.

Магдалена Малеева
Създател на сайта горичка, ако не се лъжа първият зелен сайт на бг.
Активен

just keep your mind open

love actually is all around
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #17 -: Октомври 31, 2012, 16:34:46 »

Цитат
Кърт Кобейн
Джон Ленън
Джим Морисън

Да, вярно е, тези хора са велики музиканти, но и тримата са с доста съмнителна съвест. Да не забравяме че първите съвременни последователи на антихристиянските учения на А. Кроули са именно Биитълс( за Джон Ленън). А за другите е ясно.

Цитат
Айнщайн определено

Пред Никола Тесла Алберт Айнщайн бледнее. Двамата са на светлинни години. Голяма част от "откритията" на Айнщайн са върху трудове на Тесла.
Активен
krem
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Октомври 31, 2012, 16:55:12 »

Цитат
Кърт Кобейн
Джон Ленън
Джим Морисън

Да, вярно е, тези хора са велики музиканти, но и тримата са с доста съмнителна съвест. Да не забравяме че първите съвременни последователи на антихристиянските учения на А. Кроули са именно Биитълс( за Джон Ленън). А за другите е ясно.

Според мен и тримата са търсили "нещо", усещали са, че трябва да търсят, дали са тръгнали по правилният път е друго, но това, което са оставили е променило доста хора въпреки това.

Морисън - има някои невероятни текстове. Това, че не успява да проникне там, където иска го убива.

Кобейн, Нирвана, това е началото на края на юпи-ерата и материализма, кара много хора да се замислат. Също свидетелство колко наранено и самоунищожително може да стане такова дете, ако от малко е жертва на агресия, неразбиране и лекарства.

Ленън - мисля, че е стигнал до своя истина Усмивчица

Imagine there's no heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today...

Imagine there's no countries
It isn't hard to do

Nothing to kill or die for
And no religion too
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one

Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one
Активен

just keep your mind open

Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #19 -: Ноември 01, 2012, 10:28:51 »

Дори и този дръзнал да поеме по тъмния път
    показва за всички след него  с творчество,личен пример или друга изява
    какво има по този път...
    И всеки след него просто вече знае накъде е тъмния път.
    Дори и само в този смисъл всеки след такива дръзнали личности
    поне им дължи малко респект и уважение-независимо от етикетите.
    Също така човек може да проследи
    чрез изявите на такива хора какво са преживели
    и надживели...да проследи градацията и развитието
    на събития,усещания,мисли довели до преждевременната гибел на съзнанието им...
    За мен това са човешки същества дръзнали да
    изследват неизследваното и да изразят какво има
    там.

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #20 -: Ноември 01, 2012, 11:02:27 »

Цитат
    Дори и този дръзнал да поеме по тъмния път
    показва за всички след него  с творчество,личен пример или друга изява
    какво има по този път...
    Дори и само в този смисъл всеки след такива дръзнали личности
    поне им дължи малко респект и уважение-независимо от етикетите

Досещаш ли се какво правиш сега? Усещаш ли какви деяния оправдаваш? Спри да казваш на черното бяло и го виж какво е РЕАЛНО. Нима човек няма съвест или Бог, за да усети сам накъде е тъмния път?! Не е нужно да има зло, за да може човек да разбере какво е злото. Това дето ми го говориш са отново празни приказки, по-скоро пусти. Като твърдението че греха е най-великото нещо, което се е случвало на човеците, щото те така познали себе си. Това са глупости! Чрез греха и злото човек ГУБИ познание за себе си.
      Хайде, отиди и убии един човек, изнасили някоя жена и виж колко ще си се опознал. Направо ще е духовно прераждане, според тая изкривена логика. Да, ама не! Не само че няма да се почувстваш по-добре, но и ще изгубиш всякаква представа за това кой си. Тъй че не ми оправдавай греховете и злините. Да, всеки ги допуска, но не ги оправдавай. Същото е като да ги толерираме - беззаконие(циганско и еврейско), разврат(гей паради, Азис и лесбиики), лъжи(от всякакво естество) и т.н. Толерирането на подобни неща - ереси и всякакви други работи, които обещават щастие на човек - са в основата на либералната демократична власт. Трябва да има мярка. МЯРКА!

Цитат
    За мен това са човешки същества дръзнали да
    изследват неизследваното и да изразят какво има
    там.

За теб - да, но за всички ония хора, които са пострадали от техните действие това са човешки същества изгубили правия път и попаднали в лапите на злото. Горко им!

Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #21 -: Ноември 01, 2012, 12:39:12 »

Трябва ли всеки да убие или изнасили жена че да се увери какво е?
    Кое спира  убийствата или изнасилването на  жени?
    Страхът от наказание ли?
    Да видиш убит човек или последствията над
    изнасилена жена отрезвяват и мотивират неминуемо всеки човек.
    Да видиш дете с пречупен дух и липса на своя воля от секта също
    отрезвява и мотивира.
    Атомната бомба отрезви света с какво си има работа.
    Не мога да оправдая жертвата на трагично загиналите стотици хиляди в Япония.
    Но не искам да съм на мястото на тези които хвърлиха атомната бомба.
    От изобретателите до пилота натиснал копчето -горко им.
    Горчивия опит съществува защото някой е дръзнал да опита.
    Ако не съществуваше такъв опит всички щяхме да сме на тяхното място.
    Самите извършители стават жертви също...пред самите себе си.
    Най-лесно е да заклеймиш и анатемосаш...най-трудно е да се поставиш
    на неговото място и да се опиташ да простиш...за това се иска много сила.

Активен

Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #22 -: Ноември 01, 2012, 13:24:57 »

Цитат
    Горчивия опит съществува защото някой е дръзнал да опита.
    Ако не съществуваше такъв опит всички щяхме да сме на тяхното място.

Това е много древна пантеистична философия. Искаш да кажеш, че ако нямаше злини(горчив опит) човек не би могъл да бъде добър? Тоест благодарение на злото има добро, така те разбирам. Ако е грешно, извинявай. Тоест ако нямаше зло(горчив опит) всички щяхме да вършим злини, без да се осъзнаваме?
       Добре, но защото тогава хората, които постоянно сеят горчив опит, не само че не се спират, но продължават с още по-голяма жестокост да го сеят - да, атомните бомбандировки са били ужасно нещо, но нима сега света не търпи още по-голям ужас. Виж колко много болести се навъдиха напоследък - психически, разстройства, рак, СПИН, вследствие на развалени храни и биологически оръжия. Значи тоя горчив опит, който някой друг сее, само ние, обикновените хора търпим. Защото не ние имаме тая власт, които тия "над нас" имат, нали така?
        Известно е че тия, които вършат тия злини, са в най-различни култове и секти. Едни ги вършат за да изразят бунта към Бога, а други заради баналните пари и власт, не е ли така? Е къде е обикновения човек тук. Той каква вина има? и как би могъл да се постави на мястото на хора, чиято психика и начин на мислене дори не може да си представи - толкова са извратени!

Цитат
      Най-лесно е да заклеймиш и анатемосаш...най-трудно е да се поставиш
    на неговото място и да се опиташ да простиш...за това се иска много сила.

Ние, православните, имаме един много хубав празник - Прошка. Там тя се иска от по-младите, а след това се дава от по-старите. За да получиш Прошка е нужно да я поискаш. Докато не я поискаш, защото мислиш че Бога няма да ти прости или просто защото още не си се разкаял, няма и да я получиш. А тия, дето сеят злини и горчив опит, не трябва да искат прошка от обикновения човек, а от Бога. Ние, когато прегрешим, също трябва да искаме прошка от пострадалия и от Бога. Проблема е, наистина големия проблем, че е много трудно да си признаем, да осъзнаем, пред себе си, че сме съгрешили, това е трудната част.

Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #23 -: Ноември 01, 2012, 16:49:22 »

По правилния въпрос е:
    Каква е причината която кара тези същите хора които
    анатемосваш да генерират зло и горчив опит?
    Анатемосания хич няма да се трогне ако го
    плашиш с рай или ад.
    И тези времена отминаха вече.
    Какво ще кажеш за:
    Прости им Господи,те не знаят какво правят!
    (цитирам по памет)
    И кой въобще на тези анатемосаните ще има каже
    какво вършат наистина?
    И най-вече - по какъв начин?
    Как се достига до тези прозрения в библията?
    От някой сладкодумен поп или от горчивия опит който се трупа
    в живота?
    Активен

Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #24 -: Ноември 01, 2012, 18:00:06 »

Причината е че са допуснали греха в сърцето си.
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 449

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #25 -: Ноември 02, 2012, 02:19:58 »

Рабено, няколко поста по-нагоре, когато нарече схващания на Стран пантеизъм, каза нещо, което ми мирише на дискънектване от реалността. Става за онова въпросче, цитат по памет: "Хората не могат ли да са добри, без някой да върши злини?". Не става. Мога да ти кажа, че най-добрият светец е покаялият се грешник, а най-добрият аскет - покаялият се развратник. Например Мойсей Мурин. Празникът му е на 28.08. Прочетох за него, защото ми стана интересно кой светия и по какъв повод е на рождения ден на най-добрия ми приятел. Та, Мойсей Мурин е бил страшен разбойник в Египет. Всички в района са треперели от името му. Но получава мистично преживяване, последва незабавно покаяние и накрая се замонашава при отшелниците в най-глухото място. Когато умира, всички толкова скърбят за него, че Александрийския Патриарх лично отива на поклонение веднага след смъртта му.
    Разказа "Индже" на Йовков същата работа - Индже е бил страшилище за цяла днешна Югоизточна България, но в един момент се разкайва за всичко зло, което е вършил и става народен защитник. Шибил от едноименния разказ също - бил е харамия, но се влюбва в дъщерята на кехаята и като разбира какво е истинската любов, раздава богатството си и отива лично да моли за ръката й баща й. Вярно, разказа не свършва хубаво, но поуката е ясна.
    Даже в "Междузвездни войни" - Дарт Вейдър, дето душеше с поглед хората, ако не му изпълняват заповедите, като видя Императора да пуска мълнии по сина му - Люк Скайуокър, нещо му трепна и хвърли Императора в един плазмен поток и така унищожи Звездата на Смъртта, с която искаше да унищожи Бунтовниците.
    Но какво е общото между тях? Всичките са били злодеи. Но познават истинската любов и стават наистина добри и стават даже пример за подражание.
    Така че ако искаме да има добро, поне на този етап злото е необходимо като лакмус за нашето развитие. Пилотът пуснал бомбата над Хирошима, поглежда назад непосредствено след пуска й и получава психично разстройство. Умира в лудницата в началото на 70-те. Това става от ужас, като вижда какво е причинил на японците от Хирошима, които масово вече са били против войната, защото са мизерствали. За справка как са живеели прочети "Децата на Слънцето" на Светослав Минков. Книгата е написана в края на 40-те. После прочети "За Япония като за Япония" на Марко Семов, който посещава страната през 1984.
    Но ако имаме само светло на екрана на телевизора, а тъмни петна няма, образ дали ще се получи? Ако около нас има само светлина, без да можем да отличим нищо, ще знаем ли къде трябва да стъпим, а къде - не?
    Само добри могат да са съществата от пето измерение нагоре - но за там не се иска толкова да имаш еди-каква аура, а следните работи:
    Да овладееш егото си;
    Да си наясно със себе си;
    Да познаваш Истината. Това става най-лесно като се вслушаш в това какво ти казва тялото - ако усещането е приятно, значи става. Ако ли не - значи отсреща ме лъжат нещо;
    Да познаваш Любовта. В случая малко се преповтарям, но това става като спреш да слушаш егото си какво ти бърбори. Например комшията, дето е най-дивия селянин - от 15-тия етаж си хвърля боклука право в цветята пред входа, не оставя с надутата в три сутринта чалгия квартала да спи, кара се с всичко живо, цапа най-много от всички, но пет години не е плащал асансьор и чистачка, си изхлопва бълхарника пред вратата ти. Ако си оставиш егото да се шири, то ще отидеш и ще пребиеш с правата лопата този комшия. Но ако не му дадеш на егото гласност, то ще изметеш артефакта на кучето и ще намериш начин да покажеш на комшията, че не сам на тази планета. Ако не чуе - може чак тогава да го накажете с решение на домсъвета. Но няма да правиш батаци, защото ти били пооцапали общите части. Ма приеми го от добрата страна - жената постоянно мрънкаше за общите части. Най-накрая намерих време да изпълня молбите й и да я зарадвам...
    Трябва да си готов да поемаш отговорност за (без)действията си. Ако натиснеш острието на ножа, да кажеш, че ти си натиснал острието, а не че то ти налетяло на пръста;
    Да си смирен. Това, което си считаш за смирение, е примирение. Думите може да звучат подобно една на друга, но имат съвсем различни значения.
    В единия случай, ако си блъснал дете примерно, да изтърпиш това, което ти отрежда по казуса съда и положиш усилия да си вземеш бележка. Във втория случай ще започнеш в съда да обжалваш, да доказваш, че шефа ти нам-какво-си-там, та не си бил достатъчно буден, а то може да си будувал цяла нощ заради тебе си. В първия случай, ако наистина има нещо, ще отнесеш пробация и условна присъда. Във втория случай може да влезеш в затвора. Та така...
    Да не си слагаш ограничения - например, аз за духовен бих взел онзи младеж от филма за Могилино, дето на 16 години имаше разсъдъка на дете на 3. Та момчето упорито се бореше с един пъзел. Не схващаше как се сглобяват парчетата, но за миг не си казваше: "Аз не мога, защото....". А тези шапкари в църквите какво? Слагат на миряните си всякакви ограничения и си мият ръцете я с канона, я с Иисус. Те за мене не са нищо повече от дървени философи. Точно това е причината да не обичам Църквата. Една от многото;
    Да не се страхуваш от нищо. Там например има едни малки същества, които щъкат насам-натам. Ако се уплашиш, че може да те ухапят, ще те ухапят, защото ще уловят мисълта ти и ще ти дадат това, което мислят, че ти трябва - ухапване по ръката или крака
    Да назоваваш нещата с името им и да не се измъкваш.

В по-горните измерения ако не си приел това да ти е modus vivendi, няма да те пуснат. Никой не може да допусне да рушиш без да можеш да спреш. Там един процес почне ли, се самоподклажда доста дълго. Така че това според мене е Царството Божие. Не нещо, писано с ум и по поръчка, за да може да се контролират масите.
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    krem
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Ноември 02, 2012, 13:22:56 »

INDI-GO-STAGER благодаря ти за това, което си написал!
    Просто така, всички трябва да го прочетат, защото много хора се самозалъгват самозалъгваме какво точно означава да обичаш хората и да виждаш доброто във всеки. И колко е важно това.
    Активен

just keep your mind open

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #27 -: Ноември 26, 2012, 19:51:24 »

INDI-GO-STAGER благодаря ти за това, което си написал!
    Просто така, всички трябва да го прочетат, защото много хора се самозалъгват самозалъгваме какво точно означава да обичаш хората и да виждаш доброто във всеки. И колко е важно това.
    За това се боря , да ме разберат ...
    Понеже кога си лош е нормално , кога имаш пороци е нормално , кога псуваш или ругаеш е ок.
    Но ако си добър и водиш здравословен начин на живот ... ооооо това е вече е странно и дори е секта.
    Аз вярвам ,че има и се убедих от хората с които си писах  ,че има добри хора , че има светли души , че има хора които не делят а обичат всички ...
    Хора проявяващи разбиране за всичко и не налагащи своите възгледи грубо ...
    Хора не отнемащи правото на избор и на свобода ...
    Такива хора са малко , във всеки виждам огромна доза его и отрицателни чувства ...А те пък може да виждат в мен , въпрос на възгледи и различни гледни точки ...
    Ако има някъде добър и мил човек той веднага е нападан ...
    Погледнете форума и ако не се трият някои неща , тука е едно място с много такива хора ...
    Оооо веднага ви виждам как скачате и се защитавате но е така ...
    Някои казват трябва да има такива хора ние сме с мисия ... или подобни неща с които защитавате агресията и отрицателното в вас ...
    Научете се да сте добри и да го показвате няма лошо ...
    Индиго са хора на новото и те имат малко или много агресия ...
    Кристалите са други и те са пълни с любов и ако не може да разберете индгото , да не говорим за кристал .. а за диамант ..
    Някои казват няма такива неща има ...
    Има ги и се иска разбиране за да разберете какви са тези хора ..
    При тях има по-различна кристална решетка на аурата и на енергийните центрове ...
    Заради това те се справят с лекота с всички новости и със промените .... проблема при много познати индиго е агресията на сегашния човек , които ги докарва до злокачествени проблеми ...
    Физически тези деца или мъже вече не издържат на тази агресия и не разбират сегашната система ,религия,политика и много други с които сегашния човек е свикнал и му си е добре...
    Темата е огромна и ако знаете истински такива хора ще ме разберете , тези хора са неразбрани в този свят и винаги се отличават от колектива ....
    Тука е малко ефекта на магнита ... но няма да философам  Ухилен
    И нещо важно , което ви гарантирам на 98% и ако не се е поддал определения човек на някои фактори ... индигото специално мили хора не обича известността ... те обичат малко но истински хора ...
    НЕ обичат материалното и винаги са с различни интереси ...
    Аз казвам от личен опит с такива хора и от това което съм ...
    Кой как ще ме разбере , пак е ваша си работа ...
    Здраве и любов 

[/center]
    Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #28 -: Ноември 26, 2012, 20:31:48 »

Много е важно, независимо от обстоятелствата и факторите, които ще ни съпътстват в живота ни, да успеем да съхраним доброто у себе си. Отговаряйки на лошото с лошо ние само продължаваме този безкраен кръговрат, който може да бъде спрян само ако отвърнем с добро.
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #29 -: Ноември 26, 2012, 20:38:32 »

Много е важно, независимо от обстоятелствата и факторите, които ще ни съпътстват в живота ни, да успеем да съхраним доброто у себе си. Отговаряйки на лошото с лошо ние само продължаваме този безкраен кръговрат, който може да бъде спрян само ако отвърнем с добро.

Така е, но как да изкореним , всичко което са ни наливали с години ...
    Но, да така е, и помагайки си всички ще постигнем успех , дори и някои да кривне , аз често губя пътя в тази тъмнилка навсякъде ... добре ,че си имам вече светлинка , малка, но силна  , та дори и да кривне , ще си помагаме и ще се побутваме за да вървим с добрина , с любов и светлина към велики времена на ново и различно ... 
    Активен

Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright