Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За гласовете в главата ни (?)  (Прочетена 4033 пъти)
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #30 -: Юли 20, 2012, 15:24:29 »

Не си обсебена , свръхсетивна си 
Когато човек е дисбалансиран може да навлезе в определени сфери и да чува гласове.
Това е опасно.
Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #31 -: Юли 20, 2012, 15:42:08 »

Това е казано по-друг начин , когато си дисбалансиран , ти си податлив на енергийни влияния ,които може и да са съвсем мълчаливи.

Гласовете и чуването са си просто други осезания , някои виждат неща, някои помирисват или усещат и те може да са всякакви - позитивни,негативни и тнт всичко енергийно.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
unknow
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 30

freed from desire - mind and senses purified!

« Отговор #32 -: Юли 20, 2012, 15:59:33 »

Значи няма за какво да се притеснявам,защото явно и не се е развило толкова много все още(когато видя например нещо или усетя мирис или просто някаква картина излиза в съзнанието ми,спомени,които със сигурност не са мои,усещам някакви чувства,но не мога да си свързвам с хора или дата или места)и благодаря за помощта.Сега поне знам и ще внимавам да не се развие към нещо "опасно",защото съм имала и моменти,в които съм била дисбалансирана и не е никак приятно.

Активен

This world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams.
Финист
Финист
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #33 -: Юли 21, 2012, 00:28:45 »

Цитат
Противоречиш си:
Хем казваш, че е добре да не се чуват тези гласове, за да не полудее човек, хем после му препоръчваш да развива способността да ги чува.
няма противоречие ако не изразвяш паречта от поста ми. посочил съм конкретно в кои ситуации е добре да се уапржнява и в кои не.

Цитат
Щайнер категорично препоръчва човек да подтиска чуването на гласове
Правилно прави! Почети го обаче по-внимателно, има и съвети за "ясночуване". Намигване

всъшност привидно противоречивият ми съвет е именно на база на Щайнер. просто в ситуацията за която съм споменал че е удачно(при концентрация върху мисъл), фокусът на вниманието постепенно и естествено ще се измести от самите "гласове" към съдържанието на мислите, и човек ще осъзнае, че тия гласове идват от него савия, че са "гласът на подсъзнанието" му. при липса на силна мисъл оили проблем които да ни  вълнуват е точно обратното - фокусът естествено отива от съдържание(което е случайно в тази ситуация) към форма и дрънкането на гласовете се засилва...

Имал съм същите проблеми, реших си ги с помощта на Щайнер и някои други, но основно с него - за мен той е най-полезният и практичен съветник в областта на "финната сетивност". А виж за шизофренията и аз не знам много - но изучаването на болестните симптоми за мен е полезно дотолкова, доколкото да забележим че отиваме в грешна посока, да се спрем овреме и да пробваме друг подход примерно или да си дадем почивка.

в този дух, "правилно" е за мен това което не води до проблеми, а до все по-добър контрол над себе си и до все по-голяма яснота в усещанията.
Активен
Страници:  1 2 [3]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Дневникът на ShtrudeL
Лични дневници
ShtrudeL 3 843 Последна<br />публикация Юли 17, 2011, 13:49:40
от ShtrudeL
Енергийно общуване - За "бъркането в главата".
Енергийни учения
Eona Lightholder 1 1507 Последна<br />публикация Март 29, 2013, 15:37:13
от elinikar
Странен шум в главата « 1 2 3 4 »
Въпроси и отговори
Berbera 46 9501 Последна<br />публикация Май 11, 2013, 22:28:07
от Berbera
Как да различим дали сме в сърцето или в главата
Духовни учения
Alida 1 990 Последна<br />публикация Октомври 03, 2012, 21:41:59
от Berbera

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright