Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За гласовете в главата ни (?)  (Прочетена 4034 пъти)
един човек 7777
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #15 -: Юни 26, 2012, 10:09:54 »

~ Primär Blut ~
Здравей
Тази тема е много сложна и анализирането за точен отговор-все още никой няма да може да ти даде...Ако си го преживяла-сама,ще си отговориш...Много зависи от дадения човек и тази "способност"понякога (често)е илюзия на подсъзнанието...
Много дълга тема,а и много сложна...
Успех
Активен
~Schwarze_Sonne~
Неактивен Неактивен

Публикации: 188

• Град: София
  • "Очите са огледалото на Душата!"

« Отговор #16 -: Юни 26, 2012, 10:20:24 »

~ Primär Blut ~
    Здравей
    Тази тема е много сложна и анализирането за точен отговор-все още никой няма да може да ти даде...Ако си го преживяла-сама,ще си отговориш...Много зависи от дадения човек и тази "способност"понякога (често)е илюзия на подсъзнанието...
    Много дълга тема,а и много сложна...
    Успех

Намигване Здравей, един човек 7777 Намигване
    Точно това имах предвид,че съм го преживяла. Когато се свързвам с подсъзнанията (с Висшето им Аз ,също) ,точно това си помислих,че си внушавам... но се оказа истина,защото информациите,които получавах, в последствие (в рамките на часове) ,се доказаха,като истина...
    Активен

"Oculi porta anima ... vide si non audes mihi tunc animi... "
    един човек 7777
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #17 -: Юни 26, 2012, 10:39:30 »

Усмивчица И на мен ми се случва,ежедневно,но съм си изградила нещо-като защитна стена ...смисъл-контрол над себе си...спирам да "общувам"..вярно,че е много интересно и забавно,но в същото време изморително,объркващо...В следствие се загубваш в едно "блуждаещо" ниво на размисъл..и единственото негативно в това е-неадекватност през целият ден...
    Активен
    ~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

Публикации: 188

• Град: София
  • "Очите са огледалото на Душата!"

« Отговор #18 -: Юни 26, 2012, 10:41:24 »

Ухилен Ухилен Ухилен Имаш право Намигване Благодаря ти ,за мнението  Плезещ се Плезещ се Плезещ се
    Активен

"Oculi porta anima ... vide si non audes mihi tunc animi... "
    unknow
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 30

freed from desire - mind and senses purified!

« Отговор #19 -: Юли 19, 2012, 13:48:28 »

Леле и аз понякога "чувам".Всъщност не е точно същото,а от време на време чувам собственото си подсъзнание как ми казва част от изречение,което повтаря,повтаря и след около 5 минути спира,а понякога просто сякаш го изкрещява и спира.Никога не мога да схвана смисъла на тези части от изречения.Понякога го чувам сякаш си говори с някой,но не разбирам за какво говорят Тъжен.Не знам дали си въобразявам или полудявам,или са истина и трябва да намеря начин да ги разбирам.
    Активен

This world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams.
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #20 -: Юли 19, 2012, 15:07:41 »

Леле и аз понякога "чувам".Всъщност не е точно същото,а от време на време чувам собственото си подсъзнание как ми казва част от изречение,което повтаря,повтаря и след около 5 минути спира,а понякога просто сякаш го изкрещява и спира.Никога не мога да схвана смисъла на тези части от изречения.Понякога го чувам сякаш си говори с някой,но не разбирам за какво говорят Тъжен.Не знам дали си въобразявам или полудявам,или са истина и трябва да намеря начин да ги разбирам.

Най-добре е само ти да пораждаш мислите в главата си.
    Ако е някой друг/нещо друго, наистина може да полудееш.
    Наложи си да спреш чуждите внушения/влияния с цялата си воля.
    Активен
    unknow
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Юли 19, 2012, 17:32:55 »

Ами то е сякаш аз ги пораждам,но от никъде.Не това дори не са внушения,защото са неща,които нямат нищо общо със случващото се около мен.Рядко ми се случва,но вчера вечерта например преди да си легна,дори не мислих за нищо и просто изведнъж изскочи тази мисъл "Кажи им","Трябва да им кажеш" и аз си мислих "Какво,какво" и нищо просто след това се замислих за нещо друго.Не знам може би наистина полудявам вече :/
    Активен

This world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams.
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #22 -: Юли 19, 2012, 18:26:33 »

Ами то е сякаш аз ги пораждам,но от никъде.Не това дори не са внушения,защото са неща,които нямат нищо общо със случващото се около мен.Рядко ми се случва,но вчера вечерта например преди да си легна,дори не мислих за нищо и просто изведнъж изскочи тази мисъл "Кажи им","Трябва да им кажеш" и аз си мислих "Какво,какво" и нищо просто след това се замислих за нещо друго.Не знам може би наистина полудявам вече :/

Ако го забележиш пак, веднага се опитай да си пренасочиш мисълта към нещо друго, абстрахирай се от тези мисли, идващи "отникъде".
    Ако започнеш да ги обмисляш, да "си говориш" с тях и т.н. - обсебването и лудостта са много вероятни.

Ти трябва да контролираш мислите си, да не оставяш те да идват неизвестно откъде.
    Активен
    unknow
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Юли 19, 2012, 18:48:07 »

Добре ще опитам,но ми е интересно,а ако са важни просто аз не мога още да ги разбирам.Но ще опитам,благодаря за помощта
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #24 -: Юли 19, 2012, 19:08:34 »

Добре ще опитам,но ми е интересно,а ако са важни просто аз не мога още да ги разбирам.Но ще опитам,благодаря за помощта

Постарай се, защото е много вероятно това да са същества, които искат да те обсебят и да започнат да ти влияят и да ти нареждат какво да правиш. Ако ги допуснеш, после много трудно, ако не и практически невъзможно, ще ти бъде да се измъкнеш.
    Активен
    unknow
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Юли 19, 2012, 19:32:05 »

Олеле не ме плаши така,защото и аз много пъти съм си го мислила и понякога са ми се случвали странни неща,които са ме навеждали над тази мисъл.По-силна и упорита съм от "тях" явно за сега. Угрижен Угрижен Угрижен Угрижен
    Активен

Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #26 -: Юли 20, 2012, 08:06:37 »

Глупости на търкалета, Их, това НЕ СА същества... поговори си с някой който е бил "обсебван" и веднага ще ти стане ясно. При "наличие на същества" много ясно и силно се усеща противоборството между собствено желание и неясно от къде взело се друго... което се чувства като чуждо, не на място, безпричинно, необосновано, и т.н и т.п. Познавам много малко хора, които са било "обладавани", но всичките от тях споменаха това ЯСНО УСЕЩАНЕ за чуждеродност и особено необоснованост, всичките от тях също имаха и свои лични желания, които се бореха, но нямаха ни най-малък проблем да кажат за тях - и това и онова са мои желания, просто не знам кое да избера, на кой избор да се спра.

Цитат
    Леле и аз понякога "чувам".Всъщност не е точно същото,а от време на време чувам собственото си подсъзнание как ми казва част от изречение,което повтаря,повтаря и след около 5 минути спира,а понякога просто сякаш го изкрещява и спира.
    Ето за това става дума в случая. Подобри ефекти могат да се получат по нааай-различни причини - преумора, когато бодзрото ни съзнание заспива и почваме да усещаме по-добре подсъзнанието, или при силна концентрация върху някоя идея, чрез упражнения за развиване на чувствителността, като тия които дава Щайнер, или на раджа-йога системите.

Цитат
    Никога не мога да схвана смисъла на тези части от изречения.Понякога го чувам сякаш си говори с някой,но не разбирам за какво говорят
    Правилно - обикновено не се чуват и това е добре, за да не полудеем. Ако искаш обаче да ги направиш по-ясни и да запазиш здрав разум използвай например визуализации, които са просто един "интерфейс" към подсъзнанието. Друг вариант е да обърнеш внимание на това че тези "гласове" са част от твоето его, от твоето психическо тяло, и да се опиташ да ги усетиш като "мъгливо усещане без думи" - премахването на словесната обвивка ни доближава до създържанието на посланието. Но внимавай - има опция за доста грешки. Начинът е да се отнесеш към всеки глас като към свой орган, подобен на органите на физическото ти тяло, само че.. нефизичесски, а психически. Нищо особено! Запази спокойствие, иггнорирай формата, картинна или звукова, бъди бодър, подтискай ги при умора(защото тогава идва случайно послание) и им обръщай внимание при концентраия върху проблем или при силни емоции(защото тогава идват във вързка със засилените мисли или чувства, и са тематични). Прочети една-две книги за шизофеничните отклонения, за да знаеш какво  става при неправилното развитие на подсъзнанието, прочети една-две книги за медиуми, за да разбереш какво става при правилно развитие... и си готов да започнеш упражненията.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #27 -: Юли 20, 2012, 09:55:09 »

Глупости на търкалета, Их, това НЕ СА същества... поговори си с някой който е бил "обсебван" и веднага ще ти стане ясно. При "наличие на същества" много ясно и силно се усеща противоборството между собствено желание и неясно от къде взело се друго... което се чувства като чуждо, не на място, безпричинно, необосновано, и т.н и т.п. Познавам много малко хора, които са било "обладавани", но всичките от тях споменаха това ЯСНО УСЕЩАНЕ за чуждеродност и особено необоснованост, всичките от тях също имаха и свои лични желания, които се бореха, но нямаха ни най-малък проблем да кажат за тях - и това и онова са мои желания, просто не знам кое да избера, на кой избор да се спра.

Не винаги обсебваният ще е наясно с онова, което се случва.
    Както и дали ще е достатъчно осъзнат, за да може да се противопостави.
    Дори и ти посочваш в последното изречение, че обсебваните смятат и единия, и втория вид желания за техни собствени.

Цитат

Цитат
    Леле и аз понякога "чувам".Всъщност не е точно същото,а от време на време чувам собственото си подсъзнание как ми казва част от изречение,което повтаря,повтаря и след около 5 минути спира,а понякога просто сякаш го изкрещява и спира.

Ето за това става дума в случая. Подобри ефекти могат да се получат по нааай-различни причини - преумора, когато бодрото ни съзнание заспива и почваме да усещаме по-добре подсъзнанието, или при силна концентрация върху някоя идея, чрез упражнения за развиване на чувствителността, като тия които дава Щайнер, или на раджа-йога системите.

Има разлика между стремеж към подсъзнанието и към свръхсъзнанието. Тези упражнения целят човек да се осъзнае, да издигне съзнанието си към свръхсъзнанието.

Цитат
    Цитат
    Никога не мога да схвана смисъла на тези части от изречения.Понякога го чувам сякаш си говори с някой,но не разбирам за какво говорят

Правилно - обикновено не се чуват и това е добре, за да не полудеем.

Ако искаш обаче да ги направиш по-ясни и да запазиш здрав разум използвай например визуализации, които са просто един "интерфейс" към подсъзнанието. Друг вариант е да обърнеш внимание на това че тези "гласове" са част от твоето его, от твоето психическо тяло, и да се опиташ да ги усетиш като "мъгливо усещане без думи" - премахването на словесната обвивка ни доближава до създържанието на посланието. Но внимавай - има опция за доста грешки. Начинът е да се отнесеш към всеки глас като към свой орган, подобен на органите на физическото ти тяло, само че.. нефизичесски, а психически. Нищо особено! Запази спокойствие, игнорирай формата, картинна или звукова, бъди бодър, подтискай ги при умора(защото тогава идва случайно послание) и им обръщай внимание при концентраия върху проблем или при силни емоции(защото тогава идват във връзка със засилените мисли или чувства, и са тематични).

Противоречиш си:

Хем казваш, че е добре да не се чуват тези гласове, за да не полудее човек, хем после му препоръчваш да развива способността да ги чува.

Щайнер категорично препоръчва човек да подтиска чуването на гласове и обяснява по-подробно какви може да са източниците на тези гласове в следния линк. Според него, обикновено това са нисши същества, с лоши намерения:

http://indigota.com/index.php?topic=4272.msg68526#msg68526

Цитат

Прочети една-две книги за шизофеничните отклонения, за да знаеш какво  става при неправилното развитие на подсъзнанието, прочети една-две книги за медиуми, за да разбереш какво става при правилно развитие... и си готов да започнеш упражненията.

Би ли ни обяснил накратко каква е разликата между правилното и неправилното.
    Аз съм говорил с психиатри и самите те не са наясно за причините на шизофренията, както и за начините за нейното преодоляване.

Също така, не смяташ ли, че един медиум, който е проводник на неизвестни същества, не е пример за следване?

В днешно време,все повече се развиват и откриват и други способности при хората,като ясночуване,виждане,телепатия и т.н...
    http://www.yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=4872

Както и все повече са пациентите на психиатрите,  психотерапевтите и психолозите, за което и основателно предупреждаваш:

Цитат
    Разбира се всеки трябва да е предпазлив и да внимава на къде върви и клони....

Цитат

Обсебването обаче е все по-рядко явление,също както и страха е стара програма която вече не важи...
    Това няма как да се докаже или потвърди,НО и не бива да се вкарваме във филми или да си поставяме диагнози,както и да си изписваме рецепти...
    Така,че unk не се плаши излишно.....

Защо мислиш, че са рядко явление обсебванията и страховете; може би просто предпочиташ да вярваш на това.
    Това няма как да се потвърди, но може да се опровергае, като се погледне броя на съответните засегнати.
    Само аз познавам поне 4 души, попаднали в една или друга степен под чужди влияния, загубили разсъдъка си.
    И обикновено се започва с чуване на гласове.
    Активен
    unknow
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Юли 20, 2012, 10:43:32 »

Здравей Финист благодаря за разясненията,но определено мисля,че не съм обсебена,въпреки че е имало случай (може би около 3-4),когато наистина при силни емоции са ми се случвали странни неща(точно искам да направя или кажа нещо,а не мога) има и други случки,но някак си ми е странно да говоря за това..
    И за шизофренията съм чела и за медиуми,но не бих рискувала сама да се захвана с нещо подобно,ако има вероятност да полудея,пък и ако ми е писано нещо ще се случи няма смисъл да прибързвам(колкото и да мразя да чакам) особено като не се чувствам достатъчно силна.А може би наистина от малка стреса ми идва в повече и нещо не ми е наред,но не знам няма смисъл сега да гадая.

Благодаря и на теб utro за статията,но още не съм напълно наясно със себе си,винаги съм се чудила защо никога никъде не се вписвам,защо само аз съм различна,защо никой не ме разбира,защо имам странни чувства и усещания и милион още въпроси и от тази зима,когато открих повечко неща по темата,а след това и този сайт(дори в началото пак си мислих "Глупости само си въобразявам пак")от тогава започнах да си обяснявам някой неща и да си вярвам повече и още не мога да свикна,защото с години съм подтискала всичко това,защото не знаех дали мога да вярвам на себе си(трябваше за всичко да имам доказателство) или полудявам.Въпреки че наистина откакто съм наясно вече и не се съмнявам толкова в забелязах,че някой от обяснените неща в сайт-а ми се случват много по-често и повече им в,а дори не съм предполагала,че изобщо съществуват като "способности"и обичам да помагам на хората и винаги ги разбирам(за това съм решила да стана психолог).Просто трябва да се науча как да ги контролирам.
    Но тези "способности" при мен (поне така си мисля) не са свързани с "гласовете" или "съществата" или "обсебването",защото те са като усещания или ако видя нещо или просто да знам,че ще се случи така и това да разбирам хората,докато другото "нещо" е нещо гадно и зло.
    П.С.:Само да ви напомня,че аз не чувам точно гласове ,чувам сякаш подсъзнанието си и просто знам(не знам от къде),че това не са мои мисли,но не чувам никой друг.
    « Последна редакция: Юли 20, 2012, 11:24:28 от unknow » Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #29 -: Юли 20, 2012, 14:31:36 »

Здрасти , ясночуването се развива заедно с останалите сетива и може да това което чуеш да е от всякакво енергийно образование - негативно или позитивно. За обсебване се говори в много по -сериозен стадий ,тогава гласовете те подчиняват ,защото са завзели част от съзнанието нИ.
    През енергийните ни тела минават ,както и през физическото тяло различни неща , някои са по-осезаими ,други не. Важното е да сме здрави , със здрава енергийна имунна система. За обсебването си е нужно голям енергиен срив и пробив .

Имах един нахален дето питаше- как се казваш и на колко си години , викам- Що за енергийни смешки и тнт , докато има послания които са важни . Енергийния пакет си е енергиен пакет , можеш да го разчетеш ,като глас , като образ, като мирис или комбинирано , зависи от това кое повече е развито.

Не си обсебена , свръхсетивна си
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Дневникът на ShtrudeL
    Лични дневници
    ShtrudeL 3 843 Последна<br />публикация Юли 17, 2011, 13:49:40
    от ShtrudeL
    Енергийно общуване - За "бъркането в главата".
    Енергийни учения
    Eona Lightholder 1 1507 Последна<br />публикация Март 29, 2013, 15:37:13
    от elinikar
    Странен шум в главата « 1 2 3 4 »
    Въпроси и отговори
    Berbera 46 9501 Последна<br />публикация Май 11, 2013, 22:28:07
    от Berbera
    Как да различим дали сме в сърцето или в главата
    Духовни учения
    Alida 1 990 Последна<br />публикация Октомври 03, 2012, 21:41:59
    от Berbera

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright