Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Порочен кръг  (Прочетена 750 пъти)
mimilota
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« -: Март 27, 2011, 01:31:13 »

Това, вече го знам, разкажи нещо ново! Не ми се слуша пак за лицемерие, цинизъм и лъжи! Не искам да гледам за последиците от земетресения, политически заговори и военни действия!

Разкажи ми как цъвтят цветята на пролет. Как се пробужда земята за нов живот. Разкажи ми как се радват причките на сутрешното слънце, а не как умират хора от радиацията. Поздрави ме и се усмихни. Никой няма да каже, че не ти пука. Всъщност за кого трябва да ти пука? Нали утре и ти ще си отидеш, на някого ще му пука ли за теб? Ще се разболееш от нещо и ще се присъединиш към групата на онези, които някой ги съжалява и им съчувства и е съпричастен в някоя фейсбук група с тяхната болка. Аз ще се разболея от друго и на мен ще ми сучувстват други хора, в друга група. Някой ще го залее цунами и ще му съчувстват някакви хра, други ще съчувстват на близките му, че са загубули син, дъщеря, баща, сестра... Нелепо и абсурдно.

А защо не съчувстваме на онези, които по цяло денонощие биват залвани от информация за смърт, трагедии, войни, болести и катастрофи. Онези, които искат да се усмихват на звездите, а не да плачат с онеправданите и нещастните... Защо всеки нещастник не се усмихне и не свърши нещо добро, предизвиквайки усмивката на някой друг нещастник? Толкова ли е трудно да се заредим с положителна енергия? Толкова невъзможно ли е да се радваме на света, а не да съжаляваме, когато той вече се е разрушил. Неспособни сме да се радваме на живота, но страдаме от смъртта? Що са глуповати създания сме и що за състрадателни твари сме,щом не можем да се усмихнем на новия ден, щом не съумяваме да го заредим с положиелната си нагласа, да му придадем смисъл, а не дасъжаляваме, когато той вече си е отишъл, поредният безполезен и пропилян ден... животът естествено си завършва със смърт. Нека спрем да се страхуваме от нея, и да страдаме за всички. Всеки ден се приближаваме към смъртта, толкова, колкото се отдалечаваме и от раждането си. Колкото повече време прекарваме в съжаление, толкова по-малко ни остава да използваме за постигане на нещо добро и ползотворно. Въртим се в един порочен кръг и не намираме изхода...
Активен
kehoy_
Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #1 -: Март 31, 2011, 01:16:41 »

Уникално си права и постът ти е много красив Усмивчица
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
! Откритие ! Земята не се върти в кръг около Слънцето * The Earth's Motion
Обща тематика
xxxx 0 581 Последна<br />публикация Май 22, 2012, 19:07:01
от xxxx

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright