Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Представата за още по-лошо Училище!  (Прочетена 1101 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « -: Март 26, 2011, 09:51:31 »

Здравейте отново!

Бих желал в тази тема учениците да изложат виждането си за това как едно училище да се направи такова, че да е още по-неприятно за посещение от това, което е в момента. Още по-гадно, страшно и унищожаващо учениците в него. Как да изглежда то, какво да има в него, какво да се прави или да не се прави в него?

Отново най-учтиво ви моля тук да излагат мненията си САМО сегашни, настоящи ученици, хора във ученическа възраст. Благодаря за разбирането!
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    ...
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

« Отговор #1 -: Март 26, 2011, 12:49:54 »

По-лошо от сега? Усмивчица По-лошо от максимума преподавана теория и минимума практика? По-лошо от несъобразеното с възрастта на учениците учебно съдържание? Или от премахването на прекрасни български произведения от учебниците по литература, в името на малоумните излияния на никому неизвестен автор? По-лошо от ЗАМЕНЯНЕТО на ТУРСКО РОБСТВО с ОСМАНСКО ПРИСЪСТВИЕ ПО БЪЛГАРСКИТЕ ЗЕМИ в учебниците по история?!  Присъствие ли са всички издевателства над народа ни? Егати присъствието - робството какво ли ще да е тогава?!
    По-лошо от това да виждаш всички неграмотни и деградирали до немай къде деца и да знаеш, че това са бъдещите лекари, инженери, адвокати, съдии? Знаете ли колко души от моя клас открито заявяват, че ЩЕ си КУПЯТ дипломите за висше образование?
    А българите сме кадърен и можещ народ. За съжаление и много завистлив и злобен. Нима "изтичането на мозъци" изникна от едното нищо? Младите хора са принудени да търсят препитанието си в чужбина, защото тук нямат никакво бъдеще. Ако останат ще бъдат мачкани от точно онези с купените дипломи, защото цялото ни образование е милиони години назад от нормалното. Защото си мислим, че с тарикатлък всичко става!
    По-лошо винаги може да стане. Въпросът е да се промени към по-добро! Искрено се моля и надявам, че нещата ще се оправят. Защото ИСКАМ да се гордея с това, че съм българка, ИСКАМ да работя и живея тук, в клетата България!
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #2 -: Март 26, 2011, 15:54:42 »

Не искам още по-лошо училище, макар винаги да може да бъде по-зле. Аз съм забелязал - когато кажа, че не може да стане по-лошо от това, което е сега, винаги става. Затова сега казвам, че може да стане по-зле, понеже съм убеден в това.
      По-лошото училище, за мен, ще представлява място, където учебниците ще са на различни издателства, с различни автори и стилове, все продукт на ожесточен капиталистически сблъсък за печалби. Това ще обърка повечето ученици и те съвсем ще откажат да ходят на училище. Ако ги заставят, пък, ще късат нервите на учителите и последните само ще гонят и пишат отсъствия, а много често ще си тръгват и по средата на часа.Психическите проблеми неимуверно ще нарастнат, родители ще се съсипват заради неуспеха на децата си, а резултата ще е пълния провал на държавата да възпита едно поколение - ще има крадци, убийци и наркомани, все хора, бунтуващи се срещу мафиотите във властта.
      Неприятното е, че точно натам се развиват нещата. Все още са в начален стадии, но аз описах крайният стадии, който ще се появи след десетина година, ако не се вземат мерки.
    Активен
    Azrael
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 32

• Град: Varna
  • « Отговор #3 -: Април 02, 2011, 22:43:31 »

Съгласен съм с казаното до тук и от моя клас искат някои да си купуват дипломи даже не го смятат за лошо.Даже единия дето каза че няма лошо да купиш диплома иска право да учи или МИО.
    Иначе контрол над униформите няма наказанията са низши учителите нямат права все хуманно трябва да се действа.

Най добре да бъдат върнати Трудовите Възпитателни Училище за които каза една учителка ама психолозите са против щото щяло да ги превърне в пръстъпници.....Логика ми те със или без ТВУ пак ще станат...

Иначе трева се пуши в тоалетните,камери по стаите няма...

Даже една ученичка казала на вече бившия ми пенсеониран учител по БЕЛ аз ще отида да бачкам на магистралата....

Няма коментирам....
    Активен

Нищо вярно всичко позволено!Слава Ерис всички почести Дискордия!
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #4 -: Април 10, 2011, 14:17:21 »

Марто, първо ще ти кажа една много мъдра мисъл:
    Внимавай какво си пожелаваш - може да ти се случи...
    После, ще си позволя да цитирам Рабено:
    Цитат
    Не искам още по-лошо училище, макар винаги да може да бъде по-зле. Аз съм забелязал - когато кажа, че не може да стане по-лошо от това, което е сега, винаги става. Затова сега казвам, че може да стане по-зле, понеже съм убеден в това.
      По-лошото училище, за мен, ще представлява място, където учебниците ще са на различни издателства, с различни автори и стилове, все продукт на ожесточен капиталистически сблъсък за печалби. Това ще обърка повечето ученици и те съвсем ще откажат да ходят на училище. Ако ги заставят, пък, ще късат нервите на учителите и последните само ще гонят и пишат отсъствия, а много често ще си тръгват и по средата на часа.Психическите проблеми неимуверно ще нарастнат, родители ще се съсипват заради неуспеха на децата си, а резултата ще е пълния провал на държавата да възпита едно поколение - ще има крадци, убийци и наркомани, все хора, бунтуващи се срещу мафиотите във властта.
      Неприятното е, че точно натам се развиват нещата. Все още са в начален стадии, но аз описах крайният стадии, който ще се появи след десетина година, ако не се вземат мерки.
    Ако не се изкорени сегашната изгнила, вмирисана, вампирясала социалистическа образователна система, то никога няма да се получи промяна сред българите.... Мъчим се да живеем в капиталистически свят със социалистически средства! Що за глупост бре, аланкоолу!? Все едно да се мъчиш да гледаш цифрова телевизия на лампов телевизор "ТЕМП", който разполага само и единствено с антенен вход за определен тип кабел.... По този кабел трябва да постъпва сигнал за аналогова телевизия, но аналогов сигнал няма... Хваща цифровия, но бараката го идентифицира като някакво смущение, защото толкова може да разкодира по-съвършения сигнал. Този по-съвършен сигнал вече идва, казва ангелът ми, но трябва да се настроим по-положително, за да го хванем, сиреч, да се изчистим от всички предразсъдъци към дадени неща... А те са много - в областта на секса, правото, личностните взаимоотношения и много други, които ми е трудно баш сега да изредя... А аз, може някои да ме заплюят, но, грях, не грях, съм правил секс с момче (от чисто любопитство), тройка - момче-момче-момиче и въобще... Честно да си кажа, не е чак толкова гнусно, както се говори, особено ако другото момче пази хигиена и се поддържа в ред. Така че може да се каже, че вече съм тръгнал да излизам от типичните рамки на обществото, което в момента е в България...
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• martin.kristov1
    « Отговор #5 -: Април 17, 2011, 09:42:51 »

Марто, първо ще ти кажа една много мъдра мисъл:
    Внимавай какво си пожелаваш - може да ти се случи...

Идеята на тази тема не беше да построим наистина по-лошото училище, а да се покаже какви са представите ни за по-лошо, за да може на базата на тях да се оформи визията за АНТИлошото = на доброто!!! Намигване

................., но трябва да се настроим по-положително, за да го хванем, сиреч, да се изчистим от всички предразсъдъци към дадени неща... А те са много - в областта на секса, правото, личностните взаимоотношения и много други, които ми е трудно баш сега да изредя... А аз, може някои да ме заплюят, но, грях, не грях, съм правил секс с момче (от чисто любопитство), тройка - момче-момче-момиче и въобще... Честно да си кажа, не е чак толкова гнусно, както се говори, особено ако другото момче пази хигиена и се поддържа в ред. Така че може да се каже, че вече съм тръгнал да излизам от типичните рамки на обществото, което в момента е в България...

А ти недей да ми се хвалиш толкоз много, че си правил секс с момче, защото това, дето е в тройка не ти го зачитам за секс с момче, след като нито един от двама ви не е прониквал физически в другия. Вие просто сте си направили удоволствието тримцата с девойчето Усмивчица

ПП: За фактите съм осведомен от разговор на живо с цитирания автор на горния постинг Намигване
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #6 -: Април 17, 2011, 10:46:19 »

Цитат
    Цитат на: Kissing You Good Night в Април 10, 2011, 14:17:21
    ................., но трябва да се настроим по-положително, за да го хванем, сиреч, да се изчистим от всички предразсъдъци към дадени неща... А те са много - в областта на секса, правото, личностните взаимоотношения и много други, които ми е трудно баш сега да изредя... А аз, може някои да ме заплюят, но, грях, не грях, съм правил секс с момче (от чисто любопитство), тройка - момче-момче-момиче и въобще... Честно да си кажа, не е чак толкова гнусно, както се говори, особено ако другото момче пази хигиена и се поддържа в ред. Така че може да се каже, че вече съм тръгнал да излизам от типичните рамки на обществото, което в момента е в България...

А ти недей да ми се хвалиш толкоз много, че си правил секс с момче, защото това, дето е в тройка не ти го зачитам за секс с момче, след като нито един от двама ви не е прониквал физически в другия. Вие просто сте си направили удоволствието тримцата с девойчето

ПП: За фактите съм осведомен от разговор на живо с цитирания автор на горния постинг

Марто, нека не звучи язвително, но това са два различни случая... Казах ти, ама де си слушал... Е, нищо де... Сега номера е да се пробва от всичко, ама с мярка! Скоро няма да ни е до такива работи, така че докато можем, да се отдадем на удоволствието напълно!
    Гаранция ми дава Кобел, моят ангел!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright