Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: С удоволствие на училище! - част 2  (Прочетена 1071 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « -: Март 24, 2011, 11:14:50 »

Поради затварянето на първа част от темата по желание на нейния автор и предвид проявения интерес към темата от съфорумци,
    предлагам тук да продължим разговора върху това как би могло училището да стане интересно и полезно.

В последните дни се появиха предложения от Министерството за промяна в начина на обучение на учениците, които в частност предвиждат премахване на оценките от 1 до 3 клас, въвеждане на целодневно обучение до втори, а в перспектива и до седми клас и др.

Мислите ли, че тези идеи са полезни?

Каня за разговор не само сегашните ученици, но и бившите такива, учители, родители и всеки, на когото темата му е интересна.
    « Последна редакция: Март 24, 2011, 12:47:00 от Ich » Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Март 24, 2011, 20:29:30 »

Хубаво, че това "целодневно" обучение не го наложиха и до 12 клас, че тогава... Днешното образование е много скучна и отегчителна ситуация. Учебниците трудни за четене, учителите не преподават с желание - само си изпяват урока и си излизат от час, биваме затворени в една класна стая - кутия на смъртта, от която като изляза чувствам главоболие и сърцебиене... Препоръчвам на всеки - не искайте да се връщате в училище, един-два месеца ще е яко, ама после ще искате пак да сте свободни... Ама то всяка една институция лишава човека от свободата му... Училището не прави изключение и поради отегчението и безразличността към него... ми е все едно дали ще го завърша или не - аз насила нищо не мога да направя качествено, не мога да се накарам да върша неща, които не ми доставят удоволствие и нормален прогрес. Просто съм се пуснал по течението... и как дойде!  Усмивчица  Но образователната система премазва човека. В Библията пише, че човек има наставници, които го наставляват по пътя на неговото развитие. На човек трябва да му е интересно да продължи по този път, иначе ако наставниците му не му доставят удоволствие,а напротив - натоварват го, то те му вредят.  Усмивчица 

Хората са недоволни от политиците, но се принуждават да живеят по техните правила, като се саморазрушават и отчуждават от Себе Си и Бога. Учениците са недоволни от образованието, но се принуждават да следват неговия път, като се саморазрушат, макар и бавно, но със сигурност - сигурно. И родителите като видят проблемен ученик му казват, че няма какво да направи по въпроса, да си гледа живота така както да се впише в модела на 21 век и...точка! Е да де, ама аз не искам така. Не живеем в 19 или 18 век, да не говорим за по-назад, за да налагаме мнение на тези, които са "некачествени" за текущия модел. Да, ама няма да се разберем така!
    Активен
    xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #2 -: Март 24, 2011, 21:27:06 »

раби така е ама явно само ние с теб го разбира ме Усмивчица някой тук като почнат твърде е сложно за теб явно  не си толкова умен някви такива работи как да уча нещо което не мие изобщо интересно трябва всеки ден някой да ми седи на главата.... пък това което сега ще слагат за целодневното . незнам те децата ще се побъркат първо ,че няма бази и кой ще му се занимава цял ден ... то до 10 години няма да има учители така или иначе...
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #3 -: Март 25, 2011, 21:56:55 »

Цитат
    Учителите не преподават с желание - само си изпяват урока и си излизат от час.
    Това е основният проблем

Що се отнася до оценките.. те са излишни. Тъпи са. За какво? Да се похвали детето на мама и тати за шестицата? Или да се разплаче заради някоя двойка?
    Освен това, често оценките са начин за "учителите" да си изкарат яда над учениците, или пък да покажат на някои от тях колко са специални и не знам си какво. На мен не ми пречи, ама... егоистична работа е.

Цитат
    целодневно обучение
    Неее. Определено не трябва. То 3 часа стигат за да психясаш, пък цял ден...
    Ако има някой, който иска да учи цял ден, може това да се избира от съответния ученик...,   ...който няма да съм аз, разбира се.
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #4 -: Март 26, 2011, 22:30:05 »

Това е линк към статия във в-к Култура, описващ конференцията "Диалог за бъдещето", проведена в София на 11-ти март.

http://www.kultura.bg/bg/print_article/view/18185

Различни организации на Родители, учители, психолози, преподаватели са разисквали относно сегашното и бъдещото състояние на образованието в България!

На следващия линк са клипове на хората участвали с презентации на тази конференция

http://www.progresivno.org/pages/viewpage.action?pageId=2163133
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    рай
    Гост
    « Отговор #5 -: Април 19, 2011, 18:42:17 »

Като бив ученик искам да кажа, че това е ужасно! толкова е безсмислен целия учебен процес. необходимите знания можеш да научиш от книгите, енциклопедиите, образователни телевизионни предавания от типа на дискавъри, енимал планет, хистори ченъл... и там е много увлекателно и интересно поднесено, за разлика от скучните учебници, писани от изкукали вече професори и незнам си кви още...отделно цялата система е стара и закостеняла. смачкава самочувствието на различните, или в моя случай ни прави по-закоравели и агресивни, когато някой ни обиди. доста време са ме мачкали и тъпкали и сега само някой да ме погледне накриво и ще го смажа от бой, това от училище го научих. Бил съм и в частни училища(от където основно получих истинските знания) където бяхме целодневно на училище и беше приятно, съучениците ми бяха страхотни, материалите интересни, нямахме двойки, но по цял ден на даскало е сложно. Последните ми 4-5 години завърших държавно училище(35-то СОУ в лозенец) е такова училище няма, то лежи на старата си слава. Сравнено с частните ми училища, преподавателите са скучни, не са на ниво, супер ограничени, заядливи и тн. за 5 години не съм отворил един учебник и не съм научил нищо полезно, добре че преди това мнго учех!
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #6 -: Април 19, 2011, 19:36:35 »

Ето как аз си представям истинското училище....

http://www.greenschool.org/
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #7 -: Април 19, 2011, 21:54:06 »

Ето как аз си представям истинското училище....

http://www.greenschool.org/
    Да!! Усмивчица Усмивчица
    Активен
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 369

• Град: Sofia
  • « Отговор #8 -: Април 19, 2011, 22:13:06 »

Аз викам да се пренапише правилника на учителите... една скорошна случка... в клас всички говорят, има една двойка ученици, които мълчат и си следват правилника... госпожата се кара на другите от тяхната редица няколко пъти и накрая наказва цялата редица да пише по еди каква си тема.. мълчаливите и дума не обелват и почват да пишат.. след известно време госпожата идва до един от тях и му пише двойка защото тетрадката му седи отворена на чина, като го обвинява в преписване, и си излива целият гняв в/у него.. той обиден отговаря че не е и честно да наказва някой за нещо, което той не е сторил и тя продължава да му вика че може да си прави каквото и скимне. По-късно в същият този час редицата преписва от учебник и си говорят по между си, госпожата знае за това и нищо не прави.. а в края на часа дори не им събира листата и половината час е отишъл на кино защото тя си разговаряла с учениците за всякакви теми които не са свързани с нейният час ... е кажете ми как може такова нещо Хммм
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какво се крие в името ти?-числова азбука « 1 2 »
    Астрология и нумерология
    giti 23 31216 Последна<br />публикация Октомври 16, 2011, 00:22:54
    от protoplasma
    Колко от мечтите ви се сбъднаха? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Бунтарката 16 2964 Последна<br />публикация Декември 07, 2011, 01:04:36
    от Ariam
    Сънища, свързани с НЛО, чужди планети и др. « 1 2 3 »
    Моите сънища
    Elvira1989 32 5111 Последна<br />публикация Декември 19, 2012, 20:00:15
    от Ariam
    Съвременните окултни учения и конспирацията за Нов Световен Ред
    Програмиране, световен елит
    Spiritus 3 2604 Последна<br />публикация Септември 16, 2011, 18:36:33
    от ...
    С удоволствие на училище...! « 1 2 »
    Всичко относно индиготата
    Турист 28 2091 Последна<br />публикация Март 21, 2011, 09:28:30
    от Amaranth

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright