Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Ментално (интелектуално) тяло  (Прочетена 1070 пъти)
Evolution
Гост
« -: Март 21, 2011, 19:43:39 »

Ментално (интелектуално) тяло - според Стивън Люмиер http://www.energyreality.com/pgs/ment.htm

Функции: Mенталното тяло съдейства на познавателните способности, то съдържа таланта на познанието. То ни дава възможност да различаваме, да имаме мисли, вярвания и идеи и висши психични способности.

Обхват на съзнание: Mенталното съзнание се разпростира от способността за различаване на много специфични, детайлизирани и частни неща до различаването на много общи, всеобхватни и абстрактни неща. То обособява, различавайки чрез интуитивната възприемчива мисъл.

Петте ментални чувства са: Висше ясночуване (ментално чуване), Планетарна психометрия (ментално усещане), Висше ясновиждане (ментална визия), Проникновение (ментален еквивалент на вкуса) и Духовно Проникновение (ментален еквивалент на мириса).

Mенталното тяло  има свой собствен обхват на усещане. Когато имаме прекалено фокусиране върху ограничаващия разделителен аспект на мисълта, тогава има осъждане, ментален страх и депресия. Когато мисълта се разпростира върху по-обединяващите области, тогава настъпва състрадателно разбиране, мир, радост, благоговение и благословение.

Менталното съзнание е по-обективно, фактическо и неперсонално, отколкото астралното. Индивидите достигат своята най-висша степен на развитие именно в това съзнание.

Форма (структура): Mенталното тяло повтаря формата на физическото, а в енергиен аспект то е яйцевидно със заострени краища. Размерите му варират от 1,2 метра до 3 метра. Обичайните му цветове са светло синьо, жълто, сиво, златно, като присъстват и всички пастелни цветове. То има 7 главни центрове, 21 второстепенни и множество третостепенни, точно както е при етерното и астралното тела. Излъчването на неговата светлина се разпростира от сърдечния център.

Mенталното тяло има най-общо 5 измерения.

КАК ДА СЪБУДИМ МЕНТАЛНОТО СИ ТЯЛО? Това може да стане чрез академично обучение, четене, определени видове енергийни стимули и определени практики на медитация.

* mentmalbody.jpg (53.81 KB, 300x430 - видяно 172 пъти.)
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Умственото или ментално тяло
Духовни учения
Administrator 0 929 Последна<br />публикация Юли 21, 2009, 13:34:03
от Administrator
Aстралното тяло
Духовни учения
Админ 2 1200 Последна<br />публикация Януари 23, 2010, 23:48:40
от Админ
Етерно тяло
Духовни учения
Evolution 0 1512 Последна<br />публикация Март 21, 2011, 19:38:28
от Evolution
Манасично тяло (Тяло на Висшия Ум)
Духовни учения
Evolution 0 841 Последна<br />публикация Март 21, 2011, 20:15:59
от Evolution
Здрав дух + здраво тяло = светлинно тяло
Здрав дух здраво тяло
stargate 3 1295 Последна<br />публикация Октомври 07, 2011, 22:51:44
от извън Вехонт

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright