Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Едно прозрение за Масоните  (Прочетена 2601 пъти)
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #15 -: Март 18, 2011, 22:48:54 »

Преди време, когато са се зародили първите такива хора, наричащи се масони, те са били така да се каже "просветените", те са знаели тайните на света. Много малко след това се появяват и хора с лоши намерения, целящи облагодетелстване.
В днешно време има масони, такива, които наистина знаят ако не всички, то една голяма част от тайните на света. Аз все още вярвам, че сред тях има и добри хора, но е факт, че повечето не са такива.
Освен масоните, има и псевдо-масони, които са доста повече, които дори и да знаят нещо, то не е колкото знанията на истинските масони.
Веригите са много, не са една и две.

Това мнение съм изградил на база доказани факти, доста прочетени книги и мислене по въпроса. И дори сега, аз не мога да го твърдя, просто го мисля.

Колкото до нашите масони, те са доста долу в ерархията, но съм сигурен, че има българи, за които ние никога не сме чували, нито виждали, които са доста нагоре в тази пирамида.

Като заключение, масоните, които знаем, са доста в началото, тези, които стоят на върха, никога не сме виждали и чували. Дори не можем да предполагаме с каква информация разполагат, какво правят, какво знаят и тн.
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #16 -: Март 19, 2011, 12:06:20 »

Аз от Цайтгайст разбрах че Исус никога е нямало такъв човек(действително не е имало ,имало и Йешуа ) , и че Бог не същестува ... И всичко това с Бог , Исус ..са глупости .Няма такива сили. Ние  нямаме духовен произход , излъгали са ни религиите - ние не сме нищо повече от едни животни , които тряба да живеят малко по-добре Намигване
Всичко е въпрос на .. наистина да не бъркаме "Просветените" и "Масоните" Усмивчица А отделно има и "Знаещи" (Гностици)

Говори за себе си. Аз имам Божествен произход... както и останалите човешки същества. Какво е това Цайтгайст!? Някаква секта или филм!? Бог съществува, има го като сила във всеки един човек. Иисус е съществувал, но не с това си име. Преди и след него е имало много Иисусовци.  Усмивчица

П.С: Да, Сита, нещо такова казвам и аз.
Активен
nino
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 42

« Отговор #17 -: Март 19, 2011, 12:53:20 »

Въх Рабено...изби рибата.Айде пожелавам ти като(ако де..)порастнеш да станеш масон.Току виж споделиш после таините на вселената

Избил съм рибата... Аре прочети една книга и стига си спамил глупости.  Усмивчица  Като си толкова знаещ, защо не споделиш нещо по темата, а само се заяждаш? Усмивчица
Амм ..тва..за четенето на книжки..мерси за ценният съвет. :DА иначе..не"споделям"това което аз зная по въпроса,щото само ще си хабя думите.
С две думи..Масони,Илюминати,Розенкройцери,Билдеберги..та до ционистите..аре ти си потърси малко инфо относно свързващите звена мецду всички тези структури..може па и да ти просветне,ама силно се съмнявам
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #18 -: Март 19, 2011, 13:03:06 »

Въх Рабено...изби рибата.Айде пожелавам ти като(ако де..)порастнеш да станеш масон.Току виж споделиш после таините на вселената

Избил съм рибата... Аре прочети една книга и стига си спамил глупости.  Усмивчица  Като си толкова знаещ, защо не споделиш нещо по темата, а само се заяждаш? Усмивчица
Амм ..тва..за четенето на книжки..мерси за ценният съвет. :DА иначе..не"споделям"това което аз зная по въпроса,щото само ще си хабя думите.
С две думи..Масони,Илюминати,Розенкройцери,Билдеберги..та до ционистите..аре ти си потърси малко инфо относно свързващите звена мецду всички тези структури..може па и да ти просветне,ама силно се съмнявам

Ох, както си ги подкарал защо да не сложим и будистите в тая насока... Да бе, масони, илюминати, розенкройцери, билдербергери, ротшиилдовци, рокфелеровци, ционисти, евреи, цигани, турци, гърци, румънци, американци, кучета, свине, крави, червеи, камъни, тръни, бодли, планети, звезди, атоми, електрони, протони, позитрони... Абе много има. Та какво е общото между всички  тях?  Усмивчица

Организацията на масонството е същата като тая на илюминатите, но като идеи са коренно различни. Не се притеснявай за моята информация, аз вярвам в това, което има доводи и аргументация, и което приляга на моите интереси и амбициии...
Активен
lessus
Неактивен Неактивен

Публикации: 249

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #19 -: Март 19, 2011, 17:48:23 »

Не , Рабено ,друго имам предвид . Иронизирах . Що такова ,такова е
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    i.am.eternal
    Nazara
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 46

• Град: Varna
  • We are eternal, all this pain is an illusion

« Отговор #20 -: Март 19, 2011, 21:02:06 »

вижте само колко се отклонихте от темата, имам чувството че този форум е за състезания 'Кой е най-компетентен и просветлен' понякога прекалявате.
    Въпросът ми конкретно НЕ Е 'Кои са масоните/илюмин.'   а 'ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА СЕ ИЗКАРВАТ КАТО ЗЛОДЕИ НАРОЧНО, С ЦЕЛ ЦЕЛИЯ СВЯТ ДА СЕ ОБЕДИНИ СРЕЩУ ТЯХ(ОБЕДИНЕНИЯ НА СВЕТА,РЕЛИГИИ И ТН) И ЦЯЛАТА РАБОТА ДА Е ЗА ДОБРО?'

МОЛЯ БЕЗ СТРАНИЧНИ ПОЯСНЕНИЯ КАКВО БИЛИ НАПРАВИЛИ ТЕ, ВСИЧКИ ЗНАЕМ ЧЕ ПО 1 ИЛИ ДРУГ НАЧИН ТЕ СА ПРЕДСТАВЯНИ КАТО САТАНИСТИ/МАНИПУЛАТОРИ И ТН. В ИНТЕРНЕТ ПРОСТРАНСТВОТО!
    Активен

iLLimiTabLe*sTroNg*MiNd
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #21 -: Март 19, 2011, 21:24:04 »

вижте само колко се отклонихте от темата, имам чувството че този форум е за състезания 'Кой е най-компетентен и просветлен' понякога прекалявате.
    Въпросът ми конкретно НЕ Е 'Кои са масоните/илюмин.'   а 'ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА СЕ ИЗКАРВАТ КАТО ЗЛОДЕИ НАРОЧНО, С ЦЕЛ ЦЕЛИЯ СВЯТ ДА СЕ ОБЕДИНИ СРЕЩУ ТЯХ(ОБЕДИНЕНИЯ НА СВЕТА,РЕЛИГИИ И ТН) И ЦЯЛАТА РАБОТА ДА Е ЗА ДОБРО?'

МОЛЯ БЕЗ СТРАНИЧНИ ПОЯСНЕНИЯ КАКВО БИЛИ НАПРАВИЛИ ТЕ, ВСИЧКИ ЗНАЕМ ЧЕ ПО 1 ИЛИ ДРУГ НАЧИН ТЕ СА ПРЕДСТАВЯНИ КАТО САТАНИСТИ/МАНИПУЛАТОРИ И ТН. В ИНТЕРНЕТ ПРОСТРАНСТВОТО!

Да, профаншината ги изкарва какви ли не.  Усмивчица Това е много абсурдно "прозрение" тъй като виж всички книги, написани от масони. В тях никъде не се казва колко са лоши масоните. А я виж книгите написани от немасони и от хора, противници на духовното - те изкарват масоните какви ли не. И тъй като немасоните(непросветените) управляват света, те са противници на всичко, което показва истината за религиите и идеологиите. Ако имаше подобен замисъл, какъвто ти споделяш, нямаше да има толкова потайности около масонските организации, а щяха да се атакуват твърдо и масово - по вестници, списания, интернет, телевизия, книги и т.н. А виж дали е така, не е. Усмивчица,
     По-скоро непросветените искат да обединят хората в омразата, или по-точно недоверието и подозрението, към духовното и към тези, като Бялото братство, които изричат истини.

Сита, ти казваш, че истинските водачи на масонските организации стоят в сянка. Но фактите твърдят, че това не е така. Португалският принцип Енрике Мореплавателя, въвел мореплаването в Португалия, е бил велик магистър на масоните. Също велик магистър на масоните са били и кралете от Йерусалимското кралство. Лидери на масоните са били шотландските благородници Сейнт Клер, от Рослин. В началото на 17 век английската корона опитва да стане лидер на масоните, но не успява.  А тези лидери като Петър Дънов не се крият, защото няма нужда да с екрият, няма от какво, те са близо до хората и затова постигат успехи.
    Активен
    nino
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Март 20, 2011, 13:38:34 »

Да, профаншината ги изкарва какви ли не.  Усмивчица Това е много абсурдно "прозрение" тъй като виж всички книги, написани от масони. В тях никъде не се казва колко са лоши масоните.

Браво..понаучил си някоя и друга думичка Слънце....А дали си даваш сметка какъв пример за профанизация е поста ти?Нейсе..малък си и ти е простено.
    Относно примера който си дал..не зная,да плача ли,да се смея ли?! Аплодисменти...Ми много ясно,че няма да се изкарат лоши я..'аси..не знам някой луд да си признава,че е такъв..нито пък очаквам подобно нещо от социопатската масонска организация.Напротив..те са винаги добрите,стоящи в сянка"просветени","пазители"на човешките"тайни"...'аси вица Веселяк Веселяк
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #23 -: Март 20, 2011, 19:30:20 »

Такива са, Нино. Ама ограниченото ти съзнание има нужда да обвини някой за нещо си там... Огледай се - за всичко, което ти харесва, и което не ти харесва(носи нещастие на хората) си виновен ти и всички останали "големи".  Усмивчица На кого ще се припишат тези тежки години - на хората като теб, на простата маса народ, незаслужаваща етнонима "българи".

П.С: - В бързането написах "профаншина", извинявам се.

Цитат
    Относно примера който си дал

Преди да забележиш треските в очите на другите, виж гредата в своето. Къде ти е запетайката, умнико?  Усмивчица

Еми Нино, винаги има добри, и винаги има лоши. Според теб...кои са добрите? Или за тебе всичко е черно?  Усмивчица Ми аз вярвам на самите масони, не на илюминатите и тяхната мафия. АКо успееш да направиш разграничение между двете... добре ще да е.  Намигване
    Активен
    nino
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Март 21, 2011, 12:53:32 »

Оoo..споко..нямах предвид правописа ти.Всъщност той е най-силната страна в постовете ти.Точка за системата на образованието Слънце...

Добро..лошо....още .ли си играете да делите света на"черно"и"бяло"?Не разбрахте ли,че без черното(лошото),скъпоценното ви бяло(доброто)просто не би могло да бъде дефинирано и разпознато като такова.Липсата на поляритет би довел до духовна стагнация и инавалидност на полюсите.
    А нуждата да преписваш вина на някой си за"тежкото"положение,си е типична българска черта. И аз нямам вина за това.Поради простата причина,че не съм тооолкова голям фактор Ухилен
    Виновен си е редовият българин,дето се ръга като добитък за да упражни" правото" си да гласува..Както е казано..."Всеки народ си заслужава управниците"И в този ред на мисли..хич не ми пука на кво дередже сме като цяло.Щото кат гледам..всеки се е емнал да"спасява"света,държавата,етническата си принадлежност и още куп измислени каузи(забелязвате ли тънката граница на разделението Усмивчица)без да се замисли,че основното ни задължение като индивиди е да осигурим собственото си щастие и благополучие.Тогава и цялото ще е добре.Ама българите освен да търсят виновни и да чакат някой друг да им оправи положението,друго не правят.Псуваме се,гледаме на комшията у паницата(сакън да не е по-пълна!)и на следващите избори,пак се редим като говеда пред пълна ясла.
    Е,ако тва ще успокои хормоните ти,може да се каже,че и аз имам някаква вина..като всички"големи".ВИната ми е,че досега съвестно плащах данъци и осигуровки и по този начин станах съучастник в престъпната дейност на държавата.Ама вече спрях
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #25 -: Март 21, 2011, 17:44:17 »

Цитат
    Точка за системата на образованието
      Ухилен Ако си мислиш, че е заради образованието...

Цитат
    Добро..лошо....още .ли си играете да делите света на"черно"и"бяло"?Не разбрахте ли,че без черното(лошото),скъпоценното ви бяло(доброто)просто не би могло да бъде дефинирано и разпознато като такова.Липсата на поляритет би довел до духовна стагнация и инавалидност на полюсите.

Ами...да... аз се придържам към принципа " Научил ли си се да делиш доброто от злото, светлината от мрака, значи си узрял за живота". Да ги делим, за да ги разпознаваме. Те са част от едно цяло - да, ама си мисля, че за да се развиваме в това "едно цяло" е добре да научим това, което е полезно за нас и това, което не е, за да може един ден да заживеем в светлината, като Висшите същества. Иначе съм съгласен с мнението ти, просто смятам, че не е добре да ги плякаме в една палитра. Иначе аз съм твърдо "за" полярността. Но всеки си избира в каква насока да се развива. Сам. Никой не му се меси, още по-малко Господ.  Усмивчица

Цитат
    А нуждата да преписваш вина на някой си за"тежкото"положение,си е типична българска черта. И аз нямам вина за това.Поради простата причина,че не съм тооолкова голям фактор
    Виновен си е редовият българин,дето се ръга като добитък за да упражни" правото" си да гласува..Както е казано..."Всеки народ си заслужава управниците"И в този ред на мисли..хич не ми пука на кво дередже сме като цяло.Щото кат гледам..всеки се е емнал да"спасява"света,държавата,етническата си принадлежност и още куп измислени каузи(забелязвате ли тънката граница на разделението )без да се замисли,че основното ни задължение като индивиди е да осигурим собственото си щастие и благополучие.Тогава и цялото ще е добре.Ама българите освен да търсят виновни и да чакат някой друг да им оправи положението,друго не правят.Псуваме се,гледаме на комшията у паницата(сакън да не е по-пълна!)и на следващите избори,пак се редим като говеда пред пълна ясла.

Това с българската черта ми звучи по-същия начин както би ми звучал един пример. Човек цял живот да пази чисто, накрая да изпада веднъж, пък два пъти... и някой да каже, че този човек е немарлив. Характерна, баш пък, не, ама временна - да. Тъй като никой друг няма такава история като нашата... И по-скоро ми прилича на черта, болест, характерна за цялото човечество. Завист, алчност... в България са дребосъци, по размер, ама виж по света какво става - войни, бедствия, глад... по-добре сме, според мен, от другите, поне по отношение на духовните ценности.  Усмивчица

Цитат
    Е,ако тва ще успокои хормоните ти,може да се каже,че и аз имам някаква вина..като всички"големи".ВИната ми е,че досега съвестно плащах данъци и осигуровки и по този начин станах съучастник в престъпната дейност на държавата.Ама вече спрях

Когато държавата използва тези данъци и осигуровки за нещо добро... като порасна... може и да си ги плащам.  Ухилен

Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Послание от извънземните през 1977
    Видео клипове
    Аэ съм 0 2511 Последна<br />публикация Юни 20, 2010, 19:39:33
    от Аэ съм
    Гръмнаха Кенеди, защото искаше да разкаже за срещите с извънземните
    Извънземни цивилизации
    Evolution 7 5297 Последна<br />публикация Март 16, 2011, 14:18:33
    от meander
    Родословно дърво на индоевропейските езици
    Обща тематика
    nia.boneva6 12 3799 Последна<br />публикация Януари 23, 2011, 23:26:39
    от nia.boneva6

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright