Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Смисълът??-има ли го??  (Прочетена 2870 пъти)
l'amour
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 65

• Град: love (always) sucks
  • *Като една от многото знам,знам че не съм сама.. *

« -: Март 16, 2011, 20:01:39 »

Здравейте !!!

..
    Имам няколко неизяснени въпроса, просто не намирам отговор..

Има ли смисъл да живеем?Да творим,да се радваме,да скърбим??
    ЗАЩО е всичко това??Защо??
    ЗАЩО ни има??
    ..ЗАЩО не е.. да речем ..мрак, ..тъмнина, ..без нищо, ..без капка живот, ..без въздух,  БЕЗ НИЩО ??!
    ЗЗАЩО не?
    ЗЗАЩО Нн..не??!? ..м??  

Ще съм ви благодарна,  ако турите поне малко светлина по темата !!!

« Последна редакция: Март 16, 2011, 20:50:48 от Eona Lightholder » Активен

Няма нищо по-просто от това - да се усмихнеш и да приветстваш живота във всичките му измерения. Той ти се отблагодарява за усмивката, като ти поднася всичко онова, което желаеш и те подпомага да осъществиш желанията си. Животът те обича.
    http://www.izvorite.com/text/text112.htm
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #1 -: Март 16, 2011, 20:36:52 »

Цитат
    Има ли смисъл да живеем?
    Зависи как живеем.. Животът е извънредно смислен, ако имаме ясна цел. И ако Присъстваме в него, ако се учим пълноценно от него...

Цитат
    Да творим, да се радваме, да скърбим??
    Да твориш, това значи да проявяваш. Човекът често твори безсмислени неща - това е творенето без Любов... Тези безсмислени "неща" винаги подлежат на разруха. Та когато Човек твори обичайки, това е много смислено...

Цитат
    ЗАЩО е всичко това?? Защо??
    ЗАЩО ни има??
    Всъщност не знам. Знам само, че човекът е роден в Светлина и Слово... и трябва да се старае да ги проявява чисто, да не ги изкривява.

Цитат
    ..ЗАЩО не е.. да речем ..мрак, ..тъмнина, ..без нищо, ..без капка живот, ..без въздух,  БЕЗ НИЩО ??!
    ЗАЩО не?
    От там произлиза всичко. Тази Тъмнина се съдържа във всичко. Тя е първична, непонятна за човешкият ум.
    В Проявата има движение, вибрация, музика; следователно различни видове време, пространство и т.н.
    В първичната материя няма проявен звук.

Но там има някой, който Мълчи....
    « Последна редакция: Март 16, 2011, 20:51:33 от Eona Lightholder » Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #2 -: Март 16, 2011, 20:47:23 »

Ихра, и ти ли започна да говориш в стил "делфийския оракул" !?  Усмивчица

1. Има смисъл да живеем, когато имаме цел в живота, когато имаме определени принципи, които да защитим. Ако нямаме цел и ако няма как да защитим тези принципи - смисъла отпада.

2. Самият процес, от първата глътка живот, до последния дъх живот(смъртта), е период, в който имаме свобода да творим. И както каза колежката, това творене е или с Любов( даряване на нов живот или на нещо, което е от полза за околните) или без Любов - нещо, което обезсмисля живота на околните. Радването ни издига нагоре, към светлината, а скърбенето(страданието) ни пречиства от тъмнината.

3. Защото ние сме част от Божието тяло, а процесите в Него имат за цел произвеждане на светлина. И ние, подобно на електричеството, се движим из Него, като от най-ниската и пропаднала точка се издигаме ( всъщност малцина) до точката на чистата светлина, където се намира Мозъкът Божи.

4. В Древен Египет са вярвали, че Бог е произлязъл от хаоса(мрака), и веднага след като осъзнал себе си като Личност, започнал да се бори в мрака и да създава ред(светлина).
         Всъщност Господ е съществувал от самото начало на хаоса, но започнал да твори едва след като осъзнал, че съществува като Личност.  Усмивчица

Да, има го СНисълът.
    « Последна редакция: Март 16, 2011, 20:56:28 от Аз съм Рабено » Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Март 16, 2011, 20:53:45 »

Global Moderator - Коментар Моля, гледайте поне в заглавията на темите да няма грешки и да се започва с главна буква!
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    l'amour
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Март 16, 2011, 21:56:14 »

Но аз имах впредвид защо в действителност ни има? Тъжен
    защо ни е да живеем, защо не ни няма?
    не защо сме на този свят, не какъв "дълг" имаме,
    а защо живота изобщо съществува ?  Згреших
    разбирате ли ме ? Прегръдка
    « Последна редакция: Март 16, 2011, 22:02:42 от indigo1 » Активен

Няма нищо по-просто от това - да се усмихнеш и да приветстваш живота във всичките му измерения. Той ти се отблагодарява за усмивката, като ти поднася всичко онова, което желаеш и те подпомага да осъществиш желанията си. Животът те обича.
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #5 -: Март 16, 2011, 22:02:25 »

а защо живота изобщо съществува ?  Згреших

Защото така Сме Избрали.  Усмивчица Това е сложна материя, чиито отговори не са здрасти-чао... Усмивчица
    Активен
    l'amour
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Март 16, 2011, 22:13:53 »

Защото така Сме Избрали.  Усмивчица Това е сложна материя, чиито отговори не са здрасти-чао... Усмивчица

Как така сме избрали?
    В смисъл, че ако ни няма, няма как да изберем.Тогава значи, че все пак е имало малка част от нас, която да е избрала да се разрастне в нещо по-голямо..
    Размишлявайки по този начин, си задавам въпроса " От каде се е появила тази малка част от "бъдещото ни Аз" ? "
    Активен

l'amour
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Март 16, 2011, 22:15:44 »

Някой има ли Отговор ?  Згреших
    Активен

Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #8 -: Март 16, 2011, 22:18:12 »

Как така сме избрали?
    В смисъл, че ако ни няма, няма как да изберем.Тогава значи, че все пак е имало малка част от нас, която да е избрала да се разрастне в нещо по-голямо..
    Размишлявайки по този начин, си задавам въпроса " От каде се е появила тази малка част от "бъдещото ни Аз" ? "

От колективната организация на всички наши Азове. Всички ние, заедно, избираме.  Усмивчица
     Тази малка част - това е Едното ни Цяло, за което всички говорят. "Съединението прави Силата".
    Активен
    mimilota
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #9 -: Март 16, 2011, 22:19:25 »

Това са доста интересни въпроси... за смисъла.

Защото така Сме Избрали.  Усмивчица

И може би наистина така сме избрали да бъде. Може би съществуваме изначално в друго пространство и сякаш, под формата на човешки живот, се пречистваме.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #10 -: Март 16, 2011, 22:20:51 »

И може би наистина така сме избрали да бъде. Може би съществуваме изначално в друго пространство и сякаш, под формата на човешки живот, се пречистваме.

Така смятам и аз.
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #11 -: Март 16, 2011, 22:55:34 »

Е, на мен не ми изглежда точно като пречистване, колкото като Еволюиране, Растеж, Обучение.
    Земята е базата (Училището на живота), мястото, където се себепознаваме. На друго място и при други обстоятелства не бихме могли да го сторим. Имаме нужда да се себепознаем...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    mimilota
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #12 -: Март 16, 2011, 22:59:45 »

А възможно ли е да живеем, поне енергийно, в друго измерение и животът ни на земята да бъде преход или да се явява като етап от някакво по глобално съществуване?
    Активен
    l'amour
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Март 16, 2011, 23:26:58 »

а защо живота изобщо съществува ?  Згреших

Защото така Сме Избрали.  Усмивчица Това е сложна материя, чиито отговори не са здрасти-чао... Усмивчица

Как така сме избрали?

От колективната организация на всички наши Азове. Всички ние, заедно, избираме.  Усмивчица
     Тази малка част - това е Едното ни Цяло, за което всички говорят. "Съединението прави Силата".

Добре, но.. ние/всички Азове/ от къде сме се появили, и най важното, което никак не разбирам Тъжен -> защо Хммм (защо ни има, т.е.:защо не ни няма?)
    Чувствам се, сякаш съм попаднала във въртележката на живота, в която непрекъснато се редуват радостта и тъгата..
    също като опитна мишка, само че този "опит" се повтаря хилядолетия наред и няма ясен извод

и въпросите се редят един след друг-един след друг Тъжен

П.П.: Надявам се, че не ви досаждам/дразня с непрестанното си питане "Защо-защо?"
    Активен

Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #14 -: Март 17, 2011, 09:59:34 »

Ние сме част от Господ, а него го има, защото е част от нещата, които ги има, и които ги няма. Осъзнавайки, че е Бог, той решил да въвежда ред в хаоса, светлина в мрака и за целта сме му нужни, ние, хората. Нашите същности съставят Бог. Някои от тези същности(като Христос или Архангел Михаил) са по-висши от другите, по-чисти, по-възвишени и това е причинено от факта, че тези висши същества са Господните сетива. Обикновените и по-нисшите същества трябва да минат прз много сита, за да станат част от Господните сетива. Да речем пример, като човек пие вода, тя попада в стомаха, а оттам в кръвта, където има левкоцити и еритроцити(кръвни клетки). Тези кръвни клетки пречистват водата, докъдето могат.Всъщност, даже, клетките на живите тъкани са оградени с вода, или нещо като кристализирана вода, която ние наричаме имунна система. Водата е разумен организъм и умее да пречиства прииждащите течности. Пречистената вода трябва да премине през още изпитания, за да достигне до средата на гръбначния стълб, където се намира "водния мозък", ръководещ процесите на водата, в организма. Колкото по-чиста е една течност, толкова по-нагоре в йерархията ходи. Върха на йерархията са сетивата, и по-конкретно очите.
      Изхождайки от позицията, че човешкото тяло е по облик подобно на Божието, смятам така. Нас винаги ще ни има. Но зависи как - дали само да съществуваме като нежива природа, или да се развиваме като жива такава. Важно е колко си Осъзнат. Иначе отговори на тези въпроси, не се намират със рационално научно мислене. То ще те отведе до една точка и край... Отвъд тази точка се намира Онзи свят и там ще разберем... Да не забравяме, че, тук на Земята, нашите Съзнания са много ограничени.
      Относно другите ти въпроси... В Мрака се крият всички Отговори.

Цитат
    А възможно ли е да живеем, поне енергийно, в друго измерение и животът ни на земята да бъде преход или да се явява като етап от някакво по глобално съществуване?
     Смята се, че това "друго измерение" е Онзи свят, когото бива наричан Дом, от много езотерици. Може би точно този Дом е Божието Съзнание, което бива осветено от всички наши същности, душите ни.
     Развитие или пречистване - контекстови синоними.

« Последна редакция: Март 17, 2011, 10:15:51 от Аз съм Рабено » Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какъв е смисълът да си дете-индиго?? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    l'amour 33 4063 Последна<br />публикация Декември 11, 2011, 21:55:42
    от elinikar
    Има ли значение ?
    Въпроси и отговори
    taken 6 912 Последна<br />публикация Март 05, 2011, 01:10:39
    от Sine Wave Zero
    Смисълът на живота и как да го изживеем « 1 2 »
    Книги
    Administrator 20 40787 Последна<br />публикация Май 28, 2013, 21:35:01
    от Илияна36
    Има ли промяна?
    Великият преход
    s6thkind 4 686 Последна<br />публикация Май 22, 2013, 08:36:47
    от Борислава
    Защото смисълът е: Въпреки това - продължавам :)
    Лични дневници
    Acid_Lussy 13 2214 Последна<br />публикация Юни 08, 2016, 07:06:18
    от Svetoslav

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright