Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Прочистване, хармонизиране и зареждане на чакрите  (Прочетена 61492 пъти)
Lakshmi
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 58

Научи се да държиш хлабаво всичко,което не е вечнo

« Отговор #30 -: Август 24, 2012, 14:19:46 »

...тя си орган на енергийното тяло ,както сърцето на физическото. Усмивчица Ухилен
Двете тела са вплетени в едно по забележителен начин.

Едно поянение само: имаме 6 тела общо, даже и 7 съм срещала: Физическо тяло, Етерно (жизнено), Астрално (емоционално), Ментално (Умствено), Каузално (Душевно), Атмично (Висш ум). Чакрите са в психичното тяло, а надите (каналите) са в енергийното.

Да кажа и друг начин за прочистване: Вдишва се от кшетрата към чакрата и се издишва през чакрата към пода (ако лежите). Кшетрата е проекцията на съответната чакра отпред на тялото. Само Муладхара и Сахасрара нямат проекции, затова при тях енергията се свива и разширява. Техниката се прави определен брой пъти или докато усетите чакрата си поизчистена и продължавате към следващата.

Зареждането става по подобен начин, но вместо да се изкрава енергията извън тялото, се връща напред към кшетрата.
« Последна редакция: Август 24, 2012, 14:35:27 от usmivka » Активен

Това, което другите мислят за теб, не е твоя работа!
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #31 -: Август 24, 2012, 15:34:24 »

Аз не им знам имената Усмивчица Разкажи ако искаш повече за структората на чакрата в пластовете на невидимите и видимото/физическото тела.
Както ти си ги виждаш .

Аз по малко се занимавам/гледам за тези неща. Случвало ми се е ако има блокаж в чакрата да се слага ограничител за да не се прояви в физическото, докато се прочиства. Нещо като вихър - вортекс има там,мини портал от големия вихър-чакра към органите. Наистина хич не им знам имената , а и различни хора употребяват различни термини и още повече се обърквам. Та този портал може да се забавя, за да не се отрази като болка докато го оправяш пфффф. Ама това само върху себе си де Усмивчица)))))))

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Lakshmi
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: Август 27, 2012, 10:20:00 »

Всъщност аз не знам почти нищо. Миналата година присъствах на един семинар за чакрите, дойде една учителка от нашата пътека по йога. Каквото знам е кажи-речи от там и от това какво усещам. Но държа да отбележа, че практиката ми съвсем не е толкова силна, както е при повечето от вас, затова по-добре да дам друг източник по въпроса, за да не объркам някого и да не дам грешна информация по неволя. Колкото до броя на телата в нас, аз самата разбрах наскоро Усмивчица Колкото до термините, всяко учение си има свои. Но това, което човек преживява и изпитва не може да се облече в думи и да се опише. Това, което казваш за болката е наистина интересно. Би ли обяснила как го правиш точно? Имам проблем със сърдечната чакра. Понеже съм доста чувствителна, лесно трупам всякакви емоциики и когато започна да я чистя, понякога болката е доста силна (зависи колко ми е задръстена самата чакра).

Тази статия: http://lecheniesmineraliikristali.com/%D0%B0%D1%83%D1%80%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8/  съответства на информацията, която аз имам, а и е добре обяснено.

П.П. Ако някой иска повече информация за и от гореспоменатия семинар, нека пише ЛС.
Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #33 -: Август 27, 2012, 13:00:31 »

Чистене на сърдечната ме е събаряла на легло и ме е изплашвала, ама то беше един много странен и шоков процес по чистене .

Иначе ако всичко си е плавно и усетиш блоажа в начален стадий , просто декарирам ,че блокажът е осъзнат и намерен, блокирам визуализирайки портала от чакрата към физическото ако само енергийно ще го прочиствам, ако е проявено във физическото гледам да го изтикам ,чрез дишане или с понякога с чужда помощ и после в енергийното, може и едновременно ,зависи от блокажа и мястото. Понякога примерно вчера и онзи ден чистех входове - уши , нос, слепоочия тогава става едновременно на физическото и енергийното , на цялата сглобка . Мисля че е много индивидуано , просто къде какво се е налепило и по колко. Пробваш някакви неща предпазливо и в един момент си създаваш личната уникана техника. Усмивчица
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Lakshmi
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: Август 27, 2012, 15:46:24 »

Дихателните техники също са много полезни и чистят бързо. Иначе чак до легло не съм стигала, а и се надявам да не стигна Усмивчица При мен се усеща болка като от нож - остра и болезнена, чак въздуха ми е спирал. Но наистина, когато съм по-редовна в чистенето, няма болка. Когато се прави редовно, минава по-леко.
Активен

meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #35 -: Август 27, 2012, 20:06:32 »

Здравей usmivka
Може ли да те питам нещо?
Когато отваряш прозорците в дома, си чистиш ли го, или го проветряваш???
Живи и здрави.
П.с.А и забравих,ако вънка времето е "лошо" отваряш ли ги пак???
« Последна редакция: Август 27, 2012, 20:28:28 от meander » Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
Lakshmi
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: Август 28, 2012, 10:48:09 »

Винаги, когато работя с чакрите, първо чистя. Въпросът е, че не всеки ден работя с тях. Дори да го правя всеки ден, в зависимост от динамиката на изминалите събития, всеки път е различно. Отговорих ли ти? Усмивчица
Активен

meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #37 -: Август 29, 2012, 18:44:46 »

Здравей.
Цитат
Отговорих ли ти?
Не.
Имам и друг въпрос.Твърдиш че ги чистиш.Хубу.
Тогава какъв боклук изваждаш и каде го слагаш???
Живи и здрави.
Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
Свързан
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 185

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #38 -: Септември 28, 2012, 21:31:51 »

Първо да се извиня на сички за съдържанието на мнението ми (тва което следва тука).

Та, въпроса ми е:
    Възможно ли е според вас да получа запек ако първата ми чакра е скапана (занемарена)?
    Напоследък се занимавам яко с лечение, визуализации и подобни и използвам най вече 6-та 7-ма чакри и нагоре ...
    Дали двете са свързани?

Благодаря на всички за вниманието и помоща ...
    Активен

Сатчитананда ...
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 972

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #39 -: Септември 29, 2012, 23:09:35 »

...тя си орган на енергийното тяло ,както сърцето на физическото. Усмивчица Ухилен
    Двете тела са вплетени в едно по забележителен начин.

Едно поянение само: имаме 6 тела общо, даже и 7 съм срещала: Физическо тяло, Етерно (жизнено), Астрално (емоционално), Ментално (Умствено), Каузално (Душевно), Атмично (Висш ум). Чакрите са в психичното тяло, а надите (каналите) са в енергийното.

Да кажа и друг начин за прочистване: Вдишва се от кшетрата към чакрата и се издишва през чакрата към пода (ако лежите). Кшетрата е проекцията на съответната чакра отпред на тялото. Само Муладхара и Сахасрара нямат проекции, затова при тях енергията се свива и разширява. Техниката се прави определен брой пъти или докато усетите чакрата си поизчистена и продължавате към следващата.

Зареждането става по подобен начин, но вместо да се изкрава енергията извън тялото, се връща напред към кшетрата.
    Сама ако може да обясня , че исках да кажа , че духа и плътта са вплетени , а телата са друго вече.
    Самите тела са образувани от вече направената комбинация на духа с плътта.
    Иначе да така е за телата но тази тема за сега е малко сложна понеже има доста ? за много неща които хората не виждат с очите си.
    Самите чакри са 7 и сега почваме да изучаваме тези над тялото.Седемте са вътре в тялото или 3 горе и 3 долу и 1 балансираща.Това са и цветовете на дъгата и цветовете на светлината на слънцето или на светлината която идва до човека , на планетата.Това го казвам понеже има светлина и извън планетата , светлината има много разновидности.То светлината е енергия,информация.любов и др.
    Сега почваме да откриваме новите чакри , които са космически.
    За прочистване има много теми и начини и при всеки е различно.Визуализацията помага
    Ето една , не съм я пробвал просто я видях и я споделям.
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=TiHufl9Vdp0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=TiHufl9Vdp0</a>
    Активен

Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #40 -: Септември 30, 2012, 01:16:33 »

Някой да каже нещо по въпроса?
    Активен

Сатчитананда ...
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #41 -: Септември 30, 2012, 06:53:13 »

Някой да каже нещо по въпроса?
    С голямо удоволствие  
    За да не се повтаря ще пусна нещо от тема във форума и лик към него.
    Пак да спомена , че сега го намирам и дори не съм го чел , но се дава малко изяснение за нещата , за да стане по-ясно на някои.  
    Казвам почваме да откриваме понеже сега стават ясни и известни или сега започват да се проучват.
    И ми е ясно ,че всичко е космическо , зависи как и през какви очи виждаме нещата , но тези чакри до сега са свързани със земното.
    Цитат
    Съществуват пет допълнителни центъра на енергия, разположени извън и доста отвъд вашата физическа форма. Тези космически чакри, както и седемте в тялото, също са пулсиращи вихри от калейдоскопичен цвят, светлина, символи и звук, които използвате, за да възприемате това кои сте по отношение на цялото творение. За да управлявате и проучите космическите чакри от съществено значение е съзидателната образност.
    http://indigota.com/index.php?topic=4100.0
    « Последна редакция: Септември 30, 2012, 07:11:31 от Sunshine(sun) » Активен

Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #42 -: Септември 30, 2012, 07:56:58 »

Благодаря много :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #43 -: Септември 30, 2012, 14:40:41 »

Съншайн, тази медитация с кристалните енергии я има още на 1вата страница на темата и между другото наистина помага.На мен поне ми беше много полезна, правила съм я 2 пъти.
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #44 -: Септември 30, 2012, 18:11:28 »

Съншайн, тази медитация с кристалните енергии я има още на 1вата страница на темата и между другото наистина помага.На мен поне ми беше много полезна, правила съм я 2 пъти.
    Правил съм друга , но тази не я знам , просто я намерих и реших , че може да е полезна на някои.
    Има много полезни но се иска да я правиш , така както трябва или с желание ... 
    Активен

Страници:  1 2 [3] 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright