Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Българин да се наричам,първа радост е за мене!  (Прочетена 4392 пъти)
Soenya
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« -: Март 08, 2011, 16:22:53 »

• Знаете ли, че България е единствената страна в Европа запазила името си до днес (7-21 век).

• Знаете ли, че България няма пленено знаме от създаването си досега ?

- Априлското знаме

- Самарското знаме

- Опълченско знаме

- Съвременно армейско знаме

• Знаете ли, че Цар Калоян нанася най-голямото поражение над кръстоносците.

• Знаете ли, че даваме на Европа една от официалните й три азбуки - "Кирилицата".

• Знаете ли за българските борци пожертвали се в името на твоята свобода ?

• Знаете ли за Априлското въстание, за Илинденско-Преображенското въстание, за боевете на Шипка, за боевете край Дойран ?

• Знаете ли, че благодарение на изключителния стратегически интелект на генерал Владимир Вазов, България побеждава в битки, многократно превъзхождащите ни девизии на Англия, Франция и Гърция ?

• Знаете ли, че благодарение на Вазов, България дава само 494 убити и 1208 ранени, пред над 60 000 жертви на атакуващите ги англичани и гърци ?

• А знаете ли, че в следващата атака, са изстреляни над 150 000 снаряда по българските войници ?

- Загубите са само трима ранени, а дни по-късно вземаме над 8000 жертви.

• Знаете ли, че година след това офицерите ни обличат парадните си униформи, сигурни в смъртта си, при настъпващите колосални сили на Англия, Франция и Гърция ?

• Знаете ли, че в този момент никой не мисли за себе си ?

• А знаеш ли, че тази битка се превръща в най-великата ни победа и не само, че не даваме почти никакви жертви, ами и унищожаваме 47 000 войници на врага.

• Знаете ли, че дни по-късно при 350 000 изстреляни снаряда срещу нас, даваме само 9 убити и 40 ранени ?

• Знаете ли, че за тази битка английския генерал Милн остава смаян и пише в мемоарите си: "Два часа след началото на атаката две от девизиите ми бяха изтребени."

• Знаете ли, че след това имаме възможност да обърнем развитието на цялата война чрез зъвземането на главната база на Антантата на Балканите ?

- Уви, политиците често играят по-важна роля в една война от генералите..

• И всичко това, благодарение на генерал Владимир Вазов, в името на когото, при посещението му в Англия, лондонските знамена биват свалени, а председателят на Британския легион казва в речта си: "Той е от малкото чужди генерали, чието име фигурира в нашата история."

• Сигурно знаете, че първата въздушна бомбардировка е извършена от българи, но знаете ли, че първата жена в света, участвала в боен полет, се казва Райна Касабова ?

• Знаете ли за Дончо Колев Данев, известен още като Дан Колев ?

• Знаете ли, че изиграва над 1500 срещи по борба и губи само 2 от тях ?

• Знаете ли, че през цялата му кариера му било предлагано да смени гражданството си с американско, но той отказва с думите: "Чувствам се силен, защото съм българин."

• Знаете ли за Асен Йорданов, една от най-допринеслите личности за авиацията, в световен мащаб ?

• Знаете ли, че за него Нийл Армстронг казва: "От него както аз, така и всички американски пилоти сме се учили на авиация."

• Знаете ли, че до последно, той оставя върху табелка в дома му надписа: "Асен Йорданов, български летец-авиатор."

• Знаете ли, че Джон Атанасов дава на света едно от най-значимите изобретения създавани някога - "Компютъра".

• Знаете ли за Космическата песен на Валя Балканска ?

• А знаете ли, че Петър Петров изобретява електронния часовник, първият в света безжичен сърдечен монитир и първата в света компютърна система за измерване на замърсявания.

• Знаете ли, че академик Георги Наждаков прави възможно създаването на фотокопирната техника ?

• А знаете ли, че Асен Йорданов (да, същия) създава и първата в света въздушна възглавница ?

• А знаете ли, че пак Асен Йорданов изобретява и телефонния секретар ?

• А знаете ли, че Карл Джераси, евреин с български произход, дава на света хапчето Анти-Бебе ?

• А знаете ли, че д-р инж. Иван Ночев изобретява двигателите на кацналия за първи път на луната, модул, орел.

• А знаете ли, че Шестият сърдечен тон е открит от проф. д-р. Иван Митев ?

• А знаете ли, че Нивалина (изключително лекарство за неврологични заболявания) е създаден от проф. д-р Димитър Пасков ?

• А знаете ли, че Румен Антонов изобретява автоматичната скоростна кутия ?

• А знаете ли, че възпитаникът на варненската Математическа гимназия Милен Николов е решил проблема на милиони хора по света, които не могат да ползват мобилни апарати и лаптоп в метрото ?

- Според учените революционното изобретение се равнява на откриването на радиото от руския физик А.С.Попов.

• А знаете ли за Христо Явашев и неговите проекти ?

- Опакования Райхстаг

- Опакованите дървета

- Опакования мост Пон Ньоф

- Обкръжените острови

- Чадърите

- Портите

• Знаеш ли, че ефектите в филма "Матрицата" са дело на Георги Боршуков ?

• Знаете ли, че проф. Димитър Съселов открива през 2003 най-далечната засега планета OGLE-TR-56b в съзвездието Стрелец ?

• А знаете ли за успехите на България по математика ?

- 2003 "6 златни медала и първо място за отбор на Международната олимпиада по математика в Токио."

- 2005 "6 медала на Международната олимпиада по математика в Мексико."

- 2007 "учениците от втория представителен отбор по математика на България печелят 1 златен и 3 сребърни медала на Всерусийската олимпиада в Русия."

- 2007 "три момчета от България печелят олимпиадата по математика в Индия с 1 златен и 2 сребърни медала, която се смята за една от най-силните в света."

- 2008 "Българските деца с 1 златен и 2 сребърни медала от Международната олимпиада по математика в Хонг Конг и 1 място в отборното класиране за не-азиатските държави."

• Знаете ли за успехите ни в спорта ?

- Футбол

- Волейбол

- Борба

- Художествена гимнастика

- Вдигане на тежести

- Акробатика

- Гребане

- Плуване

- Карате

- Самбо

- Сумо

- Спортна стрелба

- Шах

- Тенис

- Лека атлетика

• А знаете ли, че идеите, развити в книгата "Звезда на съгласието" служат на американския президент Уилсън за формулирането на неговите 14 точки за омиротворяване на света и полагане основите на Обществото на народите.

- Книгата е написана от българина Никола Димков, който променя света.

• А виждали ли сте чудните красоти на Бългаиря ?

- Розовата долина

- Стара Планина

- Рила

- Пирин

- Родопи

- Витоша

- Седемте рилски езера

- пролома на р.Въча

- Дяволското гърло

- Предбалкана

• А знаете ли за чудните съкровища на България ?

- Варненското злато "най-старото в Европа"

- Панагюрското съкровище

- Русенското съкровище

- Луковитското съкровище

- Вълчитрънското съкровище

Активен

Аз знам! Аз мога! Съединение!
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 576

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #1 -: Март 08, 2011, 19:45:21 »

И да знаем и да не знаем... това няма да върне българите от Чужбина в родината им. Защото тук се чувстват зле. Защото живота тук не им харесва... Тези постижения на нашенци, тази Велика българска история, тези Китни български местенца - ще ги топлят там далеч, но не са толкова силни, за да ги върнат тук... в сегашния Абсурдистан.
    Да, България и сега ражда велики синове, но колцина успяват да просъществуват тук в тези "благоприятни" условия.
    Да, условията са такива, каквито трябва да бъдат... Но и болката от настоящата ситуация не е малка всеки сам избира, но всеки САМ ли трябва да се спасява, както намери за добре?
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    yuriy
    az
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

• Град: pernik
  • « Отговор #2 -: Юни 11, 2011, 22:17:09 »

Здравеите надявам се да са останали патриоти в този форум .
    Не мога да си представя вече живота извън България макар че в някой моменти ми се иска да избягам
    но колкото повече се замислям по този въпрос се убеждавам в това че тук няма справедливост но за това сме си виновни ние жителите на държавата
    и се надявам да можем да направим нещо за по добро бъдеще на страната си ?
    Активен

бъди какъвто си ,пък които ще да те харесва
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #3 -: Юни 11, 2011, 22:45:16 »

.........
    и се надявам да можем да направим нещо за по-добро бъдеще на страната си ?

А ти имаш ли конкретни идеи с какво и как можем да помогнем за по-доброто бъдеще на страната си? Търсиш ли съмишленици?
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #4 -: Юни 12, 2011, 10:46:55 »

И да знаем и да не знаем... това няма да върне българите от Чужбина в родината им. Защото тук се чувстват зле. Защото живота тук не им харесва...
    Всъщност, колкото и нелогично и абсурдно да звучи, аз съм на ръба да изхвърля всичко, за което се борих 2-3 години, и да се върна обратно в България.
    Както се вика "знаех си, че трябваше да избера другия път", понеже когато тръгнах по този, на който съм сега, имаше и един друг..

Най-лошото е, че поради няколко причини, едно мое такова действие би ми навлякло малко негативи, но много силни, с които ще е трудно да се справя...
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #5 -: Юни 12, 2011, 19:23:22 »

................

Най-лошото е, че поради няколко причини, едно мое такова действие би ми навлякло малко негативи, но много силни, с които ще е трудно да се справя...

Може да намериш братя по кауза, дето да ти помогнат в справянето. Стига само да се решиш на съдбовната крачка Намигване
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 369

• Град: Sofia
  • « Отговор #6 -: Юни 12, 2011, 20:23:58 »

Спокойно, всичко скоро ще бъде променено за добро Усмивчица
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #7 -: Юни 12, 2011, 20:44:39 »

Цитат
    - 2008 "Българските деца с 1 златен и 2 сребърни медала от Международната олимпиада по математика в Хонг Конг и 1 място в отборното класиране за не-азиатските държави."

Тия ми бяха съученици в старото училище.
    Активен
    Nachtmahr
    Nachtmahr
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 19

• Град: Велико Търново
  • profile.php?id=1000005356
    « Отговор #8 -: Август 05, 2011, 23:52:30 »

Да, знам тези неща и съм горда, че съм Българка. Жалко, че повечето хора не осъзнават какъв велик народ сме и бягат в чуждите държави само, защото животът там е по-добър. Но малко хора осъзнават, че ние сме бъдещето на България и трябва да се борим за нея и да я направим такава, каквато искаме да бъде. Всичко е в нашите ръце! Така че, вместо да бягаме в чуждите страни трябва да останем тук и да работим за България и да се опитаме да подобрим положението си, защото това е нашата родина. Освен това трябва да раждаме повече деца, защото иначе ще изчезнем. Циганите раждат по 5 деца най-малко, а ние по 1, ако продължава така скоро няма да останат българи в тази държава! Замислете се.
    Активен

Wer nicht bereit ist, sein Leben zu geben, er ist nicht würdig, es zu besitzen.
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #9 -: Август 06, 2011, 00:11:02 »

http://protobulgarians.com/  СТРАНИЦА ЗА ПРАБЪЛГАРИТЕ
    Активен
    nobody
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #10 -: Ноември 10, 2012, 17:10:20 »

Да, знам тези неща и съм горда, че съм Българка. Жалко, че повечето хора не осъзнават какъв велик народ сме и бягат в чуждите държави само, защото животът там е по-добър. Но малко хора осъзнават, че ние сме бъдещето на България и трябва да се борим за нея и да я направим такава, каквато искаме да бъде. Всичко е в нашите ръце! Така че, вместо да бягаме в чуждите страни трябва да останем тук и да работим за България и да се опитаме да подобрим положението си, защото това е нашата родина. Освен това трябва да раждаме повече деца, защото иначе ще изчезнем. Циганите раждат по 5 деца най-малко, а ние по 1, ако продължава така скоро няма да останат българи в тази държава! Замислете се.

Активен

...Nobody's perfect!
    алдебаран
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #11 -: Декември 23, 2012, 20:18:12 »

Преди да се радваме да прочетем посланията от миналото:
    Adolf Hitler an der bulgarischen Regenten , den 28 . Aug. 1944 . Предупреждението на Фюрера На 28. Август .1944 год. пълномощният министър на Германия в Царство България - Негово Превъэходителство Адолф-Хайнц Бекерле връчва на тогавашните български регенти телеграма- отговор на една тяхна такава до германския райхсканцлер Адолф Хитлер . Отговорът на Фюрера гласи : " До господа регентите на Царство България : Княз Кирил , професор Богдан Филов , генерал-лейтенант Никола Михов , аз също съжалявам за това съдбоносно и трагично развитие на събитията . Изводите са , че то беше възможно , защото нито в Румъния , нито в България , нямаше онова фанатично рискуване , каквото бе налице в Германия . И затова отсега нататък мерките , които ще се вземат от Германия , ще бъдат съобразени с военните нужди . Мерките , които е готово да предприеме сегашното българско правителство , ще предадат страната на болшевизма и тя ще бъде тласната в пропастта . Националната интелигенция , като бъдеще на вашия народ , ще бъде изтребена така , както в другите страни и царското семейство няма да бъде спасено , а унищожено . Досега в такива времена народите са се спасявали не чрез пораженство , а само чрез проявен героизъм . Германия ще продължи при всички обстоятелства борбата си към победа . " Подписал : Адолф Хитлер
    Дайте примери на проявен героизъм на нас българите от тази дата до сега...
    Активен
    loop
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « Отговор #12 -: Декември 23, 2012, 23:03:24 »

В този дух на писан - да, знам. Знам и доста повече неща за България.

Но живея в чужбина и нямам никакво желание да се връщам в България. Защото тя вече не е това, което е била.
    И да ви кажа честно се чувствам много повече Българка тук, отколкото доста българи в България, слушащи чалга и гледащи разни смешни ТВ предавания, които не знаят почти нищо от списъка горе и не ги интересува нищо повече от това къде и с кого ще отидат да се напият в петък до неделя.

Доста от онези горни постижения, нямаше да ги има, ако определени хора не бяха напуснали страната си. Вероятно няма да ме разберете, но аз смятам, че има някакъв по-глобален замисъл, в който примерно аз имам някаква роля някъде другъде. А това че съм именно Българка и си нося родовата памет осъзнато или неосъзнато, е едно много голямо предимство - заради традициите, които съм спазвала; заради възпитанието, което съм получила от родителите си в България; заради прадедите ми и много други неща.

Аз бях една от онези българи, които казват, че никога няма да напуснат страната си; че някой трябва да остане да се бори; и дори вярвах, че е полезно и малкото, което правя. Докато един ден някак си почувствах толкова силно вътре в себе си, че трябва да отида в една друга държава. Не можех да го обясня, но знаех, че точно там ми е мястото в този момент и трябваше да замина. И понеже обикновенно се слушам - ето на, в Англия съм.

Но съм Българка и не се притеснявам да го казвам и да показвам себе си. Случва се обаче да се срамувам от други българи тук и да ги избягвам. Не всички, но определени. Странно, а Намигване
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 338

« Отговор #13 -: Декември 24, 2012, 11:18:46 »

Аз пък за нищо на света няма да напусна Балканите, за да живея другаде. Айде, почивките и пътешествията са нещо друго.

Хора от какви ли не държави - Русия, Япония, Китай, Германия, Холандия, Великобритания са единодушни - живота им тук (и на балканите като цяло ) ги кара да се чувстват свободни. Специално руснаците, китайците и японците имат страхотна природа и на родна земя, дори с много по-мащабни и красиви от нашите планини, но те не могат да обяснят защо им харесва толкова много тук. Когато могат, те се задържат с месеци и години. И ако някой тръгне да си мисли за пари, да си направи сметка къде на същите хора пак ще им е достатъчно евтино. Не става въпрос за пари. А за удовлетворение от излъчване, което не могат да обяснят.

Колкото до менталитета на народа ни, съм сигурен че тук има голяма доза искренност в държанието ни и тя е неподвластна на изкуствено подържане чрез закони. Държим се така както ни идва отвътре, но не всеки народ е така, особено в Европа. И в нашия континент един ден законите ще бъдат пренебрегнати за сметка на чувството всеки да следва себе си.

И тогава ще ме разберете!

Активен
    nobody
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #14 -: Декември 24, 2012, 14:18:45 »

Цитат
    Аз пък за нищо на света няма да...
    Много популярно изречение.
    Не знам дали е типично българска черта, или на хората от Лапландия, но въпреки че тези изречения би трябвало да дават самоувереност и да са признак на геройска решителност, строга принципност и т.н. , все пак имам едва доловимото чувство, че са лееко... наивни.
    Наивни, защото тези, които ги използват - не говоря единствено за конкретния случай, нямат идея какво ще се случи с тях даже идните 5 секунди, но се изживяват като достатъчно далновидни да заявят какво със сигурност няма да стане. Никога.
    Ето един пример -

Цитат на:  loop
    Аз бях една от онези българи, които казват, че никога няма да напуснат страната си; че някой трябва да остане да се бори; и дори вярвах, че е полезно и малкото, което правя. Докато един ден някак си почувствах толкова силно вътре в себе си, че трябва да отида в една друга държава. Не можех да го обясня, но знаех, че точно там ми е мястото в този момент и трябваше да замина. И понеже обикновенно се слушам - ето на, в Англия съм.

Трябва да има такива теми.
    Но - от друга страна, по моему не трябва и да се ходи на училище, на работа, не трябва да бъдем позьори, а да знаем къде се намираме.... Ехх, отживелици.  Тъжен
    Нима някой се интересува от това, че толкова народ са се претрепвали, за да има къде днес на българска територия да се отвори кауфланд....   Хммм

Да видим, на какво се дължат проявите на национализъм на болшинството (това го копирам от някакъв абсурден сайт.. http://zarodinata.com/loveBG.php )-

Обичам Българиятук е моя роден край!
    gogi[#64]
    Обичам Българиясъм дебел и не мога да ходя извън граница...
    krastavica ili morkov[#63]
    Обичам Българияоригиналът е тук!
    хахах
    динята я #54]
    Обичам Българиясъм българин. Ако бях роден в Ямайка, щях да обичам Ямайка, ако бях роден в Папуа Нова Гвинея, щях да обичам Папуа Нова Гвинея. Но съм роден тук, може би така ми е писано и затова обичам България!
    Такава ми е #39]
    Обичам Българиятук са най-истинските мъже в света!
    valso[#38]
    Обичам Българиятук са най-хубавите жени в света !
    oslav[#37]
    Обичам Българияне знам къде се намирам, идвам от Китай, но се загубих по пътя обратно.
    Къд
    Активен

...Nobody's perfect!
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright