Духовно развитие

Анкета
Въпрос: ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО СТЕ ГРЕШНИ???
ДА ЗНАЯ - 32 (54.2%)
НЕ НЕ ЗНАЯ - 14 (23.7%)
НЕ МОГА ДА ПРЕЦЕНЯ - 13 (22%)
Общ брой гласове: 56

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО СТЕ ГРЕШНИ???  (Прочетена 5059 пъти)
Reiki
Живота е прекрасен!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #30 -: Март 09, 2011, 22:31:56 »

Няма безгрешни хора тук на земята, ако има, то тогава не би и било тук мястото.

Ще дам пример само за съгрешаванията тук във форума. Всеки, който със своите слова е нанесъл енергийна вреда на някой, е грешник. Когато влезете в спорове, това най-често се случва. Рано или късно ще трябва да се разплатят съгрешилите за тази своя неосъзната грешка.
Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #31 -: Март 10, 2011, 01:46:06 »

Грешки няма! Грешни или лоши уроци няма!Усмивчица

Това "грешно" или "безгрешно" е като "добро" и "лошо", "черно" и "бяло".
Това е определение на дадени действия, заради начина по който ни влияят или повлияват на други хора.Усмивчица
Хората не грешат, те правят избори, зад тези избори се крие причина, съзнателна или не.Усмивчица

Грешка е осъзнато вече действие, което е било неправилно за теб или към друг човек и в случая даже и "неправилно" е много крайно, но то пък е определение за нещо, което ни е нужно в момента или е било по-подходящо в този момент, по-иначе да постъпим.Усмивчица

Когато повтаряме едни и същи уроци, ние не допускаме грешки, понеже си има причина да не може да усвоиме нужното за нас. В случая няма как да си "грешен" след като не знаеш, понеже не е като да си научил български и пак да допускаш правописни грешки, в случая ти се учиш да пишеш.Усмивчица

Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
Marian
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #32 -: Март 14, 2011, 01:26:45 »

Мисля че грешни или прави е много относително на мен лично по добре ми звучи позитивно или негативно мисля че всяка душа си избира пътя а обикновено по неравния път е по интересно.
Активен
Уж-Ум
Vakuu
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

NO MORE!

« Отговор #33 -: Август 14, 2011, 13:14:49 »

Всеки е толкова грешен, колкото повярва че е. Няма грешно Усмивчица
Активен

Който ме подценява, че мога да се справя и сам. Може спокойно да се отдръпва и да не се притеснява. Усмивчица
Самотата е илюзия. Усмивчица
Заедността е истина, независимо от илюзиите за самота. Усмивчица
air_fairy
Неактивен Неактивен

Публикации: 153

• Град: Бургас
  • « Отговор #34 -: Август 14, 2011, 14:09:30 »

Логично е при създаане на такъв тип тема да има и отговор от нейния създател. Ще ми е интересно какво се дефинира като грешно от небесния ангел, очевидно е че така зададен въпроса и то към другите, без личния елемент е подвеждащо. Та Небесен Ангел, ти знаеш ли колко си грешна?
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #35 -: Август 14, 2011, 14:57:45 »

Небесен ангел напусна форума след конфликта в темата на Вили и няма да отговори Тъжен. Ако имаш желание да я питаш лично, мога да те свържа с нея.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #36 -: Август 14, 2011, 15:01:53 »

Няма как да сме грешни след като сме създадени несъвършени.
    Грешен е съвършения който греши въпреки всичко.
    А след като все пак и съвършения има шанс да е грешен,въобще за какво говорим?
    Промените имат динамика които включват и грешки все пак и за съвършени и несъвършени.

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 153

• Град: Бургас
  • « Отговор #37 -: Август 14, 2011, 20:59:34 »

Небесен ангел напусна форума след конфликта в темата на Вили и няма да отговори Тъжен. Ако имаш желание да я питаш лично, мога да те свържа с нея.

Всъжност Ео, написах коментара , защото е някак си редно да покажеш съпричастност. Аз лично нямам нуждата да знам кой колко е грешен и какви са грешките му. За мен грешките не са грешки , а част от пътя, опит и личен избор, нищо повече. Ако някой иска така да си ги подреди в съзнанието да му е по-лесно няма проблем. Но някак си е признак на уважение най-малкото към събеседника да коментираш и да изложиш тезата си. Пак лично мнение без конкретна препратка към определен човек.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 140

« Отговор #38 -: Август 18, 2011, 19:17:38 »

не, не знам... или поне така си мисля.
    също си мисля, че ако знаех, щях да получа инфаркт от срам, ужас и отвращение от себе си

Цитат
    Няма как да сме грешни след като сме създадени несъвършени.
    "грешен" или греховен е само термин,само начин на изразяване, означаващ това че живеем "по-ниско от нивото си". Да, създадени сме несъвършенни... или по-точно НЕЗАВЪРШЕНИ, ако искаме да сме точни, и се възползваме от оригиналите на книжките в които се среща тази теза. И това че не сме перфектни не означава че не можем да се държим по-смотано от колкото е планирано... но пък и пак от нас си зависи да се държим на нивото си - несъвършенни да, но поне достойно несъвършенни...

...въх, не щъ пък... отивам да се напия и да правя зулуми... знам че е нередно, недостойно, грешно и дъра-бъра, но не ми дреме...
    Активен
    SIS
    Гост
    « Отговор #39 -: Август 19, 2011, 00:05:28 »

Само едно въпрос4е:)Какво е грях или какво е грешно:)Мисля си 4е това е въпроса ,който трябва да бъде зададен.Мисля също 4е няма еднозна4ен отговор ,4е всеки има мнение, и на мен ми е интересно да  разбера мнението на всеки.Все пак всеки пре4упва истината през своя та призма ,така4е ако за един едно е вярно за друг не е.ако за един едно е добро за друг то не е.и така нататък.Тук на земята съществува тази двойнственост,това разделение на добро и лошо,грешно и правилно,
    красиво и грозно,глупаво и умно,лудост и нормалност.......и така.Има още много по темата да се каже ,но ще стане един много дълъг монолог.

Усмивчица
    Активен
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #40 -: Януари 06, 2012, 17:21:03 »

ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО СТЕ ГРЕШНИ???
    Въпросът засяга всеки един аспект и момент от съзнателния ви живот!
    Няма грешни отговори!

Усмивчица"Грешни" и "Вина" има в религиите.В новите научни изследвания има "Ново мислене"
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    natalie77
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

• Град: Червен бряг
  • Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо

https://www.facebook.com/
    « Отговор #41 -: Януари 06, 2012, 18:20:00 »

В каква степен грешни? Има ли безгрешни хора? За мен това е човешки опит, може и да се е провалил човек в ежедневието си, но важното е, че е опитал да направи нещо.
    Активен
    Pelin
    ОЙ 8:11
    Неактивен Неактивен

Публикации: 280

Red Overtone Serpent

« Отговор #42 -: Януари 06, 2012, 18:46:27 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=YQWszrZHBPI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=YQWszrZHBPI</a>
    Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #43 -: Януари 06, 2012, 19:52:35 »

Здравейте.
    В живота има правилно(добро) и не-правилно(грешно) има и умишленно не-правилно(зло)'
    Цитат
    ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО СТЕ ГРЕШНИ???
    Въпроса както е зададен ,вменява вина т.е. съдене.
    Правило на живота е- не ни е дадено(безопастно) да съдим, поради незнание.
    Не е срамно да сгрешиш,но ставаш за резил ако не си оправиш грешката или изкараш другиго виновен за твойта грешка.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    zigzagy77
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 30

« Отговор #44 -: Януари 06, 2012, 21:42:42 »

Кое може да е грешно! Всеки който кара на авто пилот не е грешник,грешка е ако променяш баланса на другите без тяхното желание за това най просто казано промяна в енергийния баланс,ако някой не го вижда то още не е узрял да вижда и да накланя везната.Телата ни са аватари ние сме души а божият дух е нашето начало.
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright