Духовно развитие

Анкета
Въпрос: ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО СТЕ ГРЕШНИ???
ДА ЗНАЯ - 32 (54.2%)
НЕ НЕ ЗНАЯ - 14 (23.7%)
НЕ МОГА ДА ПРЕЦЕНЯ - 13 (22%)
Общ брой гласове: 56

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО СТЕ ГРЕШНИ???  (Прочетена 4659 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #15 -: Март 08, 2011, 22:13:46 »

Искам само да вментна...

Бъдете внимателни в това което знаете...
Ние СМЕ това което знаем!

И въпросът тук е малко подвеждащ....
Например аз не мисля,че съм грешен или,че някой друг е грешен и как да гласувам като няма опция за моят вот?

Може ли да я добавите?

Кажете ми колко грешно може да бъде едно дете??!

Ние сме деца които незнаят какво правят,колко грешни може да сме в очите на нашият Баща?

Това,че падаме и ставаме по време на игра грешни ли ни прави....?
Не е ли то част от играта докато растем??!

Нека се насладим на това детство в което сме потопени сега.
Ами вижте само хората как живеят като деца които нищо не разбират и точно поради тази причина не поемат никаква лична отговорност.

В израстване ние сме и колкото повече растем толкова по голяма отговорност носим за себе си обаче!!!
Единствено за себе си сме отговорни!!!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #16 -: Март 08, 2011, 23:43:58 »

energetix, все едно ми взе думите от устата Ухилен

Винаги като споря с вегетарианци и леко съм се изнервяла понеже растенията са също живи. Ти откъсваш плода му да ядеш, както каза всичко е взаимосвързано. В случая има хранителна верига, хората на са единствените месоядни. Има хора, които по принцип имат непоносимост към месо, но явно в случая(по естествен път) дадените хора, нямат нужда от определените хранителни добавки.
Земята е живо дишащо същество, не убиваш животно да ядеш понеже ти е жал, но грабиш плодовете на земята да ядеш, а имаше приказка, че дървото го боли когато го режеш.
Дори и да не е вярно, самите индианци почитайки природата и уважавайки живота пак убиват животни, но да ядат и всяка част от даденото животно и самата му кожа е използвана за оцеляване.

Аз съм против и за изсичането на горите за застрояване на богаташки глупости, но когато ми дойде въръл защитник с/у изсичането пак ми се струва лицемерно. В смисъл.. хубаво да защитим природата си, хубаво да не я превръщаме в голф игрище.. Ама като ми дойде някой и чак прекалява с възмущението си за дърветата и следва въпроса: -Извинявай ама огледал ли си стаята си и целия апартамент с дървените мебели и дървената масичка на която ти е компютъра да ти е по-удобно, докато се възмущаваш пишейки мнение за изсичането на дърветата?
-Погледнал ли си или мислил ли си за всичките тези мебели и разните му мебели-декорчета и ненужни неща, колко дървета са изсечени само за стаята ти? Колко гори са изсечени за хилядите апартаменти??

Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
energetix
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

• Град: Земята
  • « Отговор #17 -: Март 09, 2011, 00:07:01 »

ХаХаХа... да да да, в интерес на истината дори не знаят какво защитават в крайна сметка... повечето гледат собствения си задник в борбата с торбичките и прочие...
    Активен

"Който не знае говори, който знае не говори!" Лао Дзъ
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #18 -: Март 09, 2011, 00:17:35 »

Амейз дай точна дефиниция за твоя вот-за да го добавя! Усмивчица
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Март 09, 2011, 01:37:46 »

Моят вот е записан заедно с всичките ми вотове в книгата на моя живот която постоянно прелиствам.

Но в случая според мен въпроса е зададен малко подвеждащо или ограничено.

Не казвам,че аз не бих го задал неподвеждащ то това е дори невъзможно от гледна точка на тази реалност в която доминира Ума.

Бих подвел по друг начин просто...

Знаете ли колко сте безгрешни?

Всяка ситуация която си мислим,че е грешна трупа Опит в нашият живот също както в електронните игри.
    Може да те елиминират,но когато се преродиш отново ти си по силен защото си участвал в играта и си играл.
    Преди писах някъде ще спомена отново,учените благословят грешката защото тя е тази която ги доближава до новото откритие.
    Спомнете си Едисон и крушката с всеки неуспешен опит той е знаел,че се доближава до откритието.Неуспехът не го е демотивирал а точно обратното мотивирал го е да постигне успех...
    Тогава какво е грешката нима не е нещо безгрешно?

Разбира се въпрос на гледна точка

Просто гледаме още с дуалният поглед на добро и лошо,грешно и добро,ни за да искаме да си сменим Реалността е добре да мислим и гледаме като богове,а не като хора.

Всеки повторен и не усвоен урок шлайфа фасетите на диаманта в които се превръщаме за да заблестим още по-силно от колкото някога сме блестяли.

За това в живота ни всичко е подаръци и благословия.

Но пак казвам...въпрос на гледна точка е ....

ПС:Просто споделих моята... Усмивчица
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Март 09, 2011, 02:03:41 »

Понеже всеки въпрос има много повече от един правилен отговор,а лично според мен всички отговори са правилни.

Ще отговоря на въпроса и от другата гледна точка за това колко сме грешни.
    Всеки сам много лесно може да разбре колко е грешен,като се огледа и си направи една равносметка на бързо.

Колкото по-нещастен и неудоволетворен се чувства.толкова е по-грешен в представата си относно неговата Цялост.

Има и хора които страдат като energetix от добрите си намерения,че не правят достатъчно да спасят света...
    Но рано или късно и те ще прочетат притчата за "Спасителите на света" и тогава ще се освободят от тази илюзия,че светът има нужда да бъде спасяван!
    Или по друг начин може да протече себеосвобождаването им разбира се начини безброй.

Но пак ще кажа макар и да дотегна на някой....

Най-голямата грешка е,че се мислим за грешни...това ни е първородният грях!

Гогато разберем как стоят нещата и,че всеки създава собствената си реалност.
    Няма да сочим с пръст неосъзнатите защото тяхният избор е грешен,ние ще разбираме,че те всъщност не правят избор защото не са осъзнати.
    Но тяхните грешки ще ги тикат бавно към осъзнатоста както е ставало с всеки дори и най-осъзнатия.
    Какво освен състрадание бихме изпитали към тях в този момент?А защо не и радост?
    Нима можем да продължаваме да ги осъждаме за тяхният неосънат живот които ги потатя в илюзията?
    Ако го направим това ще означава,че ние автоматично ще заемем неосъзнатото нясто и ще изпаднем мигновенно в сън.

Тогава ще разберем,че те не правят грешен избор,а просто различен който не е по-малко правилен от нашия сега.
    Ще виждаме себе си навсякъде.
    Ще бъдем ослепени от красотата на света,от нашата собствена красота.

ПС:Благодаря ви за търпението,в постовете си не се аргоментирам срещу нечия гледна точка,просто мисълта ми тече и я оставям да се излива.
    Дори и аз самият си пълня канчето от "моите"постове,така че наздраве...

« Последна редакция: Март 09, 2011, 02:13:01 от AMAZING » Активен

Ametist
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 108

• Град: София
  • « Отговор #21 -: Март 09, 2011, 09:38:48 »

Амейзинг съгласна съм с теб. Човек се учи от грешките, които прави. Аз не бих се върнала назад във времето ако можех, за да оправям някоя грешка, така нямаше да знам това, което знам сега и нямаше да съм човека, който съм, щях да съм като дете...
     Не случайна е поговорката "Не питай старило, питай патило"
    Активен

Вяра Любов Надежда Мъдрост
    Ametist
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #22 -: Март 09, 2011, 10:01:33 »

В тази връзка бих ви препоръчала книгата на Мулдашев " В обятията на Шамбала". Там той разказва как отива в долината на смъртта и застава пред огледалото на Яма, кодето се сгъстява времето,вижда живота си на лента и така наречения съд на живота / разделяне на положителните и отрицателните енергии, скоро и на нас ни предстои /. Ще се изненадате коя е била грешката в живота му и кое го е спасило.
    Активен

Ametist
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #23 -: Март 09, 2011, 10:54:25 »

И още на тази тема: ченълинг на Херкулес
    Активен

небесният ангел
    Гост
    « Отговор #24 -: Март 09, 2011, 13:32:01 »

Амейз Благодаря за споделените мисли!
    След като мислиш че ти не си грешен-твой цитат-
    "Например аз не мисля,че съм грешен или,че някой друг е грешен и как да гласувам като няма опция за моят вот?"-просто темата не е за теб-сиреч не е за праведните люде които никога в живота си не са сгрешили за каквото и да било-не са взели грешни решение-без значение за какво,не са наранили чрез грешни действия който и да било-сиреч темата е хората които осъзнават че било то и веднъж в живота си са сгрешили и го осъзнават или пък не съвсем,затова и няма други опции за гласуване-както казах гласуването е анонимно и аз поне не виждам кой как е гласувал-виждат се само процентите-но това е без значение,темата е създадена не толкова заради самото гласуване-а за мислите и чуствата които нахлуват в главата на човек когато той си зададе въпроса-осъзнавам ли колко съм грешен-и който има желание да сподели тези мисли нека го направи в тази тема! Усмивчица

Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #25 -: Март 09, 2011, 16:13:53 »

Аз си мисля , че щом има въпрос "колко", значи става въпрос за наличие на мерилка. Сигурно според различните мерилки съм различнnо грешна, наяма как да осъзная колко ,защото не ги знам всичките. Но със сигурност никой не е безгрешен , поне според някоя мерилка е.
    Значи няма никой безгрешен , много или малко (относително) ,въпросът е какво правим по въпросът. Дали вдигаш рамене - ми кво да правя такъв съм или се самоизмъчваш в оковите на грешника преживявайки ги наново и наново, или приемаш урока и даваш напред за нови грешки-уроци.
    Ако седиш и не можеш да вземеш един изпит , отиваш на поправка и ако не се справяш накрая си оставаш на това ниво. Т.е анализирането на грешката, извличане на поука и боравене с прошката са условно казано според мен - осъзнаването колко сме грешни и какво правим по въпросът.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Март 09, 2011, 17:10:21 »

Безгрешен съм защото се приемам с всичките си грешки!

Всички са безгрешни за мен защото ги приемам с всичките им грешки.

Това не означава,че не работя върху себе си!

Това означава,че няма вътрешна съпротива в мен докато работя върху себе си!

Това означава,че не ви виня когато ме разбирате грешно,защото за вас е правилно.

ПС:Това не е химия,това е алхимия....

Активен

The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Март 09, 2011, 17:24:49 »

Ангелче защо темата да не е за мен??

Има ли нещо грешно ако внеса в нея друга различна гледна точка,няма ли това да е направи по-богата и по-уникална?

Не се ли опитваме да со ограничаваме като си казваме това не е за теб,а това е за теб!

Всичко е за НАС.
    Ние сме всичко.

Активен

meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #28 -: Март 09, 2011, 17:59:39 »

Здравейте.
    Така както е написано заглавието на темата , ми се струва че ни вменява вина.
    Аз мисля че всеки греши , но по-важното е колко грешки си е оправил.За мене това е правилното-дори и да сгреша да намеря начин да си оправя грешката.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Март 09, 2011, 19:03:48 »

Интересно колко много пъти споменаваме Бог това сме ние,Бог е в нас и ние сме в него и тн....
    А после мислейки се за грешни изграждаме грешна представа за Бог или Бог-Грешник.

Може би се чудите защо пиша толкова много в тази тема,ами ще ви кажа.

Живота ми не мина много гладко опитвайки се да избягам от действителността преживях доста "Грешки" натрупах доста "Грехове"
    НО!
    Тези грехове изковаха в мен опита който ме награди с знание.
    Знание което когато го приложа става жива мъдрост,а когато не го приложа остава мъртво знание.

Та да продължа....
    Дълго време мислих света за ужасно място от което се опитвах да избягам с алкохол и с каквото е възможно.
    Тези преживявания ме караха да се чувствам като най-големия грешник на света или в моят си свят.
    Това е доста депресиращо,може би сами знаят повечето от нас.

Та тези "грехове" създаваха огромно чувство на вина,което от своя страна беше мощен генератор за нови и по-големи "Грехове"
    Какъв парадокс,а?
    Каква спирала?
    Тази спирала ме заби в дъното на бездънното.
    Но тъй като бездънното няма дъно,явно просто душата ми беше събрала достатъчно опит. Усмивчица

Та това което ми дава моята гледна точка в момента е моят опит с "Греховете",грешникът в мене знае.
    Но също така гледната ми точка е плод и на интуицията която знае повече от моя предишен опит.

Искам да споделя още нещо много важно!

В АДА който си бях построил всички бяха грешници!
    До един!

Освен,че осъждах себе си,осъждах и всичко живо и неживо.
    Политици,Държави,колеги,шефове,времето,света,живота и каквото може да се осъди!Сещате се защо,от моито самомнение.

Сега знам какво е и това ми дава силата да разбирам хората които го правят.

Грешката сама по себе си не носи толкова много проблеми колкото отношението ни към нея.
    Когато започнем да се самобичуваме затова,че сме сгрешили правим още хиляди грешки,които ни карат да се чувстваме още по виновни и така приказката продължава докато не и сложим край с прошката.

Прошката започва пътя си разбира се както абсолютно всички неща от едно място----от себе си.

За мен прошката е Приемане.

Когато започнах да се приемам когато греша започна да ми олеква и прекратявах развръзката в самото начало.

Това промени мирогледа ми относно всичко живо и неживо започнах да прощавам на тези които ме осъждаха,защото ги приемам,не се съпротивлявам срещу тяхното осъждане.

И без това създават огромен Ад в който живеят,нужно ли е и аз да го правя още по голям,че и да влизам в него??!

Работата е там,че когато ме осъжда сега някой,оставяйки го да свърши и подхождайки с добро към него,той усеща,че го приемам и сам започва да приема себе си,а после и мен.

Има една приказка,че най голямата грешка е да се опиташ да оправиш грешката!

Това е като здравеопазването...колкото повече нови лекарства се измислят и се развива медицината толкова повече нови и коварни болести се появяват.

Защото това срещу което се съпротивляваш се усилва.
    Въпросът е не да оправим самата грешка,а да разберем какво послание носи тя за нас?Какъв подарък има в боклука за нас?

Именно поради тази причина с този пост ще завърша по темата.

Защото колкото повече искам да ме разбере някой толкова повече неразбиране ще се излее и толкова повече съпротива ще се роди.

В темата изказах тезата си по-най различни начини и съм сигурен,че има такива които леко се усмихват научили това доста преди мен,има и такива които ще се замислят и ще намерят нещо за себе си(именно за тях е предназначено това споделяне),а ще има и такива които ще кажат:Абе тоя Амейзинг какво пак много му знае устата....

За последните бас държа,че ме виждат като отделни от тях!

Но!

Последните ще станат първи!

Благодаря за вниманието!

Активен

Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright