Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Анкета
Въпрос: ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО СТЕ ГРЕШНИ???
ДА ЗНАЯ - 32 (54.2%)
НЕ НЕ ЗНАЯ - 14 (23.7%)
НЕ МОГА ДА ПРЕЦЕНЯ - 13 (22%)
Общ брой гласове: 56

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО СТЕ ГРЕШНИ???  (Прочетена 4384 пъти)
небесният ангел
Гост
« -: Март 07, 2011, 21:16:57 »

ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО СТЕ ГРЕШНИ???
Въпросът засяга всеки един аспект и момент от съзнателния ви живот!
Няма грешни отговори!

Активен
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #1 -: Март 07, 2011, 22:01:21 »

Грешни можем да бъдем само в нашите очи,тези които преценят правилно и грешно.

Когато ослепеем ще разберем,че сме гледали,но не сме виждали.
« Последна редакция: Март 08, 2011, 00:15:50 от AMAZING » Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
небесният ангел
Гост
« Отговор #2 -: Март 07, 2011, 22:03:17 »

А дали в момента не сме слепи за истината?
Активен
небесният ангел
Гост
« Отговор #3 -: Март 07, 2011, 22:15:31 »

Когато настъпи момента ще поемете ли отговорност за грешната истина?
Активен
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Март 07, 2011, 22:20:26 »

Ние мислим си,че истина има една и нея трябва да видим...
Преследваме тази истина и гоним я,но пътя ни нас не отдалечава ли вместо да ни преближава.
Не гоним ли нещо извън себе си ние,фантом?
Докато светлината вън гоним,ние гонещи сме но не и светлина.
Как може да си това което гониш и защо би го гонил ако си него?
Гоним себе си ние и в кръг се въртим тъй както котката опашката си гони.
Когато спрем ще пристигнем веднага.
В себе си ние ще се пръсъединим.

И ще си позволя да цитирам кратък отказ от една притча.

Любовта е онази есенция,която е в основата на нашето творение.
Не творението ни доближава към любовта,а самата любов ни прави творци.
Обратни първоначала!Как да вървиш към нещо което е?
Нима вървейки не сътворяваме отдалечаването,наместо доближаването?
Ако някой ти издума,че неговият път е този на любовта,знай,че той също е толкова далеч от изживяването и,колкото и онзи който я отрича!
Стремящият и отхвърлящият не осъзнават,че не са нито стремящи се,защото те са самото стремление,нито отхвълящи,защото не можеш да отхвърлиш себе си!

Ангелче обичам те и знай,че си безгрешна в моите очи...как може ангелче като теб да е грешно....това е толкова....възможно колкото го направиш Усмивчица
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Март 07, 2011, 22:21:13 »

Когато настъпи момента ще поемете ли отговорност за грешната истина?
Нима ние не го поемаме във всеки миг от настоящето??!
« Последна редакция: Март 07, 2011, 22:41:51 от AMAZING » Активен

The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Март 07, 2011, 22:42:37 »

А дали в момента не сме слепи за истината?
А дали не сме Истината в момента?!
Активен

небесният ангел
Гост
« Отговор #7 -: Март 07, 2011, 22:51:55 »

Това че към темата има прикачена анкета не означава че модераторите или администраторите на своя глава трябва да местят темата в -еди кой си раздел-защото не те-администратори и модератори са форума-а хората които пишат-те са тези които подържат форума и сайта жив-моля темата да се върне в индиго послания-защото самата тя носи послание-за сега малцина са тези които го виждат и разбират!
Активен
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Март 08, 2011, 01:03:38 »

Цитат
ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО СТЕ ГРЕШНИХммм

Цитат
Няма грешни отговори!
Ако няма грешни отговори как може ние да сме грешни?
Нали отговаряме на живота според собствената си истина във всеки един момент?!
И така самите ние течем и създаваме живот....
Активен

energetix
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

• Град: Земята
  • « Отговор #9 -: Март 08, 2011, 09:08:11 »

Грешката ми е, че знам точно какво да направя и не го правя... Виждам целия свят как страда, всеки ден се раждат хора без да има смисъл душите им да отиват в човешки тела... всеки ден умират души погрешно дошли в неправилни тела... Баланса в природата вече го няма Homo Sapience наброява 7 милиарда. Грешен съм защото не правя достатъчно за планетата не мога все още да се откажа от всичко и да тръгна по пътя на борбата защото нямам съмишленици и не ми достига смелост...
    Активен

"Който не знае говори, който знае не говори!" Лао Дзъ
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #10 -: Март 08, 2011, 11:19:29 »

Енергетикс Благодаря за отговора!
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #11 -: Март 08, 2011, 17:34:04 »

Според мен въпросът би звучал по-обективно ако го формулираме "Знаем ли колко сме грешни Хммм"

Преди малко прочетох в една книга:

"Всяко действие има позитивно намерение."
    Дори зад поведение, което се счита за "грешно" според някого, стои чисто желание, което е изграждащо за действащия. Няма нечисти цели. Има крайни и умерени начини за постигането им.

Пример за цел
    "Да живеем в световен мир."

Краен начин за постигане:
    "Да отстраним всички лоши хора и да останат само добрите."

Умерен начин за постигане:
    "Да разберем какво кара хората да изглеждат лоши в нашите очи и да го променим".

Казано е, че е лесно да заличаваш, трудно е да създаваш? Какво му е трудното да създадеш и какво му е лесното да заличиш? Не е ли по-вероятно предаването на моралните убеждения през вековете да са ни програмирали да дефинираме отрицанието и приемането по този начин ?

Ще дам пример:

Като дете убивах мравки, защото имах убеждението, че те са вредители. Това беше правилно за мен. По-късно убеждението ми се промени - Не им посягах, защото започнах да разбирам че те са мирни същества. И това стана правилно за мен. Още по-късно разбрах че посягането в/у живи същества, като цяло е грешка. Че когато ям месо, допринасям да бъде убито още едно животно, за да се наям отново. Тогава започнах да си давам сметка защо някои животни нападат нас, хората. Това е причинно-следствена връзка във вселената. Грешката не е в "злите кучета", не е в техните стопани, ... грешката е в масовия начин на хората да оцеляваме. Човек не съзнава грешката си в мига, в който я извършва. Когато те набият, това понякога значи, че всъщност ти ощетяваш някого, че ти си отнел право на избор, че ти си затънал в блатото. Така ли е?
    « Последна редакция: Март 08, 2011, 17:57:52 от Sine Wave Zero » Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Март 08, 2011, 17:49:45 »

В съкратен вид ще отговоря:

Както не знаем колко сме добри, така и не знаем колко сме грешни. Защото грешките ни за дялане изпълват пътя към висшата ни добродетел.
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Март 08, 2011, 17:57:19 »

« Последна редакция: Март 08, 2011, 18:02:22 от Eona Lightholder » Активен
    energetix
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

• Град: Земята
  • « Отговор #14 -: Март 08, 2011, 20:42:07 »

Спец. това за храната... Лично според мене е много погрешно, че когато ти ядеш месо допринасяш да бъде убито някакво животно... Ок съгласен съм животното е убито... Но някога замисляш ли се, че растението е също живо същество то диша, дори прави фотоситентеза когато ти изяждаш един орех ти погубваш бъдещо дърво?!?!?! Значи какво следва, че ти погубваш живота дори още в зародиш... Все едно нали знаете има риби които имат точно определен период на размножаване отиват огромни пасажи на определени места и там ги чакат тези които желаят хайвера им, хищниците, та тези хищници убиват живота още в зародиш... Подобно на нас ние нали ядем плодове тези плодове трябва да дадат достатъчно хранителни вещества на семката тя да покълне и да израсте дърво или храст или каквото и да било, значи и ние сме толкова свирепи тогава колкото са тези хищници които чакат пасажите с риба, кофти... Еволюцията ни е направила достатъчно годни за да ядем месо, зъбите ни са мелезни стомаха ни не е многокамерен, нямаме проблем никакъв да ядем месо... Но все пак който както си прецени... За всеки греха е различно нещо все пак!
    И още нещо да допълня, не сме единствени хищници, не сме единствени растителноядни, но сме едни от малкото които са всеядни. Както на гепарда се налага да убие газела за да си набави протеини и мазнини които са му нужни за оцеляване, както кравата и овцата цял ден пасът трева за да набавят достатъчно протеини и въглехидрати, така човека му се налага да яде млечни, яйчни, местни за протеина и зърнени, оризени култури и варива за да може да набави въглехидрата си. С каквото и да се храним ние винаги погубваме живот...
    Активен

"Който не знае говори, който знае не говори!" Лао Дзъ
    Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright