Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Яхве(Йехова) е демон, антихрист, лъжепророк, лъжехристос,....  (Прочетена 5104 пъти)
notlike
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 73

• Град: Варна
  • Възходът на планетата на идиотите

« Отговор #15 -: Май 23, 2011, 13:09:46 »

Много спорове има по тая тема...
    Активен

Зад всяка хвалба се крие завист. Зад всеки упрек се крие добро намерение. Зад всяко хубаво нещо стои интерес, а зад всяка тежка ирония дебна аз и се хиля на идиотщината на тоз' прост народ!
    расате
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #16 -: Декември 25, 2011, 23:12:12 »

Бога на Исус е Аллаха.
    "Аллаха" е арамейската дума за Бог. Тъкмо нея е използвал Исус. Вж. клипа.
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=cbXx3xyjoXw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=cbXx3xyjoXw</a>

Обяснението е много лесно:
    Аллах (от араб.: الله , اللّه , اللّٰه , ﺍﷲ, Allāh) е арабската дума за „Бог“, образувано от определителния член ал (ال) и илях (إله - Господ, Бог), т.е. „Богът“.

Яхве/Йехова-това име има две съкратени форми освен пълната му форма. Тези две съкратени форми са "Я" (откъдето идва "халелу-я", което означава "хвалете Я") и "Яхо" или "Яо" или "Яху" или "Яу". Така например името на пророк Исая на еврейски може да се произнася както като "Иша-Я", така и като "Иша-Яхо", на Еремия като "Ирми-Я" или "Ирми-Яхо" и т.н.

От друга страна на шумерски ИЛ/ЕЛ означава бог,Илой/Елой-богове.Бог Яху-би звучал като ИлЯху-в превод бог Яху.В последствие благодарение на монотеизмът думата Ил Ях се слива и става нарицателно име-и от бог Яху-се превръща просто в нарицателната бог.

С подобен произход е и името Илия-което е пълен аналог на Илях- и означава бог Я.

За християнството- съвременното християнство има много повече общо с иранският политеизъм,отколкото с древното християнско учение.
    Триединството-бог Отец,бог Син и светият дух,божията майка,и редицата светци си имат свои аналози в иранският божествен пантеон.На вас оставям задачата да намерите техните иранските аналози.

Поздрави.
    Активен
    АСИ
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 115

• Град: Stara Zagora
  • Красен Пътеков
    « Отговор #17 -: Декември 26, 2011, 03:13:42 »

http://www.iskri.net/kostenurkata.html
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 447

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #18 -: Декември 26, 2011, 12:00:47 »

Рабено, с риск да те обидя, ще ти кажа:

Кажи "Стоп!" и задръж стрелката!
    Кажи "Стоп!", дъх поеми!
    Кажи "Стоп!" и във тишината
    ЗА МИГ СПРИ ДА БЪДЕШ ВСЕ ПЪРВИ ТИ!

Няма да кажа от кого е тая песен, за да не засегна батко ти (Все пак, празник е!), та.... Искам да ти препоръчам:
    Слезни малко от антената (то в града череши няма, та затова), почини си, зареди се с по-положителни емоции и тогава говори. Явно са ти дошли много изпаренията от града, та трябва да се освежиш малко....
    Бистра водица, мирна главица!
    Пожелавам ти светли празници и много радост!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Третият Антихрист-Подтема:Тайни общества
    Програмиране, световен елит
    Аэ съм 5 2565 Последна<br />публикация Септември 17, 2010, 17:01:13
    от Аэ съм
    Слово за лъжливия антихрист
    Великият преход
    Аэ съм 0 1126 Последна<br />публикация Декември 15, 2010, 18:44:07
    от Аэ съм

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright