Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Яхве(Йехова) е демон, антихрист, лъжепророк, лъжехристос,....  (Прочетена 4640 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« -: Март 06, 2011, 19:54:23 »

1. защо сe обединяват шумно нациите и народите замислят суета?
2. надигат се земните царе и важните хора заедно заседават срещу йхвх и срещу неговия помазаник:
3. да разкъсаме ремъците им и да отхвърлим от себе си въжетата им!
4. седящият в небесата ще се смее, йхвх ще им се подиграе.
5. тогава ще им говори в гнева си и ще ги смути в яростта си:
6. а аз помазах царя си над цион – моя свят хълм.
7. ще разкажа за постановление: йхвх ми рече: син мой си ти, днес аз те родих.
8. искай от мен и ще дам нациите за твое наследство и краищата на земята за твое притежание.
9. ще ги пасеш с желязна тояга, като грънчарски съд ще ги строшиш.
10. и сега, царе, станете благоразумни! бъдете научени, съдии земни!
11. служете на йхвх със страх, и ликувайте с трепет.
6. старци, юноши и девици, младенци и жени избийте без остатък

Просто не знам дали да изкарам качествата му описани в тоя псалм, че ме е страх да не се оцапам...:

1.Гневлив
2.Яростен
3.подигравятел
4.сабственик на Земята
5. изисква страх от подчинените си
6.Мразещ
......

дали това е Отец на Исус за който се казва:

43. Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си."

44. Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите си и се молете за онези, които ви гонят,

45. за да бъдете синове на вашия Отец, Който е на небесата; защото Той прави слънцето Си да изгрява и над злите, и над добрите и дава дъжд на праведните и на неправедните.

46. Защото ако обичате само онези, които обичат вас, каква награда ви се пада? Не правят ли това и бирниците?

47. И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не правят ли това и езичниците?

48. И така, бъдете съвършени и вие, както е съвършен вашият небесен Отец.

Аз съм със богомислкото мнение, че Стария завет е завета на дявола. Яхве е демон, той води евреите към гибел.
« Последна редакция: Март 06, 2011, 20:04:05 от Шизофреника » Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Март 06, 2011, 20:02:49 »

Аз съм, който свидетелствува за Себе Си и Отец, Който Ме е пратил, свидетелства за Мене.
Тогава Му казаха: Где е Твоят Отец?
Исус отговори: Нито Мене познавате, нито Отца Ми, ако познавахте Мене, бихте познавали и Отца Ми.
Отговориха Му: Ние сме от Авраамовото потомство и никога никому не сме били слуги, как казваш Ти: Ще станете свободни.
Зная, че сте от Авраамовото потомство, но пак искате да Ме убиете защото за Моето учение няма място във вас.
Вие вършите делата на баща си. Аз говоря за това, което съм видял от Моя Отец, също и вие вършите това, което сте чули от вашия баща.

Ако беше Бог вашият Отец, то вие щяхте да ме любите, защото Аз от Бога съм излязъл и дошъл, понеже Аз не съм дошъл от Себе Си, но Той Ме прати. Защо не разбирате Моето говорене? Защото не можете да слушате Моето учение.

Вие сте от баща дявола и желаете да вършите похотите на баща си. Той беше открай човекоубиец и не устоя в истината, защото в него няма истина. Когато изговаря лъжа, от своите си говори, защото е лъжец и на лъжата баща.

Йоан 8:18,19,33,37,41,42-44

Яхве е демон. Евреите вярват в Яхве. Той погуби Христос и въздигна насилието между братята.

Който слуша Яхве, сам ще се превърне в долен богохулник и мошенник, недоразвит зародиш, котило на злото.

Според П. Дънов Яхве не е бог, той е един от елохимите - семитските демони.
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Март 07, 2011, 14:49:54 »

Яхве е демон. Евреите вярват в Яхве. Той погуби Христос и въздигна насилието между братята.

Който слуша Яхве, сам ще се превърне в долен богохулник и мошенник, недоразвит зародиш, котило на злото.

Според П. Дънов Яхве не е бог, той е един от елохимите - семитските демони.

Рабено, демон ли е според теб един елохим, след като на някои места Беинса Дуно говори за самия себе си като за Елохим?

По-подробно за тайната на Слънчевите Същества и Елохима Яхве с неговата саможертва в името но хората може да се прочете в лекция на Щайнер.

За да можем да разберем странния характер на Стария Завет, не бива да забравяме,
    първо, че не всичко е достигнало до нас в първоначалния му вид,
    второ и по-важно, че съзнанието на тогавашните хора е било съвсем различно, което е изисквало и съвсем други ценности и норми,
    трето, ние не знаем какви точно са били историческите и социалните условия в конкретните моменти, за които се отнасят текстовете.
    А че това е много важно, ще илюстрирам със следните примери.

Рабено, Христос проповядва любов и ненасилие, нали?
    Обаче Левски изисква смърт и наказание за предатели, неверници и т.н.
    Ще следва ли оттук, че Левски е служил на дявола и антихриста?

Ще одобрим ли ние борба с всякакви средства срещу насилие, агресия, ограничаване правата и свободите на хората?
    Или ще призовем към смирение и търпение при всички условия?

Отговор по отношение на Христос дадох в една друга тема.

« Последна редакция: Март 07, 2011, 14:55:56 от Ich » Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #3 -: Март 07, 2011, 16:22:34 »

Не се доверявам на семитите и техните богове. Вярвам в Христовия Бог, Моя Бог и Бога на България и българския народ. Яхве ми е чужд.

Старият завет е дело на Сатаната, според богомилите и според мен.

Петър Дънов говори истината, за разлика от нагите, елохимите и там каквито са. Левски не е бил "бог", нито е избивал невинни, за разлика от Яхве.  Именно евреите разпнаха Христос, заради еврейския царски род воден от Яхве. Може да е добър, но, в моите очи, не върши праведни дела. Все едно да ми кажеш, че евреите са Богоизбран народ, в думи и дела, а не просто по етикет и по една неграмотна сатанинска книжцица, наречена Стар завет(хората, които са написали стария завет - нищо против тях, а против тоя, който е извратил Истината).
     Аз съм православен християнин, който смята, че Петър Дънов изнася истинските духовни ценности, за разлика от шизофреника Авраам, католическата църква на Яхве или там какъвто е, пародията на ислям отново в изпълнение от Яхве и съвременното еврейско банкерство, чифутска мафия, недостойна да диша въздуха, които Аз и Ние дишаме.

И наистина съм се сблъсквал със демоните, очи в очи, лице в лице. И знам много неща, които никой не би узнал.
    « Последна редакция: Март 07, 2011, 16:39:23 от Шизофреника » Активен
    Azrael
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 32

• Град: Varna
  • « Отговор #4 -: Март 08, 2011, 20:54:50 »

Как може Яхве да е демон? И защо да не е гневлив и отмъстителен такъв трябва да е един бог.Йехова кабалистите казват че те е създал да се наслаждаваш и че те защитава.А Христос проповядва болка страдание бедност.Проповядва и ти да стоиш на едно място когато враговете ти те удрят.Ако те ударят по едната буза подложи и другата-чист мазохизъм.

Колкото до това Христос обичал равно всички и нямал предпочитания- е как да няма като не отмъщава на лошите.Това не е ли предпочитание.
    Колкото до християнството корените му са в Юдаизма.А стария завет е еврейската библия без няколко книги.Това ми направи впечатление един ден.
    Активен

Нищо вярно всичко позволено!Слава Ерис всички почести Дискордия!
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #5 -: Март 08, 2011, 23:04:02 »

Яхве, Христос и тнт. всеки сам избира да се ръководи по религии и обучение! В кайна сметка имаме свободен избор, който свободен избор се явява, в това какво да вярваме също:)

Имаме вариант на възприемане и съответно свободният избор, да го сметнем за правилен или неправилен:)
    Всеки човек достига до "истината" по един или друг начин.Усмивчица

Има месии, които се появяват в даден период, но думите им биват интерпретирани по различен начин... това, което е било преди 1000 години не е, това което е сега (че даже и повече години) Усмивчица

Религията и жаждата за власт спекулира с вярата и посланията на месиите, защо се обръща внимание сега на "казаните" неща, които всъщост не са казани, а са преработени думи, служещи за нечий интерес?

Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Azrael
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 32

• Град: Varna
  • « Отговор #6 -: Март 09, 2011, 00:42:34 »

и как Елохим ще са демони-да припомня ли че това са Михаел Габриел Рафаел и Уриел а синовете им са Бени Елохим.А това даже не са имената на 4тирите ангела това са рангове както се казва в ключа на соломон.виж  децата на демоните държат света на 4тирите посоки.
    Активен

Нищо вярно всичко позволено!Слава Ерис всички почести Дискордия!
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #7 -: Март 09, 2011, 16:20:06 »

Христос няма нищо общо с юдаизма, според мен. Виж, със зороастризма - да, но юдаизма е еврейската заблуда, че притежавта египетските тайни на безсмъртието. Къде са тези тайни? Хиксосите ги унищожиха. Еврейите на Авраам и Мойсея са от същите хиксоски племена разрушили Египет, под влияние на Йехова. Ами Ханаанската земя, която е чисто принадлежаща на днешна Палестина? Избитите хиляди невинни са нищо за този Яхве.
      Знаеш ли, аз се надсмивам на жестоките и гневни богове.  Усмивчица  Въпреки, че всяка вечер ги предизвиквам да дадат най-доброто от себе си срещу мен, те не го правят. Защо ли?  Усмивчица Едва ли защото изпитват християнски ценности( които те не изпитват), проповядвани от милостивите и състрадателни П.Дънов и Иисус Христос. А защото се страхуват от харния, милостив и състрадателен благ Бог, на чието име е кръстена нашата страна - България.  Усмивчица Този Бог ме пази ден и нощ, ден и нощ... А и аз, смело твърдя, че докато съм едно с Бога всичките тези демони, представящи се за богове, ще треперят от страх пред моята сянка. Сега света им принадлежи, но харния Бог и неговите служители, Божи рабове, ще смачкат вашите еврейски демони, по един унизителен начин, чрез Божието Слово. Успех ви, но знайте, че ще пометем демоните, които са обсебили човешкият свят.  Усмивчица Пък тогава нека ме удари гръмотевица!  Ухилен
      Азраелчо, всичко от стария завет е изкопирано от египетската и шумерската митология, замисли се малко и си провери информацията. Също така учението на Христос, такова каквото ни е познато, няма нищо общо с реалното учение, превъплътено в ранната йерусалимска църква и общноста на назореите, откъдето е Учителят Йешуа бен Иосеф.  Усмивчица

Азраел, след като проверих обстойно информацията за елохимите, едвам-едвам, си обърнах мнението. Значи Яхве, еврейският, е демон, който се представя за иситнския Яхве - Йехова. Това пасва отлично, понеже Злото винаги извращава доброто за свои интереси и изземва Божиите функции.
     Усмивчица

Активен
    Sobercho
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

« Отговор #8 -: Май 18, 2011, 20:31:29 »

Как може Яхве да е демон? И защо да не е гневлив и отмъстителен такъв трябва да е един бог.Йехова кабалистите казват че те е създал да се наслаждаваш и че те защитава.А Христос проповядва болка страдание бедност.Проповядва и ти да стоиш на едно място когато враговете ти те удрят.Ако те ударят по едната буза подложи и другата-чист мазохизъм.

Колкото до това Христос обичал равно всички и нямал предпочитания- е как да няма като не отмъщава на лошите.Това не е ли предпочитание.
    Колкото до християнството корените му са в Юдаизма.А стария завет е еврейската библия без няколко книги.Това ми направи впечатление един ден.

Съмнява ме,че ако аз си имам творения бих искал да видя как се избиват взаимно.Повече би ми харесало да градират вместо да деградират.Да се държат приятелски едни с други и да се уважават.Не разбирам как така Исус е мазохист ?! Значи по твоята логика всеки който е смирен и не иска да причинява зло на другия е мазохист.То тогава всички трябва да сме садо-мазохисти ?!
    Активен

В Природата няма нищо абсолютно равно,но все пак има перфектна хармония !
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #9 -: Май 18, 2011, 20:49:37 »

Бога на Исус е Аллаха.
    "Аллаха" е арамейската дума за Бог. Тъкмо нея е използвал Исус. Вж. клипа.
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=cbXx3xyjoXw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=cbXx3xyjoXw</a>
    Активен

praiseyou
    Гост
    « Отговор #10 -: Май 18, 2011, 21:00:14 »

Как така бога на исус е алаха ?
    Активен
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Май 18, 2011, 21:17:49 »

Отец и Алаха са едно и също нещо. Нахалост са се избивали християни и мюсюлмани.
    Исус ясно казва Алаха в клипа на арамейски. 
    Активен

praiseyou
    Гост
    « Отговор #12 -: Май 18, 2011, 21:32:34 »

Сега разбрах какво имаш предвид и съм напълно съгласен! Иначе за клипчето какво да ти кажа.. ако трябваше да гледам всеки Актьор какво е казал по някви филмчета.. не знам до къде щях да стигна. Гледам да се цензурирам, че всякви филмчета съм гледал..
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #13 -: Май 18, 2011, 21:37:19 »

Отец и Алаха са едно и също нещо. Нахалост са се избивали християни и мюсюлмани.
    Исус ясно казва Алаха в клипа на арамейски. 

Хм.. а може би "Алаха" е свързано с "Елохим"!
    Активен
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Май 18, 2011, 21:44:38 »

Думата Аллах идва от арабското илах (божество”, “бог”) и е свързана с общосемитския корен ел/ил, обозначаващ идеята за Бога. В библейския еврейски език е известно обозначението на Бога като Елохим (ед.ч. Елоах), в говорения от Иисус Христос арамейски – като Аллаха, а в сирийския – като Елохо или Алаха.

Елохим е названието за Бог на иврид. Повечето от нас вярват, че Бог е ед.ч. но изглежда, че сме се заблудили.

Елохим е съставна на “елоах”-Богиня +”им”-мъжки род, мн.ч
    Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Третият Антихрист-Подтема:Тайни общества
    Програмиране, световен елит
    Аэ съм 5 2401 Последна<br />публикация Септември 17, 2010, 17:01:13
    от Аэ съм
    Слово за лъжливия антихрист
    Великият преход
    Аэ съм 0 1023 Последна<br />публикация Декември 15, 2010, 18:44:07
    от Аэ съм

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright