Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ЧЕСТИТ ТРЕТИ МАРТ, БЪЛГАРИ!!! Какво научихме и къде сгрешихме от 1878 до днес?  (Прочетена 728 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« -: Март 03, 2011, 20:48:47 »

Честит трети март на всички българи, в България и извън нея. На тази дата - преди 132 години сме се освободили от унизителното османско иго, с помощта на сръбски,руски, румънски, латвийски, естонски, литовски, украински, белоруски, полски воини, но не заради международна солидарност, както се изрази президента Първанов, а заради териториални апетити. Все пак, ако не бяха опълченците на Шипка, нямаше да има Санстефански мир, но и нямаше да има, още по-унизителен, Берлински конгрес, който да ни въвлече в поредните войни и конфликти за национално обединение, страстно желано от Левски, Ботев и техните съратници, и все още непостигнато, заради потъването в най-голямата криза в българската държава и народ, в последните 66 години.
  Празнувайте, братя и сестри, но знайте, че това, което постигнахме от 1878 година до, днешната, 2011, не е повод за радост и празник, а повод за размисъл върху нашите грешки, защото ние допуснахме, и допускаме, много такива. Къде е българският народ? Къде е българската вяра? Къде е българския Лъв? Няма го. Или спи, или е мъртъв. Това го решавате вие, драги сънародници, и ме боли задето избирате да потънете в сладки материални или духовни мисли, бягайки от отговорност, чакайки да бъдете спасени от шепа спартанци, които Бог изпраща. Но не мислете, че вашите очаквания ще се сбъднат, понеже те са плод на вашето Его. Не очаквайте индигота, извънземни или каквито и да е други същества да дойдат и да ви решат проблемите. Това няма да станете. Вярвайте в Бог, вървете против Властта и ще стигнете до вашата житейска мисия. Тогава ще видите, че вие сте Спасителите на човечеството, христовия агнец.
  Затова освен поздрав към всички българи, приканвам, тук, потребителите, използващи този форум, да направят своя анализ за състоянието на България, в няколко основополагащи точки:

1. Коя беше Идеята, която предшествува Освобождението. Кой я даде, как бе развита и реализирана?

2. Как бе постигнато Освобождението? Благодарение на кого, с чия помощ.

3. Какви бяха последиците от Освобождението? Ползи, негативи, в домашен и световен план.

4. Какво ни донесе Освобождението? Свобода или ново заробване, чрез политиците.

5. Как се развива свободната, на документи, българска държава? За какво днес се радваме, и за кое съжаляваме?

6. Какви са поводите да се радваме и съжаляваме, на определени моменти от нашата история? Защо?

7. Какви положителни неща извършихме? Как можем да впрегнем енергията на тези неща в съвременните ни проблеми.

8. Какви грешки извършихме? Каква поука извличаме от тях? Как можем да ги неутрализираме или, поне, сведем до минимум.

9. Как бихте обобщили всичко това, във възможно най-кратко, стегнато, информативно и полезно изложение.

П.С:   Лошо впечатление ми направи факта, че никой друг не се сети да поздрави сънародниците си за празника. За какво развитие говорим тогава. Според мен, само на лицемерни слова. А това ме натъжава. Натъжава ме, лишеният от ценности, свят. Въодушевяват ме личностите идеалисти, които историята единствена е запомнила.  Усмивчица

Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Днес мисля... « 1 2 3 »
Обща тематика
summerwine 42 3117 Последна<br />публикация Юли 09, 2010, 14:59:00
от nia.boneva6
По повод 3ти март
За България
izida 0 638 Последна<br />публикация Март 03, 2010, 16:56:47
от izida
Какво (не) научихме от тях ?
Въпроси и отговори
Amaranth 0 650 Последна<br />публикация Октомври 10, 2010, 22:10:25
от Amaranth
Днес почитаме паметта на света Татяна
Любопитни факти
pufi 0 617 Последна<br />публикация Януари 12, 2011, 12:05:44
от pufi
Пътят „незнайно за къде” в търсенето на „незнайно какво”
Духовни учения
The One 1 485 Последна<br />публикация Декември 10, 2011, 12:00:53
от Вивиан

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright