Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: НЯКОИ ОПАСНОСТИ ПРИ МЕДИТАЦИЯ  (Прочетена 8952 пъти)
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 733

« Отговор #15 -: Декември 18, 2011, 17:52:40 »

Много хора ги виждат, и аз ги виждам, но само с периферното зрение, не като гледам към тях директно. Има и тема за тях тук...не знам какво е, а не се и опитвам на умствено ниво да го определям, наблюдавам ги само, то ще си покаже.
Всеки различно възприема, аз ги виждам и със затворени очи, също и движението на "енергията"...просто наблюдавай, мисля, че не е нещо, което може да се вкара в линейния разум и да се обясни рационално - термини като "прана", "жизнена енергия", и др. п. нищо не говорят, явленията /при медитация,  и изобщо/ са свързани, не са така откъснати едно от друго и при медитация най-вече забелязваш как няма резки граници и външното е вътре, а вътрешното е отвън. Като наблюдаваш отстрани, и наблюдаваш в медитация какво се случва, с течение на времето и практиката все повече ще се изяснява.
Активен
meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #16 -: Декември 18, 2011, 18:52:03 »

Здравейте.
Знам за една опасност при медитацията и сродните и деяния.
В живота  има ред на който се учим,а той е 1,2,3,4 и т.н.Май се наричаше поредица от прости числа.Всяко нещо  е съставено от прости неща които "трябва" да знаем за наша безопастност.
Пример-пиано,тоя живот имаме да учим 8 тона(октава).Вие сте примерно на "ре"(рееволюция,рестарт,реене, и други ре-та) обаче имате нездрав мерак да сте на "си".За целта ползвате медитация и подобните и.Какво става- в живота всичко е истина(реалност)каквото и да ви приказват.Ако не вярвате ударете си един хубав шамар,и ще ви светне.
Та вие сте "ре" а с медитация правите "си", между тези два тона има други чиито  знания(ако ги имате) ви пазят и помагат.Резултат двуличност вие сте "ре" ма се правите на "си".На "си" отговорностите са по големи ма тъй като сте на "ре"  ви идват(или ще ви дойдат) много.Другото надявам се да се сетите сами.С тока(енергията) не можеш да си приятел,а трябват знания.Да не говорим че има енергии със собствено мнение.Пример-Господ.Гледа той едно "си" са пъне здраво,и той -чай да го бутна да го чуя хубаво.И вие почвате да усещате  как дупето ви почва да ви кади.
Бъдете себе си и правете каквото трябва.
Живи и здрави.
« Последна редакция: Декември 18, 2011, 19:27:48 от meander » Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
Harpi
Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Бургас
  • « Отговор #17 -: Декември 18, 2011, 19:09:33 »

Аз не се притеснявам . Защото според Sue / тема духовни връзки/ щом не съм се договорила, нещо лошо да ми се случи - то мога да си бегам и прескачам по нотите както си искам. А моя духовен учител да му мисли ако нещо ми се случи , защото съм сигурна , че с него съм се договорила да ми пази лудата главичка.Длъжна съм , също така да го уведомя , че с Господ сме много "гъсти" и всичко сме съгласували.

Активен

Можеш да си задаваш въпроси и да си отговаряш. Отговорите на всеки един етап от твоя живот ще са различни и верни .

Най - трудни за разбиране са простите неща . Усмивчица
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #18 -: Декември 18, 2011, 19:17:59 »

Здравей Harpi
    Може и да е така както казваш,ма има едно нещо-лична отговорност която ще ти обясни нещата разбираемо.И нищо чудно да те чуеме в урока по пеене -ааааааааааа
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #19 -: Декември 18, 2011, 19:49:50 »

Харпи между плана и делата може да има голяма разлика нали , можеш да се отклониш от плана и да ти случат непланирани неща , ама за да не е само плашенка , можеш и да преизпълниш плана. Водачите не са ти пъдари , те те насочват ама не те бутат към изпълнение на плана. Свободна воля и закон за ненамесата. Ако си решил да караш през просото , ще си изпълняваш плана през следващата инкарнация и по-следващата и тнт. Та това е за отговорността.

Относно опасността от медитация, си е опасност като, със всяка енергийна работа - може да се загубиш в някоя гъста гора, можеш да срещнеш кумчо вълчо маскиран , абе хубаво е да си с водач или да не ходиш много навътре в непознати гори. Това за медиативните пътешествия . Концентрацията върху всяка енергийна структора не бива да е безотговорна, защото енергията е като струна на лък напрегнеш ли я ,насилиш я ответния удар е троен.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Harpi
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #20 -: Декември 18, 2011, 20:02:39 »

Харпи между плана и делата може да има голяма разлика нали , можеш да се отклониш от плана и да ти случат непланирани неща ,

А мога ли да те цитирам в тема духовни връзки

Аз много вярвам, че на всеки е дадена свободната воля да  реши по кой точно път ще се движи , и дали да убие някой , защото си мисли че такъв е божия промисъл или , не. Там е въпроса предначертанието  не е метод и път ,а възможни варианти , от които избираме.
    Но ,я си представи учител дето ти вика:
    - дай на зад, дай на зад. МАЛиии-   я сега слез да видиш какво направи
    Активен

Можеш да си задаваш въпроси и да си отговаряш. Отговорите на всеки един етап от твоя живот ще са различни и верни .

MIND
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #21 -: Декември 18, 2011, 20:16:38 »

Аз пък се питам има ли смисъл да медитирам......виждам реалността виждам как июлминати и рептили ни ебават....това не е ли достатачно....
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #22 -: Декември 18, 2011, 20:53:56 »

Е па що гледаш само едната страна, сдухващо не, гледай какво правят и светлинните същества от другата страна ... с медитация примерно , ако не можеш друго яче Усмивчица
    Активен

MIND
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Декември 18, 2011, 21:04:12 »

Да обаче аз съм спортист и съм мотивиран много яко и понякога мотивацията ми как да я обясня примерно ако медитирам и мисля само за себе си примерно да си кажа да мамкаму ще те победя лошо ли е ?
    Активен
    Harpi
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #24 -: Декември 18, 2011, 21:08:32 »

Да обаче аз съм спортист и съм мотивиран много яко и понякога мотивацията ми как да я обясня примерно ако медитирам и мисля само за себе си примерно да си кажа да мамкаму ще те победя лошо ли е ?

ХА ХА ХА , според мен лошо ще стане само ако докато медитираш, го съгласуваш с твоя бог и той ти каже да вземеш автомата на състезанието.
    Активен

MIND
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Декември 18, 2011, 21:41:01 »

Нямам бог....
    Активен
    Pelin
    ОЙ 8:11
    Неактивен Неактивен

Публикации: 284

Red Overtone Serpent

« Отговор #26 -: Декември 19, 2011, 11:51:55 »

Цитат
    Пространството между Небето и Земята
    Не е ли като в ковашки мех и флейта?
    Пусто и неизкривено - колкото е по - голям
    Тласъкът, толкова е по силен дъха.
    Дао Дъ Дзин, Лао Дзъ

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=T7_VHOeT4lI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=T7_VHOeT4lI</a>
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=W6KNwzeZyYs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=W6KNwzeZyYs</a>
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=X56VQrYyLZs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=X56VQrYyLZs</a>

« Последна редакция: Декември 19, 2011, 12:16:48 от Pelin » Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    Pelin
    ОЙ 8:11
    Неактивен Неактивен

Публикации: 284

Red Overtone Serpent

« Отговор #27 -: Декември 19, 2011, 19:03:24 »

Усмивчица
    http://www.vbox7.com/play:8167d6b0
    Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    eli_es
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #28 -: Март 12, 2012, 20:23:35 »

Здравейте. От съвсем скоро медитирам и моята цел е само да се пречистя от всички вредни неща, които съм натрупала. Първият път, когато медитирах, от очите ми потекоха сълзи, а после ръцете ми вибрираха в продължение на 10 мин., дори след края на медитацията. Сега като че ли наистина трябва и аз да легна, защото и за се чувствам много замяна и отнесена и не мога да стана веднага. Нормално ли е всичко това?
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #29 -: Март 12, 2012, 21:05:39 »

Нормално е да е така в началото ,именно  поради пречистващите процеси и вдигането в горните нива , хубаво е като за начало след медитация ,ако се чустваш така ,хубаво да си похапнеш.
    Активен

Страници:  1 [2] 3 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright