Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Хора със свръхспособности  (Прочетена 6172 пъти)
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« -: Март 02, 2011, 20:49:31 »

Не бях сигурен къде да пусна темата, затова я пускам тук, в обща тематика.

Е, според вас има ли хора със свръх способности? Ако да, къде, защо, с каква цел?
Говоря за телекинеза, електрокинеза или както се нарича и тн и тн. Усмивчица

Очаквам вашите отговори, а малко по-късно ще се включа и аз. Усмивчица
Активен
небесният ангел
Гост
« Отговор #1 -: Март 02, 2011, 20:57:41 »

Включи се още сега! Усмивчица
Активен
Sita
13
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Март 02, 2011, 21:26:03 »

Включи се още сега! Усмивчица

Малко слабости имам, а една от тях е, че когато жена/момиче ми каже с леко заповеднически тон да направя нещо, ако то не е против моите разбирания, то в 90% от случаите изпълнявам. Затова и ще загатна малко. Усмивчица

Всеки знае, че такъв тип хора или не се показват на никого, защото се страхуват от това, което може да им се случи, затова се прикриват, или пък са се показали на някого и затова ги прикриват. И в двата случая, поради една или друга причина, биват крити. Не знам защо, тоест, като всеки и аз имам своята гледна точка, но специално на въпроса защо, ще се наложи да пиша доста, а нямам такава идея сега. Усмивчица

Иначе такива хора има. Звучи като, че ще разкажем някой филм, но съществуват способности като четене на мисли, въздействие върху електричеството, местене на предмети с мисъл, сътворяване на предмети и не само, чрез мисъл и тн. Всъщност това са най-често срещаните от тези свръх способности, но със сигурност има и такива, за които поне в момента не се сещаме. Примерно какво ще кажете за човек, който има способността  да променя външния си вид с мисъл?

Сега, като че ли ми се иска да поизчакам вашите виждания по темата, за да избера и аз по какъв начин да я продължа. Усмивчица

Небесен ангел
, ти си. Усмивчица
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #3 -: Март 02, 2011, 21:36:53 »

Смятам, че има хора със свръхспособности. Не само като ясновидците и ясночуващите. (Астрологията не я вкарвам в тоя списък, понеже това си е наука.)  За Петър Дънов имам една книга, където са описани всички случаи, от очевидци, на неговите фантастични свръх сили.  Усмивчица

Предполагам, аз, целта на тези хора е да ни накарат да разберем, че съществуват едни други сили, все още неизчуени, които древните са владеели до съвършеноство, и които намират отзвук в митовете и легендите на преходните поколения, до нашето задръстено такова.  Усмивчица
  Сигурен съм, че ако не беше Ванга почти никой, в България, нямаше да си зададе въпроси от типа на " Възможно ли е ?", " Ако е възможно - как, защо, кога, къде?". Нямаше да има опити на сугестолога Георги Лозанов да направи някои открития за научния свят, нямаше да има медийни прояви, които да наведат към размисъл, и хората нямаше да поемат, дори капчица, от мъдростта на тези свръх-хора.
  Да видим Петър Дънов. Той е имал свръхспособности и точно те са били магнита към неговото учение. Всеки е бил любопитен към този нов човек, с нови виждания и невероятни умения. Другият компонент, с който ги е приобщавал към Духа си - това е Словото. Невероятен оратор. Също като Фюрера. Ако не са били речите му, въобще нямаше да стане лидер на национал-социалистите.
  Слава Севрюкова. Нейните свръхпрояви са я направили световно известна. Наред с това е направила и невероятни открития в областта на химията и физиката, благодарение на, осиновеният от нея, доцент Иво Лозенски.  
  Затова смятам, че, в повечето случаи, тези способности са породени от:

1. Божи дар, който цели приковаване на общественото мнение към този индивид, за да бъдат, сериозно, приети неговите слова, мисли или научни открития. Както цветята имат ярки цветове, за да може насекомите да ги забележат и опрашят, така е и със свръхспособностите.

2. Може да служат като проява на доказателство в подкрепа на факта, че човеците, далеч-далеч, не са стгианли своя предел на знания. Напротив, дори има светове, енергии и материи, за които дори не подозираме. Тези способности може да подскажат за тяхното съществуване или, дори да положат основните на едно обстойно проучване, което да обогати нашата база данни.  Усмивчица

3. Или да е нито едното, нито другото, а да е само една аномалия. Да речем, непланирано изживяване, което отключва тези способности, напр. катастрофа - поражда силни вълнения, остри мисли и ярки емоции. Щом достигнат предела на издръжливост на епифизиата ( която отделя причинителя на тези способности - диметилтрептамина или ДМТ - молекула на Духа, открита от д-р. Рик Страстман, който е евреин), очевидно, се проява т.н свръхсъзнание, което има връзка с Бога и умее да поема и предава информацията от и на торсионните полета, които изграждат всяка физическа, плътна, форма. Те могат да си предават информация моментално, без значение време или пространство. Малко или много творците също влизат в контакт с тях, а на Земята има множество космически канали изградени от такива полета ( за които се смята, че изграждат човешкия дух). Чрез тях, седалището на духа, епифизата контактува със целия Космос и се свърза с глобалното висше информационно поле, което е извън представите ни за време и пространство, т.н Акашови записи.
  Предполага се, че подобни способности се развиват и в зависимост от условията на живот. Прекалено силната радиация, като в Чернобил би могла да роди подобни способности. Дори съм чувал една история за Бермудския триъгълник. Понеже там се осъществява резки времево-пространствени промени е възможно да се отключат подобни способности - клетката на нашето тяло да бъде разбита. Във вестник трета възраст, преди около 4-5 години, бях чел такава история. Младо семейство наема самолет, с който да прелети над Бермудския триъгълник. Жената е била в осмия или деветия месец, бременна. Отначало всички било нормално, но прелитайки усетили тежко главозамайване. Целият самолетен екипаж, плюс бъдещият татко, припаднали. А жената родила. Слава Богу, кацнали успешно на летище в Америка, чието име няма значение. Детето оцеляло, въпреки премеждията, майката също. След година-две забравили случката и продължили обичайният си ритъм на живот. Но, за изненада на майката и таткото, те видели как, тригодишната им дъщеричка, мести предмети във въздуха, само с поглед. Решили да премълчват това недоразумение и наложили, на момиченцето, забрана за използване на тези умения пред хората. Когато, обаче, момиченцето навършило пет годинки недоразумението продължило чрез нова способност на детето. Телепатия. Умеела да чете и изпраща мисли. И понеже семейството преживявало тежък момент в брака си, те се опасявали, че ще навредят на детската психика, и с голямо нежелание, го отвели на парапсихолог, където подложили детето на небивал интерес. Как е продължила историята, не знам, но просто исках да дам илюстрация/ аргумент към моите твърдения.

На въпроса къде бих отговорил кратко. За уникални случаи говорим когато индивидът, съвсем по воля, прилага тези способности. Иначе, всеки човек е имал моменти, когато, несъзнателно ,е проявявал свръхспособности. Например, когато сестра ми била на гости при баба ми, спели на едно легло, и, късно през нощта, от високо се откъснала рамката на леглото, която щяла да ги убие на място, ако не било мистериозното рязко събуждане на баба ми, която спряла летящата рамка,с ръка, във въздуха.  Усмивчица
Активен
sleepindreams
Stilio
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 13

• Град: Силистра, Перник, София
    « Отговор #4 -: Март 02, 2011, 21:59:28 »

Ще се опитам да изпреваря Небесеният ангел Усмивчица
    Според мен има свръх сили.
    Към "свръх сила" аз включвам дарбата да накараш всеки един да те заобича, както и най-изнервения да се успокои за секунди.

Ще ви разкажа и една моя случка като малък.
    Една сутрин се събудих и отидох в кухнята да закусвам.Баба готвеше, а дядо пиеше кафе.
    Изведнъж дядо ми каза "искаш ли да те науча на един фокус?"
    аз казах да.Той взе една чаша, напълни я с вода, взе една кърпа и стотинка.Сложи стотинката в кърпата и я сложи над чашата.
    (естествено без аз да разбера той е махнал стотинката и я е сложил под чашата)
    След това махна кърпата и пуф стотинката се озова под чашата.
    Не ми каза как се прави и ми даде стотинката, кърпата и чашата с вода.
    Един път, втори път, трети път...не.
    Дядо ми каза "съсредоточи се над това което искаш да направи стотинката", и продължи да се забавлява на моя сметка. Веселяк
    Взех пак стотинката, сложих я в кърпата и пак над чашата.Пуснах я, при което се чу удара на стотинката в дъното на чашата. Затворих очи и си я представих визуално под чашата.
    Когато махнах кърпата, тя беше под нея.Дядо ми не можа да повярва и каза на баба ми "нащо внуче направи нещо уникално". Опита се и той но не можа. След 3, 4 дена ми обясни какво точно представлява фокуса и че това което съм направил е странно.
    Не знам как е станало, а помня всяка една подробност.
    Имам няколко такива историйки но сега нямам време да ги напиша Усмивчица
    Активен

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

http://www.themostexpensivecandle.com/
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Март 02, 2011, 22:00:51 »

Иначе, всеки човек е имал моменти, когато, несъзнателно ,е проявявал свръхспособности.
    Това е така.
    Иначе по мнението ти, или аз не съм те разбрал правилно или ти малко си излязъл от темата. Не говорим просто за способности, а за свръх такива.

Лично аз, мисля че има не малко хора по света с такива възможности. Доколкото ми е известно, единствено в Китай има специални училища за деца със свръх сили, където доразвиват способностите им. На всяко друго място по света, ако човек с такава сила се издаде, то той бива "отвлечен". Прибират го с по-прости думи и повече никой не чува за него. За какво ги ползват, не знам.

Иначе засегна въпроса с радиацията, интересно е, че доста от тези свръх сили се отключват след или чрез някакво влияние от радиацията. Явно, че тя по някакъв положителен в случая начин, променя ДНК-то.

Та да се върна към основата на мнението ми, мисля че не са малко хората, но ние не знаем за тях. Малкото, за които знаем, голяма част от тях разбират или отключват способностите си случайно на някаква възраст. Не в следствие на катастрофа, кома или тн, където е по-характерно да се отключат малко по-друг вид сили.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #6 -: Март 02, 2011, 22:06:35 »

Цитат
    Та да се върна към основата на мнението ми, мисля че не са малко хората, но ние не знаем за тях. Малкото, за които знаем, голяма част от тях разбират или отключват способностите си случайно на някаква възраст. Не в следствие на катастрофа, кома или тн, където е по-характерно да се отключат малко по-друг вид сили.

Според мен, това е предопределено свише. Свръхчовек има дарба, а може би и проклятие.  Усмивчица

Аз съм чувал, че и в Русия има училища за такива деца.  Усмивчица 

Общо взето комиксите на Марвел са по реални събития създадени.

http://www.bgzeitgeist.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=1567
    « Последна редакция: Март 02, 2011, 22:13:03 от Шизофреника » Активен
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #7 -: Март 02, 2011, 23:25:31 »

Има наистина хора със свръх способности.Това за дето попитахте , сменящ формата си с мисълта , shapeshifter не мисля ,че има.Може да има нещо подобно като това за определено време да ставаш невидим , незнам по какъв начин за хората около тебе.Самата визия и телосложение е невъзможно , поне засега да се промени , както по-филмите.Има загатвания за извънземна технология за създаване на холографски образ и съответно променяне възприятията на околните над обекта .Sita  е прав ,че повечето такива хора не претендират и парадират с тях и не ги показват публично.Такива хора са пръснати по целия Свят ,но не големината на територията и популацията в дадена държава са водещ и определящ фактор , за техния брой.Училищата за "надарени деца" предполагам има по целия Свят.В България дори е имало/все още има такова.Друг е въпроса , че едно такова училище би само навредило на такива деца (там повече ги изследват , като обекти, отколкото да стимулират тяхното всестранно развитие).Също така във всяка държава съществуват строго секретни подразделения на ДС , занимаващи се с изследването и внедряването на такива хора за техни цели.Повечето такива свръхнадарени хора се раждат такива,други в последствие на преживяно катастрофално събитие в живота им,трети просто в съответствие нивото и темпото им на развитие им се отключват.Тук винаги съществува свободна воля и много такива хора злоупотребяват с дарбите си Усмивчица
    Активен
    xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #8 -: Март 03, 2011, 00:33:57 »

еми има телекинеза сам развил до някаква степен но смятам ,че всеки я владее просто трябва тренировки
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #9 -: Март 03, 2011, 00:49:57 »

Раби оня ден се загледах на мъжа ми във филмчетата,които са направени по оригиналните комикси на Марвел и през главата ми прехвърча същата мисъл,без да съм чела някъде. Че в инспирацията има нещо ,някаква мисъл-форма ,която е реална. Ще се поинтересувам по-въпросът.Другото беше ,че ме обзе някаква странна радост ,че моят мъж скептик си ги обичча,все едно там е ключа за да се получи пробив към него. Мерси за инфото Раби
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #10 -: Март 03, 2011, 00:52:06 »

Мъжът ти е холандец от " Този див, див Запад!". Съвсем нормално е да е песимист.  Усмивчица
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #11 -: Март 03, 2011, 01:01:53 »

Какво ако някой има свръх способност ??!

Всеки от нас има свъхспособността да твори своята реалност!!!
    Всеки от нас използва тази свръхспособност във всеки един момент!!!

Тук вече опираме пак до степента на съзнанието или по точно неговата осъзнатост??!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Март 03, 2011, 01:05:49 »

Докато не си върнем силата или осъзнатостта не можем да владеем или караме бързите коли защото са много опасни!

Те се карат само с отворени очи!

Първо се движем с напипване докато не свалим превръзките и после ще си избираме какво да се научим да караме!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #13 -: Март 03, 2011, 01:10:12 »

Оо Раби тук е ниската земя и това държи хората някакси с по-близка връзка със земята. Тук има много пробудили се хора ,които са прекрасни. Нали ви преведах филмчетата за това колко от новите деца се раждат и тук . Няма да има място на земята което да бъдат лишени хората от възможност за осъзнаване. Докато не мине през всеки човек - едни ще го приемат ,другите ще го отхвърлят и тнт по известния сценарий хихихихихихихи.

По темата си мисля,че в това време на усилени вибрации много от хората придобиват способностти, а децата на новото време дошли със способности - придобиват свръхспособности. мисля ,че много скоро няма да може да се крие масовостта на тези явления и ще стане обществено достояние. Просто няма как да могат да докопат толкова много народ ,те ще са по-силните и така ще тръгне голямата промяна.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Март 03, 2011, 01:22:57 »

Цитат
    По темата си мисля,че в това време на усилени вибрации много от хората придобиват способностти, а децата на новото време дошли със способности - придобиват свръхспособности. мисля ,че много скоро няма да може да се крие масовостта на тези явления и ще стане обществено достояние. Просто няма как да могат да докопат толкова много народ ,те ще са по-силните и така ще тръгне голямата промяна.

И аз мисля по подобен начин...
    Активен

Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright