Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Диета - да я пазя ли или не???  (Прочетена 1023 пъти)
Kissing You Good Night
Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« -: Март 02, 2011, 11:23:43 »

Аз съм на 17 и всички си мислят, че съм със синдром на Аспергер. Оказва се, че съм Индиго, но майка ми продължава да настоява, че съм болен и ме кара да пазя някаква ужасна диета за аутисти, която на енергийно ниво ме тормози и ме изтощава. Тя се състои от следното:
    Не ям нищо, съдържащо глутен (т.е., бял и ръжен хляб, макарони, кадаиф, пица, масленки, бисквити, локум и т.н.) или казеин (т.е., сирене, кашкавал, кисело мляко, палачинки и пр.). Трябва да пия депакин и сперидан, които ме тровят непрекъснато и ми съсипват дроба. Кажете как да се отърва от тези проклети дофтури и специалисти, психолози и педагози, родители и всякакви други вредители... Кажете, моля ви, предварително ви благодаря!!!!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #1 -: Март 02, 2011, 13:08:17 »

Миличък какви психологически иследвания са ти направени за да ти изпишат докторите такива антипсихотични и антиепилептични средства?
    Кои от така наречените симптоми на "болеста"синдрома на Аспергер  ти изпитваш-най силно(така като се замисля-всички подрастващи и тийнъри май страдат от този синдром-сори че се шегвам но това хич не ми изглежда сериозно-изобщо като болест)?Да не казвам че по изброените симптоми май голямата част от потребителите на този сайт са с такъв синдром Веселяк.
    Така като се позамисля още малко-нямам нищо против този синдром-щото от неговите симпотми "страдат" доста известни нам учени-Айнщайн,Мария Кюри,Моцарт!
    Сладур сладък  моля те сподели как си набавяш необходимите  вещества които се съдържат в храните които не ти дават да консмираш?
    И всъщност с какво се храниш?Все пак си подрастващ и ти трябва доста разнообразно хранително меню. Усмивчица

П.п-изтощението твърде възможно и най вероятно идва  от препаратите които приемаш-описано е като странични симптоми в листовките-особено на сперидана-той понижава и кръвното налягане-от там може да се почустваш замаян или отпаднал физически.
    Ако не се чувстваш така сякаш си на разпит Усмивчица-моля те опиши какви са точно симптомите които си изпитвал или които си проявил за да се стигне до изписването на тези препарати!?
    Идвало ли ти е на м да разпиташ майка си и баща си за тяхното детство-ако не щат да соделят-разпитай бабите и дядовците си-така може да изясниш някои неща за себе си! Намигване
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #2 -: Март 02, 2011, 13:32:01 »

Кажете как да се отърва от тези проклети дофтури и специалисти, психолози и педагози, родители и всякакви други вредители... Кажете, моля ви, предварително ви благодаря!!!!

В България по закон пълнолетието настъпва на 18 годишна възраст-до тогава отговорност за теб носят родителите,след 18-ако не си  направил необратими пакости чрез които да доведеш до освидетелстване-(сиреч дори и след 18г.родителите ще продължат да вземат решения за живота ти вместо теб-но там вече за освидетелстване наистина доста ще трябва да си се олял като поведение)спокойно можеш да вземаш сам решенията отностно себе си и своя живот-но обикновено децата след 18годишна възраст остават да живеят с родителите си-което според мен си е и малка грешка но предвид обстоятелствата-че на 18 все още нямаш изградени житейски навици и способи за оцеляване в джунглата наречена -живот,и за да избегнат неприятни последици от това незнание-децата остават под родителското крило,а понякога остават там просто защото им е изгодно икономически Веселяк-но до колко им е изгодно психически-това е въпроса Мисли.

Активен
    Lola
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #3 -: Март 02, 2011, 15:48:08 »

Може би поради някаква причина Аутистите не трябва да приемат глутен, макар че това се прави, ако имаш алергия към глутена, но при условие, че тази комбинация от лекарствта и диетата ти влияят зле, не виждам причина да ги прилагаш тези неща. Ако наистина не ти помагат невиждам защо майка ти те кара, следа като ти не се чувстваш добре. А относно депакина, той наистина прави човек да се чувства като парцал, имам наблюдения, и даже неадекватен. Плюс това има много по добри лекарства, с които докторите магат да ти го сменят, но по някакви тъпи техни правила, те изписват първо най-гадното, най-евтиното и най-вредното, за да спестят някой лев на здравната каса и по същия начин постъпват с инсулина и какво ли още не. Но имаш право да ти го сменят, казвам ти го защото имах познат на депакин и му влияеше зле и поиска да му го сменят. Само остава да втълпиш на майка си, че не се чувстваш добре, за да започне да се вслушва малко повече в думите ти, защото родителите понякога правят неща, които са си решили, че ще помогнат, а се случва тъкмо обратното. И ако нямаш алергия от една пица едва ли ще ти се случи кой знае какво, най-много да се наядеш.  Едно е да се ограничаваш, ако се налага, друго е да пазиш строги диети с неизяснен произход и ефект.
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• « Отговор #4 -: Март 03, 2011, 08:17:56 »

Лично мое мнение (не е задължително да е правилно):
    Работи над себе си, отърви се от идеята "аз съм странен/ аз съм индиго" и никой не ме разбира. Намери си мястото в живота, намери начин да се разбираш с околните. Когато майкати види, че си добре ще се успокои и ще спре.
    Родителите се слушат, защото все пак нещо трябва да ни тласка да станем по-силни психически, по-балансирани емоционално и по-здрави физически...
    Родителите ни напомнят, че освен да витаем из облаците, където е приятно - сме тук за да се проявяваме основно на физическо ниво, когато не успяваме да се разберем със света, те се притесняват и не е като да няма защо.

За мен ти с хапчета и диети няма да се излекуваш. Трябва сам да се стегнеш и да се хванеш в ръце, да видиш какво ти пречи, да навиеш ръкави, да се захванеш за усърден труд и да трансформираш нещата, които те спъват.
    Колкото по-бързо го направиш толкова по-малко лекарства ще ти се наложи да изпиеш.
    Един спорт в момента на теб ще ти е много по-полезен (изключи шаха, говоря нещо свързано с движение), но в началото, според мен, ще ти е доста трудно и трябва да имаш голям инат за да издържиш първия един месец.

Всичко зависи от теб.
    Това е твоя живот.
    Успех!
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Paladin60
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 95

« Отговор #5 -: Март 03, 2011, 14:39:30 »

Последното мнение ми хареса най-много. Без воля и постоянство нищо не може да се постигне.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #6 -: Март 03, 2011, 14:55:39 »

Еру последно четох доста относно проблема на Новите деца със зазем,ването и балансирането на долните чакри от където произлизат повечето подобни физически проблеми. Пише че за максималното им функциониране може да се помогне с помоща на лечител -балансьоря Дали ще е чрез рейки или нещо друго незнам. Примерно гласовото активиране на енергийни, поток което прави Надя,мисля че е удачно ,защото тя само подсилва това той сам да се справи . Незнам със сигурност , той сам ще разбере къде да търси начина и кой да му помогне. Най-лесното нещо ,което мога да му препоръчам е да започне да ходи бос ,когато има възможност по тревата,пясъка и тнт.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Lola
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #7 -: Март 04, 2011, 00:19:17 »

Наистина спорта изключително много помага в такава ситуация, дори е задължителен. Като мине тийнейджърския ти период, ще станеш по-спокоен най вероятно, а и живота учи на много неща, искаш- не искаш, има ситуации, в които само ти можеш да си помогнеш, а и се подготви че трудностите ти тепърва предстоят. Опитай се първо ти да си загрижен за себеси, и да си помагаш, така и майка ти ще е по спокойна и няма да се получават недоразумения.
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #8 -: Март 04, 2011, 02:25:31 »

Kissing You Good Night Би трябвало да знаеш по-добре от нас.
    В противен случай можем още повече да те объркаме!

Ти какво мислиш,че би било по-добре за теб?
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #9 -: Март 06, 2011, 14:09:13 »

Проблемът ми е, че съм невероятно несръчен, а за всеки спорт се изисква поне малко сръчност. Освен това в осми/девети клас ме тормозиха невероятно много. И двете години се разделих с класа си с много огорчение, обида, мегаскандали и някои страхове, изглеждащи на незапознатият с този период от биографията ми, абсурдни. Много ме е страх от бързо движещи се към мене обекти например. Изпадам в нечовешка ярост, ако някой ми развали пространствената ориентация. Казвам ви го като ориентир..... Не знам доколко ви бях полезен с тези сведения, но се надявам да ви дам някакви какви да е насоки....
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Еволюция на съзнанието - Български филм « 1 2 »
    Филми
    Administrator 24 6740 Последна<br />публикация Януари 31, 2011, 03:35:15
    от nre
    Овладяването на Любовта - Дон Мигел Руиз
    Книги
    DArkAngel 13 2743 Последна<br />публикация Ноември 22, 2010, 16:38:52
    от DArkAngel
    Как ще изглежда физическия свят?
    Въпроси и отговори
    VeSsin 4 694 Последна<br />публикация Януари 05, 2011, 01:00:32
    от VeSsin
    Избрани цитати от Учителя за Шестата раса и бъдещето
    Езотерика
    johny 4 2471 Последна<br />публикация Януари 18, 2011, 16:40:17
    от Аэ съм

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright