Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Добрият чичо доктор  (Прочетена 1226 пъти)
apostoloff
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

• Град: София
  • Астрология с главно "А"!

« -: Март 01, 2011, 08:53:17 »

ЕДНА ДРУГА ГЛЕДНА ТОЧКА

Докторът на медицинските науки Пауло Убиратан е главен лекар в болницата в Пуерто Алегре, Бразилия. Запознайте се с неговата гледна точка, формулирана в едно знаменателно интервю, дадено от него за бразилската телевизия:

Въпрос: Упражненията за сърдечно-съдовата система удължавали живота, това вярно ли е?

Отговор: Сърцето е създадено, за да извърши определен брой пулсирания. Не ги губете с упражнения. Вашият жизнен период ще изтече, независимо от начина, по който използвате сърдечния мускул. Това е все едно да казвате, че можете да продължите живота на автомобила си, ако го карате с повишена скорост. Искате да живеете повече? Спете следобед.

Въпрос: Трябва ли да спрем употребата на месо и да ядем повече плодове и растителна храна?

Отговор: Ние трябва да разберем ефективността на стратегията за хранене. Какво яде кравата? Трева и царевица. Това какво е? Растителна храна. Следователно яденето на говеждо (телешко) месо е най-ефективния начин за нашия организъм да приеме растителна храна. Искате да ядете зърнени храни? Яжте пилешко.

Въпрос: Трябва ли да се намали употребата на алкохол?

Отговор: В никакъв случай. Виното се приготвя от плодове. Брендито е дестилирано вино, което означава, че от плодовете е отделена течността, благодарение на която вие извличате всичко полезно от тях. Бирата се приготвя от зърнени култури. Не ограничавайте прекалено употребата й.

Въпрос: Каква е ползата от редовните физически упражнения?

Отговор: Моята философия е такава: ако нищо не ви боли, нищо не правете. Значи всичко е наред.

Въпрос: Как фитнесът помага за намаляване на наднорменото тегло?

Отговор: Абсолютно никак. Единствената полза е, че упражнява мускулите – постига се само увеличение на мускулите.

Въпрос: Шоколадът вреден ли е?

Отговор: Това е какао. Още един представител на растителната храна. Чудесна храна, за щастие. Животът не трябва да бъде пътуване към гроба с намерението да пристигнем там в добро здраве, с привлекателно и добре съхранено тяло. Най-добрият начин да се започне едно пътешествие е с халба бира в едната ръка и сандвич в другата. И да  завърши след доста секс и приключения, с напълно уморено и използвано тяло, което да крещи: „Това прекрасно пътешествие си струваше!”...

Въпрос: Какво още ще ни посъветвате?

Отговор: Ако постоянното ходене беше полезно, пощальонът щеше да е безсмъртен. Делфините цял живот плуват, ядат риба и пият вода и пак са дебели. Зайците бягат и скачат без спиране, но живеят не повече от 15 години. Костенурките не бягат и нищо не правят, но живеят 450 години…

Записал:

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

Активен

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Март 01, 2011, 11:29:51 »

Цитат
    Въпрос: Упражненията за сърдечно-съдовата система удължавали живота, това вярно ли е?

Отговор: Сърцето е създадено, за да извърши определен брой пулсирания. Не ги губете с упражнения. Вашият жизнен период ще изтече, независимо от начина, по който използвате сърдечния мускул. Това е все едно да казвате, че можете да продължите живота на автомобила си, ако го карате с повишена скорост. Искате да живеете повече? Спете следобед.

Сърцето е мускул. Мускулите нямат подобни ограничения като "определен брой пулсирания." Все едно да кажеш, че след определено време ходене мускулите на краката ще атрофират. Или ако прекалено много писателствуваме - ръцете ще атрофират. Мускулът се тренира. Колкото е по-трениран, толкова по-издръжлив е. Иначе как е обясниш, че дебелите хора живеят по-малко от слабите?  Усмивчица

Цитат
    Ние трябва да разберем ефективността на стратегията за хранене. Какво яде кравата? Трева и царевица. Това какво е? Растителна храна. Следователно яденето на говеждо (телешко) месо е най-ефективния начин за нашия организъм да приеме растителна храна. Искате да ядете зърнени храни? Яжте пилешко.

А не е ли по-лесно да ядем царевица и зърнени храни без да са били вече ядени?  Ухилен Това е за вегетарианците. Аз не съм вегетарианец и си ям месо. Свинско не обичам. Само пилешко и рибешко. Виж - в Средиземноморието и в Окинава, Япония какво е. Най-старите хора - ядат предимно рибешко месо с водорасли.  Усмивчица

Цитат
    Въпрос: Трябва ли да се намали употребата на алкохол?

Отговор: В никакъв случай. Виното се приготвя от плодове. Брендито е дестилирано вино, което означава, че от плодовете е отделена течността, благодарение на която вие извличате всичко полезно от тях. Бирата се приготвя от зърнени култури. Не ограничавайте прекалено употребата й.

Това обяснява защо алкохола убива мозъчни клетки и уврежда черният дроб...  Веселяк По логиката на "ефективността на стратегията за хранене" плодовете и зърнените култури предизвикват цироза и са вредни.  Ухилен Иначе алкохола е полезен, но с мярка. Четох за една баба от България, около 100 години май беше, цял живот пие, ама с мярка. 
     Между другото, определен здравословен начин на живот няма, защото организмите на различните индивиди са различни. Четох за една баба почти на 110 години, която пушела цял живот и чак като навършила тези 110 години спряла.

Цитат
    Въпрос: Каква е ползата от редовните физически упражнения?

Отговор: Моята философия е такава: ако нищо не ви боли, нищо не правете. Значи всичко е наред.

Така е, нищо не правете, докато не ви заболи, а след като ви заболи нелечимо отидете до най-близкия гробищен парк и сам си изкопайте гроба, за здраве.  Усмивчица

Цитат
    Въпрос: Как фитнесът помага за намаляване на наднорменото тегло?

Отговор: Абсолютно никак. Единствената полза е, че упражнява мускулите – постига се само увеличение на мускулите.

Освен, че мускулите СЕ СТЯГАТ, се горят и калории, което топи и мазнини.

Цитат
    Отговор: Това е какао. Още един представител на растителната храна. Чудесна храна, за щастие. Животът не трябва да бъде пътуване към гроба с намерението да пристигнем там в добро здраве, с привлекателно и добре съхранено тяло. Най-добрият начин да се започне едно пътешествие е с халба бира в едната ръка и сандвич в другата. И да  завърши след доста секс и приключения, с напълно уморено и използвано тяло, което да крещи: „Това прекрасно пътешествие си струваше!”...

Полезно е, ако не се прекалява.Животът не трябва да бъде въобще пътуване към гроба, а пътуване през живота - да бъдеш добър човек, да се стремиш да бъдеш. Тази философия на този "учен" е типичната за представителите на деградиращият, в маймуни, човешки род.  Усмивчица
      Този човек ни предписва как да живеем, ако не искаме да доживеем до 35 си година.

Цитат
    Отговор: Ако постоянното ходене беше полезно, пощальонът щеше да е безсмъртен. Делфините цял живот плуват, ядат риба и пият вода и пак са дебели. Зайците бягат и скачат без спиране, но живеят не повече от 15 години. Костенурките не бягат и нищо не правят, но живеят 450 години…

Да си безсмъртен в днешния свят е невъзможно. Делфините били дебели!? Какво по...!? Ми да, те слоновете са си направо... свине!  Ухилен

Хах, тоя пич ме уби от смях. Кога пък човешките критерии са красота, идващи от филмите и рекламите на манипулиращите медии, се прехвърли върху целия жив ( а може би и нежив?) космос?  Ухилен
      Констенурките не бягат, може би защото носят 2/3 от теглото си, върху себе си.  Усмивчица И може би защото имат гени, които зависят от факта, че те не са бозайници. А може би въпросният учен просто навлиза в следващото си изложение - че човекът е студенокръвно влечуго, а костенурката - върха на еволюцията.  Усмивчица
    Активен
    @di
    Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Стара Загора
  • « Отговор #2 -: Март 05, 2011, 13:49:13 »

За тази друга гледна точка ... бих казала само :

Quot capita, tot sententiae ...

... и не само не е подчинена на гледната точка на медицината ... ими и здрава логика няма.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Най-добрият Мейл за годината
    Видео клипове
    Турист 0 743 Последна<br />публикация Януари 26, 2011, 20:49:39
    от Турист
    Проблем със зрението.
    Здрав дух здраво тяло
    kehoy_ 2 987 Последна<br />публикация Декември 21, 2011, 01:05:56
    от kehoy_
    Чичо Гугъл, знае всичко..е една буквална фраза!!! « 1 2 »
    Програмиране, световен елит
    Ariam 16 1660 Последна<br />публикация Октомври 07, 2012, 22:31:50
    от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright