Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лекуване чрез енергия  (Прочетена 5738 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #15 -: Март 02, 2011, 02:48:35 »

Аз пък днеска си направих експеримент, изпуснах без да исkам едно мъничко телче в рошавия килим и понеже ме беше страх бебо да не се набучка или кучето минах с длан на около 5 см върху килима и усетих енергията на мъничкото 5мм телче и го намерих там между космите на килима който си е бая рошав !!!! И всичко това за 3 секунди на площ поне 1 кв.метър - супер готино . не бях ги ползвала за металотърсачка хахахаха
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
johny
Гост
« Отговор #16 -: Март 02, 2011, 03:06:01 »

Аз пък днеска си направих експеримент, изпуснах без да исkам едно мъничко телче в рошавия килим и понеже ме беше страх бебо да не се набучка или кучето минах с длан на около 5 см върху килима и усетих енергията на мъничкото 5мм телче и го намерих там между космите на килима който си е бая рошав !!!! И всичко това за 3 секунди на площ поне 1 кв.метър - супер готино . не бях ги ползвала за металотърсачка хахахаха

хахаха,да живее интуицията.Хороскопа ряпа да яде!Почти нищо вярно!А точно преди да постна гледам как 1м лъч светлина струи от лакътя ми........................Усмивчица))))
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #17 -: Март 02, 2011, 03:15:16 »

Не беше интуицията този път ,усетих го като боцване по дланта гогато минавах над него там където беше.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
zvezdichka
Неактивен Неактивен

Публикации: 240

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #18 -: Март 02, 2011, 10:53:42 »

Това за масажите,че усещаш болката е много силна интуиция ,според мен се проявява при по близки хора, или хора който се отварят за теб, преди години аз така масажирах бащата си и той така ми се чудеше как напипвам болката.
Случвало ми се е и с други приятели и между другото такъв масаж като правиш се получава някакво невероятно усещане
на духа,ПРи вас как е?
Ео,явно много си искала да го намериш,според мен
предвид ситуацията си мисля ,че сме способни на неща ,който не подозираме все още
Активен
sleepindreams
Stilio
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 13

• Град: Силистра, Перник, София
    « Отговор #19 -: Март 02, 2011, 20:57:27 »

zvezdichka така е. Когато масажирам се чувствам по странно.Все едно всеки момент ще изляза от себе си.

Днес обаче ми се случи нещо много странно.Докато си бачкам и обикалям стилажите, усетих нещо като вълни излизащи от мен. Имах чувството че съм радиактивно същество което разпрасква някакъв вид енергия.
    Активен

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

http://www.themostexpensivecandle.com/
    Paladin60
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 77

« Отговор #20 -: Март 03, 2011, 17:22:53 »

http://www.book.store.bg/p1554/chudesa-na-lechenieto-s-prana-klasichesko-rykovodstvo-za-bioenergoterapia-mastyr-choa-kok-siui.html

Препоръчвам на Амейзинг тази книга, както и втората й част.
    Там всичко е дадено простичко и ясно.
    Успех!
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #21 -: Март 03, 2011, 18:18:45 »

Благодаря ти Paladin60 ще проверя книжката скоро когато се завърна в България.

Джони как да ти кажа за движенията... отговорът е и "да" и "не".

Когато си повиша вибрацията стават по-плавни и внимателни.
    Когато направя движенията си по-плавни и внимателни вибрацията ми се повишава...

Промяна усещам в съня си.
    Като се събудя и чаршафът вече не е намачкан както преди.
    Също така сънищата ми стават като полусънища и понякога усещам все едно управлявам някакви енергии или с ръцете или с мисълта.
    Много е приятно...меко и нежно ...

Според моите усещания...колкото повече човек навлиза в цялото толкова повече силата му нараства и знанието да я използва.
    Просто става едно със силата.
    В противан случай може да разрушава с нея.
    Ако има само знанието не е достатъчно,любов е нужна да го управлява за да може знанието да стане градивно.

Всеки ден става все по-добре!

До колкото съм запознат при Рейки се правят настройки със символи.
    В случая интуитивно се наствойвам чрез музика.
    Ето една от любимите ми настройки казва се:

Ceremony To Mother Earth

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=P1_xmj4mkgs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=P1_xmj4mkgs</a>

ПС:Нещо като камертон Усмивчица

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #22 -: Март 03, 2011, 21:22:29 »

Амейзинг как я усещаш енергията? Топла, студена, магнетизирана, почва и свършва без ти да прецениш кога? Самостоятелно ли действа енергията?
    Понеже не съм сигурна, че е рейки.. има хора, които могат да лекуват със своята си енергия, за това трябва голяма концентрация и изчистване на мисълта вече.
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Paladin60
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Март 04, 2011, 09:35:50 »

Значи- духовно отворения човек, имащ отворени чакри на ръцете, трябва всеки ден да ходи поне 1 час сред природата, макар и градинка и да се зарежда.
    Трябва да стане навик като миенето на зъбите. Отделно- молитвена медитация в черквата, па макар и за 5 минути.
    Така няма да има спад на енергията. Трябва да усеща чакрите си и да усеща докъде се е заредил.
    Когато се пробуди сърдечната чакра и ядрото на личността на същото място, тогава се създава връзка с Бог и енергията е неизчерпаема.
    След лечебен сеанс се "връща" енергия отгоре и дори повече, което е правилното.
    Ако усетите спад по време на лечение на болен, спрете и си измийте ръцете, за да прекъснете връзката.
    Може неволно да лекувате събеседника си, без да сте се усетили отначало....
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #24 -: Март 07, 2011, 01:37:59 »

Амейзинг как я усещаш енергията? Топла, студена, магнетизирана, почва и свършва без ти да прецениш кога? Самостоятелно ли действа енергията?
    Понеже не съм сигурна, че е рейки.. има хора, които могат да лекуват със своята си енергия, за това трябва голяма концентрация и изчистване на мисълта вече.
    Усещам я по скоро топла и мека.
    Когато ръщете постоят върху мен след време губя чувството за тях,всякаш се сливат с тялото и стават като безформено енергини.
    Когато се усили енергията ги усещам все едно се надуват.

Възможно е според мен и да е най обикновенно нещо,но жена ми е сигурна,че има голям ефект защото тя си знае колко я е боляло.

Преди да стнане това усещах как искам да работя с земята и ходех в градинката да плевя и да правя нещо.
    Забелязвам,че после имам повече енергия в ръцете.

Влечение към църкви нямам,но ако накога вляза си паля свещичка и започвам да благодаря за всичко което се сетя.Не ми се случва често.
    Старая се да се фокусирам върху благодарността през колкото се може повече време.
    Това ми променя коренно цялото изживяване.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #25 -: Март 07, 2011, 12:15:16 »

Значи- духовно отворения човек, имащ отворени чакри на ръцете, трябва всеки ден да ходи поне 1 час сред природата, макар и градинка и да се зарежда.
    Трябва да стане навик като миенето на зъбите. Отделно- молитвена медитация в черквата, па макар и за 5 минути.
    Така няма да има спад на енергията. Трябва да усеща чакрите си и да усеща докъде се е заредил.
    Когато се пробуди сърдечната чакра и ядрото на личността на същото място, тогава се създава връзка с Бог и енергията е неизчерпаема.
    След лечебен сеанс се "връща" енергия отгоре и дори повече, което е правилното.
    Ако усетите спад по време на лечение на болен, спрете и си измийте ръцете, за да прекъснете връзката.
    Може неволно да лекувате събеседника си, без да сте се усетили отначало....

Благодаря ти за пореден път,радвам се че си сред нас и ни помагаш-по един или друг начин!
    Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #26 -: Март 11, 2011, 19:17:54 »

Здравейте.
    Относно лекуването чрез енергия съм резервиран.Защо? Ами както казват всичко е енергия.По правилата на живота всичко каквото направим след време се връща при нас за оценка.След като всичко е енергия това което сме направили се връща в енергиен вид и първо влиза в аурата ни.Всеки го чуства по различен начин.Болестите също са енергия. Според мене лекуването вреди на човека пречейки му да си научи урока и води до уроци за лекуващия.Доколкото знам нашето тяло може само да се лекува при наличие на правилните енергии и оправените(научените) уроци.
    Също се получава и един парадокс че хора които знаят че това което правят им вреди,се успокояват че ще бъдат излекувани.
    Също така има и хора които се разболяват заради нечие желание(с абракадабри) за тях помощ чрез лекуване да но само ако те не могат да се справят сами.
    Това което казава Paladin60 ме смущава
    Цитат
    Значи този човек е духовно отворен и ходи да точи енергия от градинката, и не след дълго градинката ще стане пустинка.Не е ли по добре вместо да я точи да я копа , и да обгрижи градинката с духовността си.
    Цитат
    Аз мисля че тоя дето има спадове по добре да не се занимава с такива дейностти.
    Та това е моето мнение за лекуването.Аз предпочитам помоща,ако имам нужда (И ако ми е дадено) някой да ме подкрепи за да се изправя на краката си.
    И още нещо доколкото съм чувал жените лечителки вземат енергията от банката на живота на името на лекувания,а мъжете само от собственната.
    Живи и здрави.
    « Последна редакция: Март 11, 2011, 19:40:16 от meander » Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Paladin60
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Март 12, 2011, 13:58:47 »

Разбира се, може и да копаеш градинката, ако ти се иска. Така ще поемеш земна прана.
    Става дума да възприемаш енергия от природата-слънцето главно, но също дърветата, пролетния дъжд, валящия сняг, вятъра, скрежа по дърветата, морето, водопада и пр. Праната е неизчерпаема.Така че не бой се за градинката.
    Трябва да усещаш различните енергии, да усещаш със ръцете си всичко това.
    Да го възприемаш с любов и благодарност
    Що се отнася до лечението- никой лечител не лекува, когато е болен.
    Понеже енергията се възприема с лявата ръка, тя е отведена встрани. Има три позиции- горна, средна и долна. Въпрос на избор.
    След сеанс се измиват ръцете, за да се прекъсне връзката с лекувания.
    За да лекуваш, трябва да имаш пробудена сърдечна чакра и намиращото се там ядро на личността- в древноегипетската терминология Ба.
    Трябва да си постигнал хармонията, за да няма енергиен спад.
    Толкова за днес.

« Последна редакция: Март 12, 2011, 14:13:37 от Paladin60 » Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #28 -: Март 12, 2011, 15:37:53 »

Здравей.
    Paladin60
    Цитат
    За да лекуваш, трябва да имаш пробудена сърдечна чакра и намиращото се там ядро на личността- в древноегипетската терминология Ба.
    Ей така като ми отговорят и се ококорвам.Щом ми отговаряш така значи го знаеш.Как да разбера дали ми е пробудена съдечната чакра и трябва ли да и избърша гурличките.И как да разбера имам ли въпросното ядро.Ще ми се, и аз да са напъча че съм излекувал някой.
    Живи и здрави.
    « Последна редакция: Март 12, 2011, 17:45:19 от meander » Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    prikazka
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 91

« Отговор #29 -: Март 12, 2011, 18:31:05 »

Интересно нещо е човек, не се уморява  да впримчва всичко в логика, напъва се, обяснява, дава примери...

Има една мисъл че напъните са само за запека.....
    А вторачени в логичното обяснение на нещата, изпускаме живота , който изтича около нас...

Аз пък си мисля че Любовта просто я има и че независимо, че моят син не може да ми я посочи с пръстче, той не се опитва логично да си я обясни, защото сърцето  и светлината му знаят....

Има ли закон как да обичаш?!
    Има ли правила как да обичаш...или в случая в контекста на темата да дадеш Любов.....

Активен
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright