Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Епидот  (Прочетена 1625 пъти)
selekt
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 13

« -: Февруари 26, 2011, 17:14:08 »

Епидотът е сложен по състав воден силикат на алуминият, желязо и калций. Кристализира в моноклинната сингония. Образува призматични кристали лъчести до иглести агрегати или се среща във вид на сбити зърнести маси. Името му идва от гръцки epidotus - увлечение. цветът му е зелен, стъклено зелен, вишнево червен, черно зелен. Блясъкът му е стъклен. Твърдостта му е 6 - 7 по скалата на Мос. Плътността му е 3 - 4 грама на куб. см. Находищата му са в Русия, Норвегия, Австрия, САЩ и Мексико. Най-разпространените му форми на кристала са дълго-призматични, игловидни или стълбовидни. Неговата прозрачност съдържа многочислени примеси. Химичната му формула е Ca2Fe3*AI2O(Si2O7) (SiO4) (OH). Епидотът влиза в състава на някои янтари. Зелените и прозрачни епидоти се използват като декоративен материал, а розовият се използва в бижутерията. Лечебните му свойства са лекуване на такива заболявания като трихикардията и нормализира сърдечната дейност. Освен това помага и при простудни заболявания, заболяване на гръбначният стълб, мигрена и болки в главата. Увеличава работоспособността и лекува невралгии. Червените помагат при кожни възпаления, шарка, туберкулоза и скарлатина. Ако носите този камък на корема то може да се избавите от заболявания на жлъчката, далака и червата. Според народните поверия камъкът е способен да донесе успех във всички сфери. Този минерал обкован в сребро ще ви предпази от негативизмът около вас. Гердани направени от този камък защитава от уроки. А ако е обкован в желязо като висулка на мъжете ще помогне да контролират гнева си и да приемат вярното решение. Това е камъкът на Близнаците и на творческите натури. Жените е хубаво да носят гривна на дясната ръка направена от ситни камъни и като обици. А мъжете да сложат камъка под възглавницата когато трябва да вземат трудно решение.

* epidot.bmp (297.98 KB, 350x290 - видяно 312 пъти.)
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright