Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Верен помощник и приятел  (Прочетена 680 пъти)
apostoloff
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

• Град: София
  • Астрология с главно "А"!

« -: Февруари 24, 2011, 12:23:12 »

КАФЕ, КАФЕ И ПАК КАФЕ

Според ред научни изследвания на Harvard Medical School консумацията на кафе намалява риска от фатални сърдечни пристъпи. Това се дължи на високото съдържание на антиоксиданти в любимата на милиони хора напитка.

И още… Установено е, че хлорогенната киселина и съединенията, които се образуват при печенето на кафе, предпазват от хронични болести, включително и сърдечни заболявания.

Каква ирония на съдбата! До скоро куп некадърни български лекари настойчиво съветваха своите пациенти ДА НЕ ПИЯТ КАФЕ!

Виновник за остарелите разбирания, че кофеинът води до сърдечни проблеми и високо ниво на холестерол, са всъщност мазнините, които се съдържат в зърната на кафето. Тези мазнини нахлуват свободно в организма ни, когато консумираме нефилтрирано кафе, приготвяно в джезве или в кафеварка от италиански тип.
    Мазнините в кафето могат да се елиминират лесно, като използваме филтри при варенето. Казано другояче, най- здравословно е така нареченото „шварц кафе”.

Най- добрата новина е тази: не е установена никаква зависимост между повишеното кръвно налягане и кафето! Особено при умерена консумация от 3-5 чаши на ден.

Кръвното налягане се повишава единствено при приемане на кофеин от т. нар. „чувствителни към кофеин" хора. Въпреки това при тях повишаването на кръвното налягане е сравнително ниско и продължава около час.

Отдавна е установено, че кофеинът има известен положителен ефект и върху нервната система. Той подобрява реакциите и концентрацията и предотвратява умората. Това е и една от причините кофеинът да бъде обект на изследвания като противодействащ на умората фактор.

В тази връзка учените напомнят, че една на всеки десет катастрофи се дължи на заспиване зад волана, което е 2 пъти повече от инцидентите при превишена скорост.

Освен това кофеинът действа като общ стимулатор на метаболизма, особено при по-интензивно физическо натоварване или спортни занимания. Той помага на колоездачите или участниците в маратон да увеличат издържливостта си.

На всичко отгоре кафето топи много успешно и подкожните ни мазнини. Много рядко ще видите дебели хора в страни като Бразилия и Италия, където пият до 12 кафета на ден!

По данни на International Coffee Organization кафето облекчава и главоболието. Експериментално е доказано, че 6 часа след приемането на болкоуспокоителни и успоредната консумация на кафе, 80% от пациентите се чувстват по- добре в сравнение с тези, които приемат само болкоуспокоителни.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
    Активен

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Проблем с приятел(?)
    Въпроси и отговори
    Kissing You Good Night 8 807 Последна<br />публикация Февруари 14, 2011, 14:03:19
    от Kissing You Good Night
    Кофти сън с приятел
    Моите сънища
    Kissing You Good Night 3 747 Последна<br />публикация Октомври 16, 2012, 21:31:21
    от balar

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright