Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: С удоволствие на училище...!  (Прочетена 2092 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « -: Февруари 23, 2011, 21:51:54 »

Създавам тази тема, за да приканя предимно учащите се (а не техните родители, батковци, каки и т.н.) да опишат "какво в сегашното училище не им харесва?"... като методи на преподаване, като външен вид на учителя, като интериор на учебната стая, като място за провеждане на занятията, абе въобще всичко свързано с учебния процес... Как да бъде направен по-приятен, но и полезен...
     Става дума за деца от 3 до към 19 годишна възраст. Е, вярно е, че които все още не са учени да пишат няма как да се изразят, но който пише, нека да изказва само тяхното мнение без да се опитва да го тълкува....

Уверявам ви, че тази тема и постингите в нея по канален ред ще достигне до хора, които могат да окажат влияние, да се промени сегашната образователна система...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 22:09:55 »

амиии като цяло образователната система е устаряла учим ненужни работи примерно давам пример имам предмет Бизнес Комуникации тези неща който ги уча никога няма дами трябват самата госпожа го е казала Усмивчица в България се учи на изуст ..претупкан материал не разбираем за повечето от нас сега за базите на училищата хората се стараят ноо не достигат средстава Усмивчица трябва и дасе обръща повече внимание на спорта и примерно първа смяна да не се почва в  7 и 30 а както в др те страни 9 и 30 когато човек може да е активен и да му влезе нещо в главата защото повечео ученици дане кажа 90%спят първите часове могат даго потвърдят доста хора за това се сещам сега има много работи
    Активен
    ThePhi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 21

• « Отговор #2 -: Февруари 24, 2011, 00:09:38 »

И часовете по Български език ли ти се виждат ненужни?
    Активен

1.618
    xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #3 -: Февруари 24, 2011, 00:11:44 »

някъде да съм споменал български ?? език даже м/ж не учим  български от 7 ми клас граматика .. Усмивчица
    Активен
    Samurai
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 15

• « Отговор #4 -: Февруари 24, 2011, 00:24:12 »

... сладураната по-горе се опита внимателно да ти намекне, че си изумително неграмотен. Нямаш елементарно знание за собствения си език, а имаш претенции и мнение. Бизнес комуникациите е нещо, което би помогнало на всеки разумен човек, но явно ти не попадаш в тези граници. Ако предметите в гимназията ти се струват "тъпи", може би просто са прекалено сложни за теб и е крайно време да спреш да учиш и да отидеш да пасеш животинките в района. Вземи се научи да пишеш и четеш... " език даже м/ж не учим  български от 7 ми клас граматика ..  " това безкрайно грешно от всякъде изречение, си го разбираш само ти. Като цяло, тотално си объркал форума и най-добре за теб ще е да .......... да се прибереш в къщи... да преосмислиш живота си и да осъзнаеш колко е жалко да не знаеш собствения си език, а да имаш претенции. Вместо да обвиняваш образователната система, се хвани в ръце и вземи научи нещо преди да е станало късно. Защото сега се имаш за "много як", "големия газар", ама като мине време и хората около теб си намерят хубава работа/захванат бизнес и си оредят живота, ти ще продаваш доматки на пазара....

Global Moderator - Коментар Мнението е редактирано частично

Силно моля някой модератор да изтрие всички постове и да остави само основната тема повдигната от Турист, за да не се губи важната дискусия с малолетни, неграмотни дечица с "его на Господ и с мозък на амеба".
    « Последна редакция: Февруари 24, 2011, 00:33:21 от Еруин » Активен

morte prima di disonore
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #5 -: Февруари 24, 2011, 00:30:46 »

някъде да съм споменал български ?? език даже м/ж не учим  български от 7 ми клас граматика .. Усмивчица
    Тя не казва, че си казал за Българския, а ти направи много хубав намек за правописа Намигване

По принцип се преподава без особен ентусиазъм. И всеки учител разправя, как неговият предмет е много важен и трябвало да се отделя специално време за него.. е, има някои изключения, ама...
    А иначе, за другите работи бях писала нещо в една друга тема, но не помня в коя.
    Активен
    mddimi
    Гост
    « Отговор #6 -: Февруари 24, 2011, 00:31:48 »

Силно моля някой модератор да изтрие всички постове и да остави само основната тема повдигната от Турист, за да не се губи важната дискусия с малолетни, неграмотни дечица с "его на Господ и с мозък на амеба".

Модераторите нямат право да трият постове, само Administrator може. А и не мисля, че трябва да се трие това.
    За сметка на това, ще посоча линк към свързана тема в друг раздел:

http://indigota.com/index.php?topic=2535.0
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #7 -: Февруари 24, 2011, 00:37:15 »

ще посоча линк към свързана тема в друг раздел:
    http://indigota.com/index.php?topic=2535.0
    И още една, пусната от Изис: http://indigota.com/index.php?topic=444.0
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #8 -: Февруари 24, 2011, 00:40:10 »

Може ли вместо
    Цитат
    "какво в сегашното училище не им харесва?"
      да е:"Как бихте искали да изглежда образователната система и какво от нея бихте запазили?"
    "Какви нови часове биха привлекли интереса ви и имали специялен метод по който искате да бъдете обучавани?"

ПС:Samurai Много ти е остър меча...внимавай да не се порежеш на него

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #9 -: Февруари 24, 2011, 01:17:32 »

Аз карам 20 и понеже завърших миналата година, а сега уча извън страната, ще си позволя да опиша разликата в моите очи.
    Първото нещо - предметите, които се изучават и по-точно нещата свързани с тях. Лично аз, мисля че програмата на българският ученик е неправилна. На пръв поглед изглежда, че децата учат много и полезни неща, но в същото време това е само една външна обвивка, заблуда. Трудно ми е да го обясня. Може би ми липсват и точните думи тази вечер.

Второто нещо - учителите. В България има много кадърни учители - да! Но още повече са тези, които работят, преподават - насила. Толкова мудни, просто стоящи, заучили какво трябва да говорят и досущ като аудио касетка, бла, бла, бла... как ще привлече вниманието на ученика и ще го накара да научи нещо? Някои от вас биха казали, че този, който иска, би научил доста и така, но аз бих казал, че дори на този, който му се иска, би му писнало и би му умряло всякакво удоволствие от предмета. (Моя гледна точна)

Третото, което вече застъпих в горната точка - начинът на преподаване. На местото, където съм аз в момента, за всеки предмет има поне по 2-ма, на повечето по 3-ма учители. Виждаш различните гледни точки, което ти помага да разбереш и твоята. Всички са толкова жизнерадостни, изпълнени с енергия, споделящи освен всичко и лични преживявания, опит. Вечно усмихнати, знаещи как в процеса на преподаване да внедрят и весела част, която да поддържа вниманието ти будно.

Четвърто - базата. В България, не във всички стаи, но в повечето се чувствах в нещо средно между лудница и затвор. Някак сиво и некомфортно. Вярно, че не бях ходил, за да се наслаждавам на обзавеждането, но една комфортна обстановка, винаги би те предразположила! Тук в Дания, стаите или ще те накарат да се почувстваш у дома, или все едно си в някое много значимо място, където се събират само значими хора. Нещо подобно, отново ми е трудно да го изразя с думи. Тази вечер речника ми определено е доста беден.

Май е това, ако се досетя нещо, пак ще пиша. И отново казвам, това е само мое мнение, не обвързвам никого с него, затова и не желая да бъда съден от някого за поста си.

Добавка: Пропуснах да спомена нещо много важно. Преди началото на обучението тук, всеки един получи по едно тестче, което показва как въпросният приема и усвоява материал най-лесно. И всеки един го учат според този резултат. Самите резултати са изключително точни, между другото.
    Активен
    Angels_sky
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 26

• :)

« Отговор #10 -: Февруари 24, 2011, 01:20:04 »

... сладураната по-горе се опита внимателно да ти намекне, че си изумително неграмотен. Нямаш елементарно знание за собствения си език, а имаш претенции и мнение. Бизнес комуникациите е нещо, което би помогнало на всеки разумен човек, но явно ти не попадаш в тези граници. Ако предметите в гимназията ти се струват "тъпи", може би просто са прекалено сложни за теб и е крайно време да спреш да учиш и да отидеш да пасеш животинките в района. Вземи се научи да пишеш и четеш... " език даже м/ж не учим  български от 7 ми клас граматика ..  " това безкрайно грешно от всякъде изречение, си го разбираш само ти. Като цяло, тотално си объркал форума и най-добре за теб ще е да .......... да се прибереш в къщи... да преосмислиш живота си и да осъзнаеш колко е жалко да не знаеш собствения си език, а да имаш претенции. Вместо да обвиняваш образователната система, се хвани в ръце и вземи научи нещо преди да е станало късно. Защото сега се имаш за "много як", "големия газар", ама като мине време и хората около теб си намерят хубава работа/захванат бизнес и си оредят живота, ти ще продаваш доматки на пазара....

Мнението е редактирано частично

Така, изказвам и моето мнение и то не с цел да нападна по някакъв начин Самурай, ами по-скоро да подкрепя малко хххх .
    Първото нещо което бих искала да кажа е че не е нужен такъв груб език, както и че абсолютно всеки има право на мнение в този форум , макар и да не умее да го напише правилно... И аз съм съгласна че има доста граматически грешки,но малко се втеляваме. Темата беше за училището и смисълът е да се изказват мнения,както направи и хххх. Друго нещо което смея да подчертая е това, че никой от никого тук не бива да бъде подтикван към напускане на форума или ограничаване на личните права под каквато и да е форма. Форума е създаден за да се развива , благодарение на което да развива и нас! Затова присъствието и активността на всеки един са жизнено важни както за него самия, така и за всички нас. Тук няма "недостойни" . Както и вместо да го гоним може да му помогнем да развие граматическото си ниво... Последно заявявам,че според мен нито един пост не бива да бъде изтрит! Мнението на хххх е лично мнение и отговаря на темата. Единственото което според мен би могло да бъде изтрито , Самурай, не се обиждай , но това е твоят пост. Не за друго,а защото според мен поражда едно напрежение и е доста агресивен...следователно понижава вибрациите нали така   Усмивчица . Аз призовавам, моля не трийте мненията, те имат право да са тук. За мен не би било редно да се трият. А колкото до хххх - душата, съгласна съм с тях. Граматиката ти е на начално ниво и не е лошо да направиш нещо за да я подобриш малко, колкото да не се излагаш. Ама не се жегвай от мненията на хората и те имат право да ги имат Усмивчица Освен това за нещата с училището -ранното ставане и някой безсмислени натоварващи програми (не визирам конкретния предмет , който беше споменал-той е важен за  профила , който вероятно изучаваш) , съм почти до болка съгласна с теб !
    Това е от мен. Надявам се не съм обидила никого и също така се надявам разни грубости и неадекватни хрумки да се избягват занапред и благия тон да преобладава !!! До скоро, слънцата Усмивчица
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #11 -: Февруари 24, 2011, 01:36:31 »

Надявам се не съм обидила никого и също така се надявам разни грубости и неадекватни хрумки да се избягват занапред и благия тон да преобладава !!! До скоро, слънцата Усмивчица

Истинско удоволствие е човек да чете такива мнения в нашето училище-форум.

Ако и в другите училища има повече ангелчета като нашите,
    ще бъде удоволствие да се учи и там човек.
    Активен
    Angels_sky
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Февруари 24, 2011, 01:42:16 »

Ейййй недей така..... Усмивчица Усмивчица Усмивчица  Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен
    Активен

Angels_sky
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Февруари 24, 2011, 01:42:42 »

Благодаря !  Сърце
    Активен

Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• martin.kristov1
    « Отговор #14 -: Февруари 24, 2011, 22:34:47 »

Може ли вместо
    Цитат
    "какво в сегашното училище не им харесва?"
      да е:"Как бихте искали да изглежда образователната система и какво от нея бихте запазили?"
    "Какви нови часове биха привлекли интереса ви и имали специялен метод по който искате да бъдете обучавани?"

Mного добро Предложение Амейз. Може и така както ти си го формулирал. Както е по-удобно на учениците!

И още веднъж да призова тук да се изказват предимно настоящи ученици...
    Изказвания на родители са приети, ако децата им са на възраст от 3 до 7г.

Благодаря за проявения интерес!!!
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright