Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Начало на Прехода  (Прочетена 6587 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #30 -: Март 20, 2012, 16:18:34 »

Благодаря за инфото, всъщност аз гледах едното клипче и  наистина се вдъхнових.Представи си как може да бъде само Даже това за свещите, го търся като метод със справяне на тъмно,но ако заживея така смятам след старта на всичко да стана абсолютно независима от пари и да си правя всичко сама, от-до! И се надявам да има повече като мен, теб и ИВЕВЕ Усмивчица
Активен
Мъдрост и Хармония
Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #31 -: Март 20, 2012, 17:01:33 »

В процеса на преход ще се възвесим за много кратко време до състояние на енергиино хранене с енергия от космоса както и самата Земя започва свети а и ще има и второ сланце или светлоотражение.
    Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #32 -: Март 20, 2012, 17:47:54 »

Ех Мъдрост и Хармония и антенки ще ни поникнат , няма нищо внезапно в естествената еволюця, подчертавам естествената, щото ако гръмне Козлудуй и ще се възнесем и какво ли не ще ни поникне. Хармония ти е ника , имай по-обективно хармонично виждане. Хората все търсят чудо , а чудото е тук и сега, че си жив и че си част от този огромен организъм ,който просто съзрява , както едно момиченце става жена , не за един ден и не с вълшебна пръчица, придружено и с болки и с дисконфорт но и с много интересни преживявания , като влюбването , първа целувка и тнт в романтичния вариант де или може би в правилния. В този ред на мисли незнам дали навсякъде да не бучнем , наместо Прехода - Плавния Преход ,че иначе мнозина ги удря на екстремизъм с възнасяния и превъзнасяния.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #33 -: Март 20, 2012, 19:15:11 »

Това го дадох като краен завършек на Прехода,за достигане до това състояние ще трябва да се премине през Освобождаване  преминаване от 5 сетивни към много сетивни.Освен това ще трябва да се погрижим и за храненето като се храним здравословно с натурални продукти/растителни/без преработка.Трябва да изкачим по стълбата на Духовно извисяване.Ще се събират хора с еднакво мислене и ще се обменят идеи.За да се достигне Хармония трябва всичко да се движи към позитивно,когато всичко се Хармонизира сме достигнали Хармония и сме се насочили към Висшето.
    Активен

Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Sobercho
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

« Отговор #34 -: Март 20, 2012, 23:01:26 »

Нещата тепърва,ще стават интересни
    Активен

В Природата няма нищо абсолютно равно,но все пак има перфектна хармония !
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1650

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #35 -: Март 21, 2012, 10:55:15 »

При мен сега спирането на телевизора е на дневен ред. Ухилен
    Всъщност, аз и не гледам много-много телевизия, но сега окончателно забравям за телевизора (голяма жертва.. направо... съчувствам си! Веселяк)

Да, ариманическите сили действат чрез телевизорите и други подобни средства.
    Вместо да си създадем сами добро настроение, да намерим някакво интересно и облагородяващо занимание, ние чакаме телевизорът да ни го създаде.

Цитат

Но по-натам във времето, няма шанс да живея в голям град, пък в малките - никакви перспективи няма.

Защо?

Цитат

И точно това смятам да направя. Е, трудно ще се изхранвам сама, де, ама лека-полека защо пък не.

Общо взето, точно това, което казваш, трябва да направим. Да бъдем независими от системата, доколкото е възможно. Усмивчица

А не можем ли да сме независими от системата, намирайки се в нея?
    Активен
    Sobercho
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

« Отговор #36 -: Март 21, 2012, 11:06:48 »

В процеса на преход ще се възвесим за много кратко време до състояние на енергиино хранене с енергия от космоса както и самата Земя започва свети а и ще има и второ сланце или светлоотражение.

Може би причината,че има толкова хора,които се надяват на внезапна промяна е,че вече ни е омръзнало от мудни промени.Но и Еона е права.Нищо в природата не става рязко.Нужно е време семето да порастне.Минали са хилядолетия преди да станем такива каквито сме.Еволюцията е осъвършенстване.Но тя действа бавно и сигурно (Бавно и Славно).Всичко лека по лека.Просто както каза Еона бъдете щастливи,че сте тук и сте живи.Може би ако се запитате каква е причината да сте тук може да намерите доста доводи да продължите да живеете.А ако животът ви се струва прекалено суров и неугоден е време да намерите причините за това.Вие възприемате света през вашата гледна точка - т.е. вие определяте как светът (като околна среда) ви въздейства.Вие решавате какво е от значение и какво не е.И тук идва на преден план Моралната Ценностна система.

Разсъждавай върху това.
    Активен

В Природата няма нищо абсолютно равно,но все пак има перфектна хармония !
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #37 -: Март 21, 2012, 13:26:59 »

Самия Преход го определя Земята с каква скорост ще се движи ние се стремим да го осъзнаем и да не Изоставаме.Тя ни Дава Енергия и Мъдрост за да се преборим с трудностите.Показва ни Пътя по които да минем като вътрешен глас и чувство.Пречистване и Осъзнаване това е Пътят към Душевно възнесение.
    Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #38 -: Март 21, 2012, 13:41:25 »

Ich , ти сериозно ли :
    Цитат
    Много ще ми е интересно да споделиш как по-точно ще се случи това Усмивчица
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #39 -: Март 21, 2012, 14:02:50 »

Даже това за свещите, го търся като метод със справяне на тъмно,но ако заживея така смятам след старта на всичко да стана абсолютно независима от пари и да си правя всичко сама, от-до!
    И аз точно това искам!
    Обаче, сега смятам просто да прочета за стотен път  "20 000 левги под водата", мечтаейки си за такъв кораб!  

Да, ариманическите сили действат чрез телевизорите и други подобни средства.
    Вместо да си създадем сами добро настроение, да намерим някакво интересно и облагородяващо занимание, ние чакаме телевизорът да ни го създаде.
    Ами да. Усмивчица

Защо?
    Защото съм странен човек. Ухилен
    Не обичам шумотевиците, не понасям цялата градска суета и въпреки че големите градове имат доста преимущества (като например къде да се скрие човек  Прегръдка ), все пак предпочитам да съм сред природата, където малко по малко да стана независима - както казва Ариам, и от пари, и от всичко.

Ich , ти сериозно ли :
    Цитат
    Много ще ми е интересно да споделиш как по-точно ще се случи това Усмивчица
    Ариам, мисля, че Их имаше предвид възможността съзнавайки къде се намираме да направим така, че да се откъснем от негативните влияния, които са навсякъде (особено в големите градове, където все има някакви културно-никакви мероприятия - ето още една причина да искам да съм далече от такива места).
    Тоест, ако имаме нужните знания и най-вече вяра, бихме могли да постигнем всичко и някакъв си ред не би представлявал проблем, никакъв.  Усмивчица
    Гледала ли си "Оцеляване на предела"? Там сам човек показва как бихме могли да оцелеем, ако попаднем инцидентно (или не) в условия на абсолютна пустош. Е, ние не говорим сега за такава, но просто като пример - този човек има достатъчно знания и опит, с които да се справи на места, където надали много хора биха се осмелили дори да стъпят.
    Разбира се, не това имам предвид под "откъсване от цивилизацията", понеже би било нелепо бягство. Но просто да бъдем в баланс и хармония със себе си и обстоятелствата, в които се намираме, защото са си наше дело.  Усмивчица
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: Март 21, 2012, 14:15:03 »

Разбирам Ивеве, но все пак в града има фактори, които ме карат да изпитвам дисхармония.Как в града можем да бъдем назависими от държавната система?!Ако живееш в града как сам ще отглеждаш храната си, след като нямаш каде да сееш примерно, и като нямаш какво да ядеш съответно търсиш работа, защото е нужно да си я купиш тази храна от някаде..и порочния кръг се завърта.Ами да питаме тези дето практикуват слънчевото хранене, каде им е по-удобно.Да ходят всяка сутрин и по залез от дома си до място кадето има почва та да стъпят в нея, което не се знае в града точно на колко километра ще е ..вместо това могат да си излезнат на двора..о0
    Тока дето го плащаме..водата..данъците на къщата...данъците върху заплатата..здравни права...осигуровки..на колата 10 неща, всичко това са пари.И всъщност ние работим за да плащаме едни безполезни неща, без които можем.Но за да сме независими от парите мисля, че е добре да сме далеч от града, който ни принуждава да ги имаме.Освен това спокойствието на една гора и на една река например по никакъв начин не може да се сравни със "спокойствието" в града.Наскоро бях на гора..е искам да ви кажа, че медитирането там е перманентно.Т.е. човек няма нужда специално да седне да се отпусне, някаде далеч от всичко, което го има в града.Слушаш само тишина...прелест!!Незнам какво ми ги сравнявате двете неща..все пак това си е мое мнение Усмивчица сладури!!!
    Мисля си, че някой хора просто не могат да си представят да живеят по трудния начин.Мързи ли ги незнам.Разбира се по лесно е да си стоим у дома и да пишем разни неща на компютъра, после да се наядем едно хубаво да пуснем тв-то и да си легнем да спим цял ден..
    Активен
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #41 -: Март 21, 2012, 15:05:22 »

Супер, и аз ви подкрепям напълно момичета за идеята за живот сред природата, максимално далеч от пари и всякакъв вид система :--)
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #42 -: Март 21, 2012, 15:33:50 »

Изменението на големия град ,като функционираща хармонична единица е голямо предизвикателство. Опитайте се да си го представите. За мен лично би трябвало да остане средище за работа и както се оформя в други държави лека полека , работен и административен център със сателити -малки селища наоколо. Ще има винаги доста хора занимаващи се изследвания, открития , библиотеки ,ресурси, история и каквото и да е ,на които ще им е нужен градът. Всички може да си представим градът на мечтите и селището с домове на мечтите, просто трябва все повече вяра и енергия да наливаме в тези неща.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #43 -: Март 21, 2012, 17:57:02 »

Според мен фундаментална основа за живот сред природата е независимия източник на енергия,
    без който са немислими доста неща за човека довчера живял в града...
    В този ред на мисли доста неща ще са коренно различни...
    Обезмислят се дори и парите защото всичко друго ни се дава от природата...
    С наличие на безкрайна енергия от собствен независим алтернативен източник са възможни доста неща за едно лично стопанство...далеч от всичко...
    Мисля че това е основа за съвсем друга голяма тема...
    Защото подобен подход и начин на живот изисква и коренно различно съзнание,технологии и познания  в доста широк спектър...
    Според мен това е доста комплексна тема така или иначе,може би е и реалната основа за Прехода...
    В този си вид  с днешна дата,цивилизацията ни е обречена...
    Прекалено много абсурди вече съществуват и са причина за много катаклизми в световен мащаб...
    P.S. Само ще добавя че много успешно ни будалкат че някои неща са невъзможни за постигане... а всъщност е съвсем различна обективната ситуация...просто реших да се усъмня в това което са ме учили и говорили разни инстанции... и да опитам с двете си ръце и разум да проверя редица парадокси във физиката...
    « Последна редакция: Март 21, 2012, 18:03:41 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #44 -: Март 22, 2012, 01:17:51 »

Според мен фундаментална основа за живот сред природата е независимия източник на енергия,
    без който са немислими доста неща за човека довчера живял в града...
    В този ред на мисли доста неща ще са коренно различни...
    Обезмислят се дори и парите защото всичко друго ни се дава от природата...
    С наличие на безкрайна енергия от собствен независим алтернативен източник са възможни доста неща за едно лично стопанство...далеч от всичко...
    Мисля че това е основа за съвсем друга голяма тема...
    Защото подобен подход и начин на живот изисква и коренно различно съзнание,технологии и познания  в доста широк спектър...
    Според мен това е доста комплексна тема така или иначе,може би е и реалната основа за Прехода...
    В този си вид  с днешна дата,цивилизацията ни е обречена...
    Прекалено много абсурди вече съществуват и са причина за много катаклизми в световен мащаб...
    P.S. Само ще добавя че много успешно ни будалкат че някои неща са невъзможни за постигане... а всъщност е съвсем различна обективната ситуация...просто реших да се усъмня в това което са ме учили и говорили разни инстанции... и да опитам с двете си ръце и разум да проверя редица парадокси във физиката...
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Сънища, свързани с Прехода « 1 2 3 4 5 »
    Моите сънища
    Eona Lightholder 64 9446 Последна<br />публикация Януари 29, 2013, 15:09:41
    от MouseMaiki
    Начало
    Послания
    lyubomir 2 913 Последна<br />публикация Февруари 16, 2011, 02:06:39
    от Еlsha
    Начало и история на същността - Сътворението « 1 2 3 4 »
    Космогенезис
    Soenya 52 4439 Последна<br />публикация Май 15, 2011, 13:08:16
    от Soenya
    Прехода
    Великият преход
    execute 8 1800 Последна<br />публикация Май 16, 2012, 11:19:40
    от Sunshine(sun)
    Честито Ново Начало « 1 2 »
    Обща тематика
    Турист 28 3226 Последна<br />публикация Юли 07, 2016, 20:15:39
    от Турист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright