Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Съвременните окултни учения и конспирацията за Нов Световен Ред  (Прочетена 2604 пъти)
Spiritus
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« -: Февруари 20, 2011, 01:55:13 »

Не мислите ли, че съвременните окултни учения(от Алис Бейли най-вече) съвсем явно си признават че работят за Новия Световен Ред(глобализация и тотална власт за нечии лица). Все пак целта на злото е власт. Е учението на Алис Бейли си е като всичко друго - целта му е духовно усъвършенстване, но най-вече от човека зависи в какво - доброто или злото.
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Февруари 21, 2011, 16:38:54 »

Точно затова се уповавам единствено в Бог.  Усмивчица  Всичко друго освен Господ, Мен и скритата същност на Хората, онази връзка, която наричаме Божия сила, е Илюзия. В това вярвам аз. За нещастие всичко от това, в което вярвам, се е изпокрило и не усеща със физическите сетива. За жалост.  Усмивчица
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #2 -: Август 29, 2011, 21:33:25 »

Бе и аз нямам голяма вяра в каквито и да е било учения. Всичко се крие в нас самите. Никой не е роден научен - всеки е стигнал до изводите си сам, в настоящия или пък в миналите си животи. Нямам предвид бърз прочит на някоя книга, а осъзнаване на фактите, изложени в нея. 

Точно затова се уповавам единствено в Бог.  Усмивчица  Всичко друго освен Господ, Мен и скритата същност на Хората, онази връзка, която наричаме Божия сила, е Илюзия. В това вярвам аз. За нещастие всичко от това, в което вярвам, се е изпокрило и не усеща със физическите сетива. За жалост.  Усмивчица

Много добре казано! Напълно съм съгласна.
    Никой и нищо не може да даде по-реална представа в който и да е аспект от това сами да установим даденото нещо.
    Активен
    ...
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

« Отговор #3 -: Септември 16, 2011, 18:36:33 »

Мисля, мисля. Усмивчица Случвало ми се е да започвам някоя книга, дело на наш съвременник-езотерик, и още на 4-5 страница нещо почва да ме човърка отвътре или започвам да изпитвам неистово желание да правя всичко друго, но не и да чета. След време се отказах от това занимание.
    Имах близо 2 GB на компютъра с т.нар. "духовна" литература (доста добре казано, имайки в предвид, че на някои автори умът май отдавна е духнал нанякъде, както и моралът, между другото), които един ден просто изтрих за секунда - осъзнах, че не ми са нужни. Разбира се, че ако някое четиво ме заинтригува искрено, не се жаля и се залавям с него - тогава и не бъркам, де. В крайна сметка разбрах, че каквото трябва да се научи/спомни, било то чрез книги, филми, определени песни ако желаете, просто ще стане. Когато трябва. Нито по-рано, нито по-късно. Трябваше ми доста време, прекарано в безсмислени ядове за книжния ми мързел, докато не осъзнах, че той е просто спирачка. На съзнанието ми. "Не е за теб. Няма да ти е от полза.", един вид. Когато "истинските" неща се появиха, ако мога така да го нарека, да видите колко книги захванах за половин час. Ухилен Та, така, отплеснах се.
    А че НСР (Новият Световен Ред) е обречен на тотален крах, е ясно като току-що почистеното ми огледало! Намигване Зелените братушки (или по-скоро, сестрици - който е чел Айк или Валериан ще ме разбере) не могат да държат властта вечно - тя е нож с две остриета. Дори не усещаш кога кървавите дири се отпечатват върху ръцете ти.
    Мир Вам!
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright