Духовно развитие

Страници:  1 2 3 [4]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Духовно виждане  (Прочетена 5127 пъти)
Sim Salabim
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

• Град: София
  • « Отговор #45 -: Май 03, 2012, 22:35:17 »

Ще го опиша по следния начин: По принцип да, но много рядко. И без някое от проявленията, свързани с гореописаните явления. По-скоро бих го определил като импулсивно-непредизвикано ясновидение-прозрение, свързано с определно събитие, човек, група хора или случка. Изключително трудно е да го предизвикам сам. Обикновено проявленията са били непредизвикани от мен. В началото чувството беше плашещо. Сега по-скоро предизвиква у мен някакво вътрешно удовлетворение и душевно спокойствие. Придружено с настръхвани на козината, де:)
    Активен

Колкото повече Мечо надникваше в хралупката, толкова повече Прасчо го нямаше там. Winni the Pooh
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 609

• « Отговор #46 -: Май 03, 2012, 23:32:34 »

Ето това вече е част от онова духовно зрение, за което аз говорех и което имах предвид Усмивчица
    За мен това е върха на айсберга, другото е... как да го нарека- основата може би Усмивчица

Гледай само да не се скъсат мрежите от толкова много уловена риба, че ще се чудиш после какво да я правиш Усмивчица
    Активен
    Sim Salabim
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #47 -: Май 04, 2012, 00:01:01 »

Хах, много уловена риба...Всъщност искам да издиря не само единомишленици а и да намеря хора с такива способности, както и да помогна максимално на тези, които са понечили да повдигнат завесата. Поне доколкото може да съм полезен - защото казахме това е върха на айсберга. А аз не претендирам да съм достигнал до самата основа. Може би на границата на ватерлинията. Мисля, че немалко хора имат коментираните способности. Повечето не са ги осъзнали, някои се плашат от тях - мислят си, че превъртат, други ги игнорират, пропускайки ги покрай себе си мимоходом, разбрали-недоразбрали какво точно им се случва. А факт е, че немалко хора съзнават какво става и биха желали да чуят мненията на други "виждащи", да обменят опит най-малкото. Според мен всички хора имат заложено в себе си духовното зрение и изобщо духовното, но нямат "очи" да го видят. Въпреки, че са окати. Всъщност най-трудно е, след като човек осъзнае съществуването на заобикалящия го ефир на "отвъдното", да запази психиката си здрава и да съумее да разтвори максимално светлата точица пред себе си. Защото няма практическо учение как това може да се случи. Книгите дават някаква представа, но трябва да се чете между редовете. Всичко е интуиция, фина настройка на струните и духовно смирение. Е, колкото и да е странно аз осъзнах началото на всичко това докато пътувах в един полупразен вагон на Московското метро преди доста години. Не прекарал в поза Лотос седмици наред. С което не искам да обидя медитиращите по този начин, разбира се:)
    Активен

Колкото повече Мечо надникваше в хралупката, толкова повече Прасчо го нямаше там. Winni the Pooh
    Morena
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 137

« Отговор #48 -: Май 04, 2012, 17:51:52 »

Здравей, Морена, особено приятно ми е. Това според мен е петото описано от мен видение. Ако в светлата си част е имало феерия от танцуващи и искрящи светлини, навярно е точно това. Тъмната част по-скоро "плува" и прелива от  мастилено синьо-лилаво до оранжево-червено, светлата от светлооранжево до искрящо бяло. Колкото и да се пъна едва ли ще успея да предам всичко..Предполагам въпросната картина си направила на компа за да илюстрираш видяното от теб. Естествено това е прекалено изчистено, схематично направено и не може да се доближи дори малко до изживяването и усещането, но дава някаква представа. Предполагам, че си изпитала невероятно, неописуемо чувство на едновременна радост, примесена със страхопочитение, тържественост, известен страх от неизвестното. С две думи чивството е неописуемо. Има вероятност видяното да не е точно описаното от мен а например "избистрянето" на тъмния "фон", преди да видиш второто описано от мен явление. Понеже коментираме явление, което се вижда от отделния субект и не може да се наблюдава в група е по-трудно да се определи. Но не е и невъзможно. Сега се сещам, че преди двадесет години направих няколко рисунки на въпросните видения. Веднага започвам да ги търся и ако ги намеря ще ги кача на секундата. Правени са с обикновен молив, нямат цвят, но дават известна представа. Е, отивам да търся..
      Мисля, че точно при тази картина няма светлинки, виждам я от съвсем скоро, но в други случаи е имало сини проблясъци. А иначе доколкото си спомням първоначално всичко започна с бели проблясъци, които все още  ''виждам'', след известно време започнах да ''виждам'' и виолетова светлина, после индигова и накрая тази последната жълто-синя картина. Иначе картината съм я правила аз с фотошоп-а, но не съм много добра с него, просто горе-долу я направих колкото да се добие някаква престава за видяното от мен.
    Активен
    Sim Salabim
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #49 -: Май 05, 2012, 23:08:20 »

Да, разбирам, Морена. Ще го оприлича на придвижване в различни по цвят и интезитет на светлина облаци. Все едно преминаваш през няколко "завеси"  и тогава пред теб се появява светлината. Допускам, че може да има известна разлика във възприятията и начина на описване, но общо взето е това. Преди всичко за мен това означава, че постепенно разкриваш хоризонта на необозримото пред себе си.
    Активен

unknow
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 30

freed from desire - mind and senses purified!

« Отговор #50 -: Септември 01, 2012, 11:49:29 »

Здравейте!
    Прочетох всички коментари по темата тук,но никъде не видях някой да е описал това,което виждам аз за това реших да споделя като се надявам някой по-запознат с това да ми разясни какво е точно.
    Може би 5-10 минути след като съм започнала медитацията виждам голямо кълбо светлина идваща някъде отгоре,която става все по-силна и по-силна.Първия пък не знаех какво е и гледах точно там,от където "започваше" и за няколко секунди стана толкова силна,че си отворих очите,защото не можах да издържа беше сякаш гледаш право в слънцето,ако не усещах това неописуемо приятно чувство щях да помисля,че тази "енергия" би ми навредила.Сега вече не гледам точно в нея и въпреки това,когато я видя виждам по-светло със затворени очи отколкото като ги отворя.

Активен

This world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams.
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #51 -: Септември 01, 2012, 15:29:41 »

Това всъщност е  канала или нишката или кабела ,който те свързва с първоизточника и се вижда точно това ,което описваш някакси идващо от горе. Като свикнеш със светлинната ще видиш ,като преплетени цветове и че е като светлинен тунел . От там идват нещата които са ти необходими за настройки, помощ ,лечение и тнт. То е пъпната ни енергийна връв , общението с Бога. Различните цветни светлини са архангелските енергии ,други ги наричат космически лъчи или основните енергийни структори. Всеки цвят е профилиран , това значи че ако забележиш някой цвят да е в повече от другите , работиш с дадена енергия или архангел. Примерно най-честата възтановителна -лечебна е зелената на Гавраил Усмивчица и тнт . Съсредоточавай се върху тази връзка по време на молитви и медитации и наблюдавай. Ще чакам да споделяш Усмивчица
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Morena
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #52 -: Септември 01, 2012, 16:17:14 »

Здравейте!
    Прочетох всички коментари по темата тук,но никъде не видях някой да е описал това,което виждам аз за това реших да споделя като се надявам някой по-запознат с това да ми разясни какво е точно.
    Може би 5-10 минути след като съм започнала медитацията виждам голямо кълбо светлина идваща някъде отгоре,която става все по-силна и по-силна.Първия пък не знаех какво е и гледах точно там,от където "започваше" и за няколко секунди стана толкова силна,че си отворих очите,защото не можах да издържа беше сякаш гледаш право в слънцето,ако не усещах това неописуемо приятно чувство щях да помисля,че тази "енергия" би ми навредила.Сега вече не гледам точно в нея и въпреки това,когато я видя виждам по-светло със затворени очи отколкото като ги отворя.

Май говорим за едно и също нещо. При мен светлината е индигова  и пулсираща, първоначално сякаш идва отдалече, прилича на малко светлинка, която постепенно се разраства, но малко след това отварям очи, защото ми се насълзяват, не винаги я ''виждам'', между другото, може би се влияе от настроението ми преди сън. А преди индиговата светлина се смесваше с жълта, които едновременно пулсираха, прилича на нещо като фойерверки , но с два цвята.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #53 -: Септември 01, 2012, 16:59:46 »

Ето за 12те космически лъча и цветовете им малко инфо .http://www.shamballa-bg.net/cosmicrays.html
     Не само Кхул пише за тях , те се срещат май във всички религии и учения под една или друга форма и термин. Това не е толкова важно ,колкото да започнете някаква работа с тях.

Обърнете внимание на новите 5 лъча , до сега на Земята са работили главно 7 архангелски енергии , с прехода започва да се работи и с останалите следвайки модела 12 в 1

Активен

unknow
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 30

freed from desire - mind and senses purified!

« Отговор #54 -: Септември 02, 2012, 09:03:36 »

Благодаря ви за бързите отговори.
    Цветовете,които виждам в момента дори и не толкова ярки са индигово/лилаво и зелено,понякога и тъмно синьо,но за сега поне са тези цветове заедно,дали ще е като не напълно зелен "фон" и ще преминават лилави "лъчи" или като кълба в средата зелени и от страни индигови или обратното,или ще се преплитат някак си винаги са тези два цвята.Но от това,което прочетох за мен се отнася 4-тия лъч или 8-мия.Въпреки че бялата светлина,която виждам в началото описва 10-тия лъч "Процесът е толкова огромен, възхитителен, пречистващ и трансформиращ, толкова всеобхватен и преминаващ през много и много нива на Аз-а"

Активен

This world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams.
    onidar
    Аз съм . . . и какво от това!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 85

• Град: Русе
    « Отговор #55 -: Септември 02, 2012, 10:50:42 »

Цитат
    Цветовете,които виждам в момента дори и не толкова ярки са индигово/лилаво . . .

Нормално е да се се виждат все повече тези цветове.С тях работи следващия Буда(Майтрейя) и подготвя "новата земя" за Хората живеещи с по-висока вибрация,вследствие на мислите,думите и НАЙ-ВЕЧЕ НА ДЕЛАТА ИМ!

Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    Morena
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #56 -: Септември 02, 2012, 16:03:13 »

Ясно, но като гледам повечето се занимават с медитации, четат книги по този въпрос, а аз нито се занимавам с медитация, нито пък чета такива книги, дори съм скептична за това, което се пише за 2012г. , та чудя се защо ей така без да съм полагала някакви усилия взех да виждам тези светлинки.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #57 -: Септември 02, 2012, 16:29:01 »

Аз имам 2 опита за медитация довели до дълбоко захъркване

Усилията или условията за развитие на духовното виждане са ......вяра колкото синапено зърно

Активен

Pelin
    ОЙ 8:11
    Неактивен Неактивен

Публикации: 280

Red Overtone Serpent

« Отговор #58 -: Септември 02, 2012, 17:45:39 »

А има ли други случаи с хора невярващи, скептични и пр., на които нещо е дадено, с които нещо се е случило, което нещо в последствие... ги е преобразило?
     Усмивчица
    За един се сещам със сигурност, но и то може да бъде отнесен към това дали вярва човек, или не, както е всеки друг де, та сещам се за Савел, който се превърна в апостол Павел, от убиец - в светец.

Защо ли?
     Усмивчица
    Сещам се за една проста причина, и след като ме е започнал библейския сърбеж, ще взема да се почеша и по този въпрос:
    Цитат
    1 Коринтяни 1:27
    Но Бог избра глупавите неща на света, за да посрами мъдрите; също избра Бог немощните неща на света, за да посрами силните;
    Или просто защото така Му е кеф... Усмивчица
    И защо да е в рамки, т.е. защо да става по един и същи начин?
    А дали не е? Дали не става по един и същи начин, без даже да подозираме?
    Какво се знае? Тази реалност, този живот, тези няколко годинки? Усмивчица

Ами ако има предишни животи/съществувания, в които човек се е "спукал" да медитира?
    А що е то "медитация"? Знаем ли, или имаме по този въпрос някакви пред_раз_съдъци?
     Усмивчица

При мен например нещата се случвам прекалено спонтанно. Понякога искам и виждам нещо, но не без позволението на Онзи. Друг път се напъвам, но по-далеч от носа си не виждам.

Знам със сигурност едно - и със и без виждане, ако човек е нещастен, то все едно.
    Щастието е единствено в Любовта, колкото и изтъркано да звучи в последно време. Усмивчица
    Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    Old_Soul
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: Pleven
  • « Отговор #59 -: Септември 03, 2012, 00:14:45 »

Здравейте!

На мен ми се е случвало по време на медитация да видя светлина - бяла и толкова ярка , че отварям очи за да проверя дали наистина има някакъв физически източник , но се оказвах поглед вперен в тъмнината.
    В един от упанишадите това явление е описано приблизително по следния начин: ако практикуващият е видял светлина по време на медитаията в зависимост от това къде се е намирал източника (на какво разстояние пред аджна чакра
    ) на светлината може да се окаже, че е видял джива (своята душа).
    Не помня в кой упанишад е написано това само помня, че е един от тези дето са на сайта youryoga.org - сайта е рускоезичен.
    Активен
    Страници:  1 2 3 [4]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Духовно родословие
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Administrator 0 1430 Последна<br />публикация Юли 21, 2009, 23:24:35
    от Administrator
    Пътища за духовно развитие, себереализация, просветление
    Духовни учения
    nre 0 2228 Последна<br />публикация Декември 31, 2010, 01:26:03
    от nre
    Исихазмът- българско духовно учение
    Духовни учения
    Paladin60 4 1561 Последна<br />публикация Октомври 23, 2012, 20:50:32
    от Финист
    Духовно сърфиране « 1 2 »
    Духовни учения
    Sunshine(sun) 23 1280 Последна<br />публикация Септември 07, 2012, 20:52:28
    от sharga
    Духовни служители без духовно развитие ???
    Духовни учения
    Sunshine(sun) 12 1101 Последна<br />публикация Септември 27, 2012, 17:55:26
    от Sunshine(sun)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright