Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Закон за егото  (Прочетена 6871 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #15 -: Август 21, 2011, 12:05:04 »

Моето питане е има ли някаква "универсална философия", с която ще можем да овладеем Егото в детайлност, ежедневните му изблици, които не са никак малко. Нямам предвид нещо от типа "Събуди се и обиколи апартамента триста пъти с левия крак над ухото", или специален вид с манджа със или без грозде, но пък някаква мисъл, напомняща каква е целта ни. Някакъв стимул. Или може би медитация или друг вид себепознание? Не смятам, че с наизустяването на безумни факти, доказващи нелогичността на приумиците ни, повлияни от Егото, е решение. Напротив. Естествено, без знания, няма и прогрес. Проблем обаче, и то сериозен, е необоснованото самохвалство, дори изразено в тесен кръг или в собствените ни мисли.

Тъй като много често забелязвам у себе си решения, в синхронност с Егото ми, в разрез с всичко четено, ми се ще да има начин възможно най-достъпно да бъде овладян егоизма /Според мен проблема е не Егото, а неговото влияние върху ни a.k.a егоизъм. Все пак егоизма е следствие от прекаленото влияние на Егото, но не самото Его. /

Здравей ИВЕВЕ и добре дошла!

Въпросът ти е интересен и важен.
    Би ли привела някои примери на постъпки в синхрон с Егото, за да можем да помислим за решение на проблема?

И още: какво за теб представлява Егото?
    Активен
    Luna:)
    Гост
    « Отговор #16 -: Август 23, 2011, 21:53:29 »

Цитат
    Моето питане е има ли някаква "универсална философия", с която ще можем да овладеем Егото в детайлност, ежедневните му изблици, които не са никак малко.
    Философите са хора като всички ... Една "универсална философия" би означавало техните мисли, тяхната гледна точка и  т.н. но мисля, че e по - добре да изградим наш си ... стил и само по желание да използваме като основа нечии друг.
    Ежедневните изблици обикновено са изградени на основата на навиците, а те могат да се променят като един навик се замени с друг или постепенно да намериш начин да ги преобразиш/трансформираш .. Егото е част от нас и винаги ще бъде, но то е преходно .. с негова помощ учим уроците си тук, помагаме си, дори градим ( случай, че егото е в хармония с душата ). Някои ще кажат - "Какво градивно има в егото?!" ами .. има, както всяко нещо и то има две страни - положителна и отрицателна.
    Отрицателната я знаем всички материализъм, егоизъм, себичност..
    Положителната е когато творим, когато.. създаваме приятелства и се грижим за човека до нас. Егото в синхронност с душата винаги дава онази лъчезарност и светлина която я няма в повечето хора.. В мисли за проблемите тази светлинка помръква, забравят всичко и се потапят в своите светове и проблеми ... упорито отказвайки и не приемайки да се зарадват: " Ами ако стане нещо и всичко рухне? ", а  от този въпрос, съдържайки в себе си силен страх, всичко си заминава.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #17 -: Юли 03, 2016, 11:16:56 »

Егото е екзистенц минимума който ни е дал Създателя в дар за да се формира съзнание въобще.
    С него да се бориш или да го контролираш е просто безмислено.
    Целта е да го надраснеш , да станеш по голям от егото си за да можеш да се усмихнеш с разбиране един ден
    над неговите капризи и вечни искания... и да продължиш нататък Пътя си следвайки своята Душа безсмъртна.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #18 -: Юли 03, 2016, 17:21:55 »

Егото е екзистенц минимума който ни е дал Създателя в дар за да се формира съзнание въобще.
    С него да се бориш или да го контролираш е просто безмислено.
    Целта е да го надраснеш , да станеш по голям от егото си за да можеш да се усмихнеш с разбиране един ден
    над неговите капризи и вечни искания... и да продължиш нататък Пътя си следвайки своята Душа безсмъртна.

А ако егото на един човек-егоцентрик е толкова огромно, че той иска всичко да се върти около него, при това не осъзнава това, има ли надежда за него?
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #19 -: Юли 03, 2016, 18:17:17 »

Има два начина човек да научи нещо за Вселената и себе си.
    Единия е лесния - когато ти е пратен човек който уж случайно ти рисува щрихите на една картина която не си осъзнавал.
    Тогава ако имаш малко ум и здрав разсъдък поне ще се замислиш над споделеното, ще го провериш в действие на вкус и на цвят.
    Едва когато се увериш в истинноста на споделеното ще го приемеш за свой опит.
    Има и друг начин - трудния.
    Ако човек остане глух и сляп за всички пратени хора и Знаци се задава Вселената в ролята на Учител.
    Тя раздава корави ритници и тупалки и такива хора често проклинат деня в който са се родили понякога.
    Няма как и да се скриеш, не можеш и да я излъжеш.
    Особено ако Вселената има планове за теб и твоето участие в нея.
    И няма измъкване.
    Така че драги ми Ich има надежда и за такива с огромното его.
    Но цената която ще плащат за това понякога може да не са в състояние да я понесат съвсем реално .
    Моя милост например научи доста неща по трудния начин и плати цената за твърдоглавието си .
    Издържах с цената на неистови усилия това което ми костваше.
    Затова и ми е твърде важно да спестя горчивата чаша за когото може и който чуе и види .
    Платимата цена е равнозначна на пълен крах понякога.
    И не всеки има силите да се въздигне отново.
    Зная откъде намерих силите в себе си...и до ден днешен следвам Източника им.
    Тогава , преди много години нямаше кой да ми каже, упъти или дори да ме нахока ако трябва че да се вразумя...
    Не съжалявам за нищо с днешна дата.
    Струваше си... наградата е меко казано необхватна.

P.S. Когато бях в средата на един водовъртеж от събития си нямах и бегла идея дори ще има ли награда или ще има ад безкрай...
    Нямаш идея къде е горе и долу...
    Така че сладките и розови приказки нямам как да ви ги поднеса защото ще трябва да лъжа като последния негодник.

« Последна редакция: Юли 03, 2016, 18:26:38 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Гурувците, Егото, Пътят и Илюзията
    Духовни учения
    guru 7 1419 Последна<br />публикация Май 11, 2011, 22:09:30
    от Чиста енергия
    Закон за поддържане на баланса
    Вселенски закони
    Administrator 0 1639 Последна<br />публикация Февруари 18, 2011, 13:44:45
    от Administrator
    Закон за изказване на благодарност
    Вселенски закони
    Administrator 3 3677 Последна<br />публикация Октомври 16, 2012, 21:04:05
    от MouseMaiki
    Закон за даване на прошка
    Вселенски закони
    Administrator 2 2469 Последна<br />публикация Февруари 26, 2012, 10:42:58
    от Слънчев лъч
    Азът и Егото « 1 2 »
    Духовни учения
    Ich 19 2375 Последна<br />публикация Юни 06, 2012, 22:27:17
    от sarabia

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright