Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Закон за даване на прошка  (Прочетена 2450 пъти)
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 18, 2011, 13:50:08 »

Даване на прошка - тя е много сходна с благодарността. Двете деяния са двете страни на монетата живот. Да простиш е висша форма на благородство и начин за освобождаване от кармична обремененост. Голяма част от човечеството не владее нито благодарността, нито прошката, което води до катастрофални последици за цялото човечество, засилва агресията и злите сили, които сипят разрушения в човешките души и на планетата земя. Отново емоционалната стабилност е тази, която може да помогне на човека да се справи с разрушителната сила на отрицателните чувства като ярост, мъст, заробване, власт, злоба, завист, омраза, самосъжаление. Този, който умее да владее емоциите и чувствата си, който умее да благодари и да прощава - както на другите, така и на самия себе си, е научил и усвоил едни от най-важните закони на живота, и ако паралелно с тях живее и с останалите духовни закони в съгласие - тогава тази душа е успяла да се развие и преминава в по-висока степен на развитие.

Прието от "Ошвешт" през "Галя Йосифова - Виния "
    Източник: http://moyatjivot.com/
    Активен

animus
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 15

« Отговор #1 -: Януари 27, 2012, 14:04:39 »

Прошката е най-великият дар, който човек може да направи сам на себе си.

Опрощението изисква сила на духа, която не всеки притежава.За това мнозина казват, че прощават, но продължават да таят злоба и лоши чувства.
    Смисълът на прошката е в силата на Любовта. Когато обичате, прощавате всяко нещо, което са ви сторили. То няма значение /това което са ви сторили/, защото вие обичате.
    Но Любовта към всички и към всичко е върховно постижение. Стремете се към това състояние на ума и душата. Не се отчайвайте ако не го постигнете. Не всекиму е дадено /до го постигне/, но всеки трябва да се стреми към това.
    Смисълът на прошката е в силата, която отключва. Ако простиш, ти вече не си свързан с този човек или събитие. То не те владее, не те тормози, не ти господства. Ти си свободен от него, а какво по-ценно от Свободата на духа?!

Детето се учи на прошка, като му се прощава. Когато се страхува от порицание, как да потърси прошка? Когато не се бои от порицание, но знае, че ще бъде посрещнато с Любов и Разбиране, тогава ще поиска прошка. А ти му я дай. Така и то ще се научи, че да се прощава е израз на Любов и ще започне само да прощава.Така постепенно ще открие силата на прошката.
    Активен
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« Отговор #2 -: Февруари 26, 2012, 10:42:58 »

Един от Любимите ми закони.

ПРОСТЕТЕ МИ АКО С НЕЩО СЪМ ВИ НАКЪРНИЛ
    Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Закон, забраняващ на духовните учители да влизат в аурата или тялото « 1 2 3 4 »
    Вселенски закони
    Eona Lightholder 52 4672 Последна<br />публикация Септември 15, 2011, 00:18:17
    от Eona Lightholder
    Закон за егото « 1 2 »
    Вселенски закони
    nre 19 6768 Последна<br />публикация Юли 03, 2016, 18:17:17
    от Странник
    Заговезни (Прошка)
    Любопитни факти
    Soenya 0 768 Последна<br />публикация Март 06, 2011, 18:58:57
    от Soenya
    Закон за вибрацията и превличането
    Видео клипове
    The One 0 940 Последна<br />публикация Октомври 23, 2011, 23:51:59
    от The One
    Закон за привличане vs контрол и влияние
    Въпроси и отговори
    Me.Racle 2 666 Последна<br />публикация Ноември 17, 2013, 14:55:51
    от Me.Racle

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright