Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Закон за привличането  (Прочетена 3221 пъти)
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 18, 2011, 13:46:18 »

Законът за привличането - всичко, което душата иска да постигне като преродена в човек с заложена програма за живот, може да стане реалност и да се осъществява планирано и осъзнато, ако се прилага законът за привличането. Той се задвижва от мисловните процеси и желания, които човекът изразява с делата си, действията си и начина си на живот. Мислите са мощен двигател в делата на човека и ако той знае как да борави с тях, как да ги управлява, може да бъде сигурен, че няма неизпълними желания и цели - има само организирано мислене и осъзнати намерения. Един мъдрец е казал, че щастието на живота на човека зависи от осъществяването на неговите мисли. Вярата, надеждата и любовта са неразривно свързани с този закон. Всяко едно желание подкрепено с вяра, с надежда и безкористна любов намира своята реализация в живота на човека в точното място и в точното време, и му дава максимален успех и удовлетворение.

Прието от "Ошвешт" през "Галя Йосифова - Виния "
    Източник: http://moyatjivot.com/
    Активен

meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #1 -: Март 15, 2011, 21:21:15 »

Здравейте.
    Законът за привличането
    Прекрасно правило на живота.Защо? Защото подобното се привлича от подобното.
    Кое е за нас подобното? Ми това което сами направим,щото другото е чуждо.
    Имаме и приказки-Това което сам си направиш никой друг не може да ти го направи,и др.
    Живи и здрави. Усмивчица
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Stan
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 40

• Град: Велико Търново
  • « Отговор #2 -: Август 28, 2011, 11:44:39 »

Така както гледаме на себе си, така се разгръща живота ни.
    Вселената реагира на представата ни за нас.

Както винаги съм казвал - Бог се появява в живота ни, така както го поканим.

Ако си го представяме като заядлив и отмъстителен, това е изживяването ни.
    Ако си го представяме като щедър и благодаразполежен...това е изживяването ни.
    Това е така, защото Бог Е Всичко, което Е.
    Бог е Дявола и Бога Усмивчица

От цялостната переспектива никой никога нищо не си привлича, защото цялото е всичко и няма откъде да дойде това, което си "привлича".
    Следотвателно следващото ниво на разбиране на закона за привличане би бил: Коя част от целия си Аз избирам да изживея...

Или - за да си привлечеш нещо, то трябва да бъде някъде (не в теб) и да дойде отнякъде.
    С други думи тук има противоречие дори в самата дефинизия на закона за привличането, защото
    как можеш да получиш нещо, което нямаш?
    То всъщност е и описано - за да си "привлечеш" нещо то първо си настройваш мисълта, че то е в живота ти, тук и сега.

И да го кажем с други думи - ние нищо не си привличаме, а просто премахваме мисълта, че нямаме това, което избираме и я
    заменяме с друга мисъл - че винаги сме били цялостни (следователно и това, което избираме винаги сме го "имали").

Та...не е въпроса за хората да правят нещо, за да бъдат пълноценни, а по-скоро да спрат да правят това, което правят сега:
    Да си мислят, че не са пълноценни Усмивчица

Много са се опитвали да постигнат какво ли не, като си мислят, че трябва да направят нещо, за да го получат...
    И т.н., темите са безкрайни.

Радвам се, че споделям това с вас.
    « Последна редакция: Август 28, 2011, 11:56:25 от Stan » Активен
    animus
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 15

« Отговор #3 -: Януари 27, 2012, 14:02:25 »

Закон на Привличането:Хората привличат към себе си онова от което най-много се боят.
    Няма по-силен магнит от страха. Това е огромна сила, която трябва да се използва с обратен знак. Защо не мислите позитивно? Хората са свикнали да казват: „Дано.../нещо/ не ми се случи.-Но непременно ще се случи. Кажете, „Дано успея”, а не „Дано не се проваля”.
    Трябва да учим децата си да се отнасят позитивно, защото това, което мислят се материализира.
    Ако мислят, че ще се провалят, това ще стане-рано или късно. Ако тръгват с мисълта, че ще успеят- задължително ще успеят – рано или късно.
    Мислете какво искате да ви се случи, а не какво не искате да ви се случи, защото няма по-голяма сила от мисълта.
    Активен
    M37_Unseen
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #4 -: Септември 01, 2013, 07:42:37 »

Преди няколко години, популярен в България стана филма "The Secret".Почти всеки от познатите
    ми го е гледал, но малко са тези, които вярват в законите на привличането.Мисля че тук ще намеря повече хора, които са на различно мнение.
    Използвате ли закона на привличането?Какво се опитвате да привлечете- пари, любов или нещо друго?
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1382

• Град: Варна
  • « Отговор #5 -: Септември 01, 2013, 11:25:42 »

В този филм никой не намеква
    че ако нещо дойде при теб
    неизбежно друго си отива.
    С радостта се промъква и тъгата,
    с обичта идва и омразата,
    с придобивка идва и загуба.
    Те винаги са ръка за ръка.
    Средния Път е най труден и
    трудно различим.

Спомни си за Буда и Христос
    които 40 дни са били изкушавани
    от Мара/Сатана...и едва след това са
    признати за достойни да бъдат Учители
    на света.

Това е Закона на Хармонията.
    Така или иначе ти имаш всичко
    необходимо по Замисъл.

P.S. Беше ми много забавно когато
    гледах този филм и говореха как да
    привлечеш пари,благополучие или едно
    колело в случая с малкия малчуган.
    Вселената няма идея за пари...така че
    как ще и обясниш какво искаш от нея да привлечеш?
    Благополучие сред вълци...това значи да бъдеш
    още по-голям вълк от всички други.
    Велосипед... не съм видял из Вселената да прехвърчат
    велосипеди между звездите...или в слънчевата система.
    А Любовта си я има и без да я привличаш... само че не
    винаги имаме очите да я забележим.
    « Последна редакция: Септември 01, 2013, 12:16:26 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Sun_Shine
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #6 -: Септември 04, 2013, 22:59:17 »

Този закон ми харесва и съм напълно съгласна с него. Особено
    Закон на Привличането:Хората привличат към себе си онова от което най-много се боят.
    Няма по-силен магнит от страха.
    Най-големия ми страх например е от змии, и когато започнах да уча биология учителката ми реши да ни заведе на изложение на влечуги с около 20 вида змии

Но според мен вселената на първо място не ни праща това, което искаме, а това от което имаме нужда. Може и да искаме нещо да дойде при нас с цялата си душа, но ако не сме готови за него не можем да го очакваме ей-така.

Мисля че освен желание и силна вяра трябва и да си помислим сериозно дали имаме нужда точно от това точно сега и ако отговора е да да поработим поне мъничко по въпроса, все пак вселената не може да върши цялата работа вместо нас Усмивчица
    Активен

Спрете за минутка и се усмихнете дори и да е без причина [sun]
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Законът за привличането.
    Езотерика
    The One 0 1577 Последна<br />публикация Януари 28, 2010, 03:31:04
    от The One
    "Законите на духа" - Дан Милман « 1 2 »
    Книги
    chitta 21 3289 Последна<br />публикация Юли 13, 2011, 19:08:54
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright