Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какви са тези Космически (Божествени) закони и как научаваме за тях  (Прочетена 3165 пъти)
onidar
Аз съм . . . и какво от това!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « -: Февруари 17, 2011, 21:27:17 »

Направо ме разсмяхте...взема и аз да измисля,някой закон и после като се започне...

В този форум има достатъчно добра и вярна информация,
    прочетете най-старити теми и ще откриете отговор на всичко.
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    onidar
    Аз съм . . . и какво от това!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #1 -: Февруари 17, 2011, 21:50:55 »

Не става въпрос за това - кой е измислил закона,а за неговото непознаване.
    Всичко зависи от "камбанарията" от където гледаш и/или от знанията които имаш.
    Да във тази Вселената има един Универсален закон за не намеса!?!
    Преди да продължа - Ти познаваш ли себе си,знаеш ли какво си и откъде си?
    ...ако знаеш и/или си го преживял(а),само ще се усмихнеш
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    lessus
    Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #2 -: Февруари 17, 2011, 21:52:52 »

Прави сте Намигване
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #3 -: Февруари 17, 2011, 21:53:50 »

Онидар е прав. Вече започнахме да измисляме и Вселенска конституция. Такива закони има и те са изначални Божии и ние се градим на тях и те се градят на нас. Ако ги нямаше тях, ние се обезмисляме. Същото е и обратното.

Интересно е, че мъдрим тези закони, но, вярвам, бихме могли да ги разберем, само когато ги проумеем, усетим и приемем. Мнозина от нас са направили тези неща, но не са осъзнали със какво са се срещнали. Със Бог.
    Активен
    lessus
    Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #4 -: Февруари 17, 2011, 22:02:22 »

Законът е ,защото вие сте Ученика и Учителя за себе си (не нещо друго) . Вие сте и двете . Това което чувате е просто механизмът ,който трябва да ви научи как Сами да постигнете Триединство . Вие преценете как .Да, тези знания ще дойдат .И те ще са за вас ,както и да стане това . Честито Усмивчица
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #5 -: Февруари 17, 2011, 22:09:40 »

Айде пак се почнаха , махатмите , джихатмите  Хммм
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #6 -: Февруари 17, 2011, 22:15:11 »

Да точно така, имаше просто предложение да си подискутираме върху тези закони тук
    http://indigota.com/index.php?topic=3729.msg42662;topicseen#msg42662

И аз хванах този за ушите. кой и как ги е получил и писал няма особенно значение. Целта е чрез тази дискусия да поглеждаме през различни призми , а кой и какво ще научи за себе си си е негова работа. Сами по себе си тези закони са абстрактни ,дори самия закон за ненамеса . Примерно ако не ни пазеха разни светли нещица щяхме да си ходиме с цицини от случайно падащи тухли , но от друга страна от нас зависи тези същества ще са около нас или не. Вярвам ,че тази Космическа конституция е заложена в самите нас . Това да я прекараме и през горния етаж е само упражнение за асимилиране на информацията и ученето на всеобхватен ,разностранен начин на разглеждането на цялото.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #7 -: Февруари 18, 2011, 02:10:51 »

Закон, самата дума не значи ли, сама по себе си задължение?
    Аз знам, че има неща, които са нередни и други хора знаят, че има неща и действия, които са нередни.
    Хубаво е да се знае, кое е нередно и защо, но не смятам, че е редно да се поставя в думите трябва или закон.
    Ако не спазя закона, на съд ли ще ходя?
    Или аз трябва да правя така и така, или да не правя така и така, понеже такъв бил закона, а не защото аз го смятам за нередно. А ако аз изпълнявам "законите"... хип хип ура, че ги следвам, а не ги следвам понеже усещам.

П.П- знам, че аз "трябва" сама да си усетя и никой не ме насилва и не е редно насилването, просто изразявах мнение, за това как се приемат думите "закон" и "трябва".
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #8 -: Февруари 18, 2011, 03:37:42 »

Закон, самата дума не значи ли, сама по себе си задължение?
    Аз знам, че има неща, които са нередни и други хора знаят, че има неща и действия, които са нередни.
    Хубаво е да се знае, кое е нередно и защо, но не смятам, че е редно да се поставя в думите трябва или закон.
    Ако не спазя закона, на съд ли ще ходя?
    Или аз трябва да правя така и така, или да не правя така и така, понеже такъв бил закона, а не защото аз го смятам за нередно. А ако аз изпълнявам "законите"... хип хип ура, че ги следвам, а не ги следвам понеже усещам.

П.П- знам, че аз "трябва" сама да си усетя и никой не ме насилва и не е редно насилването, просто изразявах мнение, за това как се приемат думите "закон" и "трябва".

elsha, това, което казваш, е съвсем правилно.
    Обаче тук възниква известно недоразумение, поради нееднозначността на думата "закон", която ти разглеждаш в нейния юридически смисъл.

Когато обаче става въпрос за "вселенски" закон, би трябвало според мен да се има предвид друго значение на думата "закон", а именно нейния смисъл на закономерност, правило, свойство. Например, един физически закон е, че при нормални, земни условия водата замръзва при определена температура (0 градуса), а кипи (ври) - при друга, точно определена температура (100 градуса по Целзий). Това е една закономерност, която се изпълнява при определени предпоставки.

Един духовен закон например е законът за кармата или например законът за прераждането.

Така че тук по-скоро в такъв план би трябвало да бъдат разглеждани тези "закони".
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Февруари 18, 2011, 06:47:31 »

Това, че се бъзикнах, дали ще ме съдят, не означава, че приемам нещо юридически Ухилен

Под закон.. в случая възприемам за нещо, което "трябва" или не "трябва" да се прави. Имам предвид налагане.Усмивчица

В целият духовен аспект думата "трябва" отсъства! Ама като казвам отсъства, значи отсъства. Ухилен Ухилен Ухилен

Юристдиксията, може да присъства в земният живот, но не е налагана в духовният! В духовният свят няма налагане, има правила, които усещаме по един или друг начин, но те не ни се натрапват. Така наречените закони са неща, които усещаме, а не неща, които ни се натрапват... понеже такова е положението и харесваш, не харесваш ще търпиш! Готин

« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 06:54:49 от elsha » Активен

Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Февруари 18, 2011, 11:58:27 »

Надявам се това което кажа, да не те засегни по някакъв начин, но това което пишеш ме кара много да се замисля за пътя, който си поел. Говориш за индивидуалност(това към което са се стремили хората преди милиони години), по този начин слизаш от еволюционата стълбица. Трябва да се научим на колективно съзнание. Един най-прост пример с материалния свят е "Замисли се сам какво може да постигнеш в материалния свят и какво бихте постигнали ако сте много повече хора обединени в една обща идея", сега този пример го приложи на енергийно ниво, един атом си остава един атом, но когато събереш много атоми може да образуваш всичко което ни заобикаля.

Начина, по който отхвърляш информацията, която получаваме свише това е нещото, което ме плаши в думите ти (не знам какво си приживял, че е предизвикало в теб такова опасение(страх) от духовни напътствия, но истината е, че ако не ни се даваше регулярно информация от духовния свят, за да подпомогнат развитието ни, сега щяхме да си тъпчим на едно и също място без да се развиваме. Дори всички научни открития до едно са ни спуснати като информация отгоре, нито едно не е измислено от някой, пример в съня на Менделеев, когато е сънувал менделеевата таблица и не само на сън, при повечето се е осъществявало неосъзнат ченълинг.

Трябва да се стремиш към баланса между материалното и духовното и да не се обявяваш с твърда ръка срещу нещо и още повече да му даваш такава гласност, защото предполагам знаеш по този начин какво си причиняваш  , бъди по-умерен в приказките си, защото те са енергия и чрез тях може както да си помогнеш така и да си навредиш.

Всичко си има своята цел и урок, дори това което го обявяваш за нещо лошо и хората да се пазят от него това също си е опитност, която душата учи редом с останалите "приятни уроци".

Пожелавам ти да бъдеш по-осъзнат!

Мир и хармония да цари във всички вас. Амин

Съжалявам Рейки, но от прочетеното, аз се притеснявам за теб.
    В случая аз мисля, че просто се примиряваш.Усмивчица Да не гововорим, че и прибързваш.Усмивчица
    Цитат
    Начина, по който отхвърляш информацията, която получаваме свише това е нещото, което ме плаши в думите ти
    От къде знаеш, че информацията е Свише? Кое определя информацията като висша и нисша?
    Активен

Reiki
    Живота е прекрасен!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #11 -: Февруари 18, 2011, 12:06:11 »

Съжалявам Рейки, но от прочетеното, аз се притеснявам за теб.
    В случая аз мисля, че просто се примиряваш.Усмивчица Да не гововорим, че и прибързваш.Усмивчица

Бих се радвал да споделиш, кое точно те притеснява, за да мога да ти дам отговор.

Цитат
    Начина, по който отхвърляш информацията, която получаваме свише това е нещото, което ме плаши в думите ти
    От къде знаеш, че информацията е Свише? Кое определя информацията като висша и нисша?

Говорим за информация придобита свише (свише е термин синоним на ченълинг).
    Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Февруари 18, 2011, 12:09:17 »

Това с какво я прави, правилна?
    Активен

Reiki
    Живота е прекрасен!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #13 -: Февруари 18, 2011, 12:19:04 »

Това с какво я прави, правилна?

Когато си душа с малък опит в контактьорството и не може да разлечиш, кой спуска информацията, тогава да задължително е да подложиш информацията на проверка.

Има и души, които съзнанието и "позволява" да съществуват съзнателно в няколко измерения. Информацията тогава те сами я черпят от духовния свят. Ако някога си изпадала в транс и имаш спомени или имаш спомени от преживяванията на душата ти, по време на сън би разбрала какво имам предвид.

Знам, че на някои ви е трудно да приемат и осъзнаят нещо без да са го изживяли сами, затова не държа да вярвате сляпо на думите ми. Всеки има път, които го следва и ако тези преживявания не са ви нужни тогава не бихте ги изживяли.

Namaste
    Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Февруари 18, 2011, 12:20:33 »

Честито за темата! Слънце
    Поздравления за "законите" Слънце

Сега може да сте доволни, като разпространявате разните "закони" за това да си добър! Поздравление!! Хубаво е намерението, ама лошо е когато влияе зле!

П.П- това не е мнение към тази тема!:)(Премесено е от модератора)

« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 13:33:32 от elsha » Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какво се крие в името ти?-числова азбука « 1 2 »
    Астрология и нумерология
    giti 23 31212 Последна<br />публикация Октомври 16, 2011, 00:22:54
    от protoplasma
    Възможността на човек да се самоизлекува.
    Духовни учения
    Бунтарката 10 2837 Последна<br />публикация Януари 25, 2011, 21:10:46
    от Tinkerbell
    Място за красиви неща на всякаква тема « 1 2 »
    Обща тематика
    bars_i 17 1729 Последна<br />публикация Януари 02, 2011, 19:22:13
    от bars_i
    Как ще изглежда физическия свят?
    Въпроси и отговори
    VeSsin 4 694 Последна<br />публикация Януари 05, 2011, 01:00:32
    от VeSsin
    Какво мислите за тази снимка? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    andromeda3213 28 1334 Последна<br />публикация Януари 29, 2011, 16:32:32
    от kristian4o

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright