Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Закон за взаимопомощта при хората  (Прочетена 2128 пъти)
Reiki
Живота е прекрасен!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« -: Февруари 18, 2011, 00:06:00 »

ЗАКОН ЗА ВЗАИМОПОМОЩТА ПРИ ХОРАТА

Този закон зависи и се ръководи от известни правила. Те са:

- НЕПОИСКАНО ДОБРО, НЕ Е ДОБРО

- ПОМОЩ СЕ ДАВА БЕЗ ПРЯКА НАМЕСА В РАЗВИТИЕТО НА ЧОВЕКА

- НЕ ОТХВЪРЛЯЙ НИЩО И НИКОГО В СВЕТА

- НЕ МОЖЕШ ДА "ЗАГУБИШ" ТОВА, КОЕТО ДАВАШ

- ПОМАГАЙ, НО НЕ СЕ СБЛИЖАВАЙ

- ПРАВИ НА ДРУГИТЕ ТОВА, КОЕТО ЖЕЛАЕШ САМ ДА ПОЛУЧИШ

- АКО САМ НЕ МОЖЕШ ДА СТИГНЕШ ДО ТОВА, КОЕТО ИСКАШ, ТО ПОМОГНИ НА НЯКОЙ ДРУГ ДА СТИГНЕ ДО НЕГО. ПОХВАЛИ ГО, ЧЕ ГО Е ПОСТИГНАЛ И МУ ОТДАЙ ПОЧИТ ЗА ТОВА

- КАКВОТО ПРАВИШ ЗА ДРУГИТЕ, ПРАВИШ ГО ЗА СЕБЕ СИ, ЗАЩОТО УТВЪРЖДАВАШ СЕБЕ СИ, УТВЪРЖДАВАШ ИСТИНСКИЯ СИ АЗ И КОЙ СИ ТИ В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ

От изброените по-горе правила и сентенции следва изводът, че ПОМОЩ СЕ ДАВА САМО ПРИ ПОИСКВАНЕ, защото помощта, която предлагаме на другите, оказва влияние върху наши кармични дългове. Помагайки, ние можем да отстраним част от тях. Но следва и да запомним следното: "НЕПОИСКАНАТА ПОМОЩ СЕ СЧИТА ЗА АГРЕСИЯ!" и още " ТВОЕТО ДОБРО ЗА МЕН НЕ ВИНАГИ Е ДОБРО".
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 00:38:29 от Reiki » Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Февруари 18, 2011, 00:50:48 »

Е тук на мен лично ми трябва дефиниция за искане на помощ.
Защото това иначе ме лишава от това да изпитвам състрадание.
Или пък паднала на улицата бабичка трябва да я вдигна след като каже- моля те вдигни ме.
Сигурно ужасно много карма ми се е събрала от разни животинки дето ги местя да не ги стъпче някой.
Сигурно и от молитвите за хора, дето никак не са ме молили да се моля за тях.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #2 -: Февруари 18, 2011, 01:32:08 »

Е това за помоща е малко странно според мен. В смисъл, наистина е вярно, че не трябва да се помага ако не трябва, но и има събития, които пречат на тази помощ, ако не можеш сам да усетиш дали трябва или не. А ако не трябва и да искаш няма да помогнеш.Усмивчица На мен ми се е случвало само за да дам съвет, който да помогне, докато го пиша, да ми изключи или забие няколко пъти компа, докато се усетя Ухилен Или изведнъж да ми избяга от главата нещото, което имам предвид.

А някой от "законите", които си дал са по-скоро неща, които са редни или нередни и неща, които си се осъзнават и следват усещането след време. Това малко да не стане като 10-те Божи "заповеди", в които се казва, кои хора се доближават до Бог, а хората почват да се насилват да са такива за да се доближат.Усмивчица

Развитието на един човек идва, когато прави или помага на някой друг без корист, а не спазвайки някакъв закон:) или защото така е трябвало. Човек няма да напредне в развитието си ако действа защото "трябва" то се усеща след време:)

(щях да напиша още нещо и изведнъж изгубих увереност и ми избяга от мисълта) Ухилен Ухилен Ухилен

Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
Еруин
Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #3 -: Февруари 18, 2011, 01:56:43 »

Е тук на мен лично ми трябва дефиниция за искане на помощ.
    Защото това иначе ме лишава от това да изпитвам състрадание.
    Или пък паднала на улицата бабичка трябва да я вдигна след като каже- моля те вдигни ме.
    Сигурно ужасно много карма ми се е събрала от разни животинки дето ги местя да не ги стъпче някой.
    Сигурно и от молитвите за хора, дето никак не са ме молили да се моля за тях.

Ео, ти имаш добра интуиция и съм сигурна, че можеш да усетиш.
    Има хора, които не искат помощ, но изричат думите "Помогни ми", има и такива, които не казват нищо, но имат нужда от теб.

За жалост, не мога да го обясня добре. Не съм сигурна, че и аз го разбирам докрай. Сложно е.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Amaranth
    Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Град: Варна
  • Love is the Аnswer !

« Отговор #4 -: Февруари 18, 2011, 02:31:05 »

Страхотна тема !!! Усмивчица Всички теми в този раздел са много хубави и полезни..Благодаря ви !!!
    Еру..аз те разбрах напълно какво искаш да кажеш !!И съм на същото мнение ! Усмивчица
    Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright