Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Ябълка  (Прочетена 2471 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 19:28:48 »

Ябълка (Prunus malus)

1. При кашлица и треска се препоръчва яденето и пиенето на отвара от ябълки, понякога сварени с чесън, или на отвара от  кората на дървото. Яденето на повече сварени ябълки се препоръчва при болести на бъбреците и мъчно пикане. Лекуване на стомаха с отвара от цвят на ябълка петровка. /Енц. БНМ, стр. 452/

2. "Аз оздравях" - при язва на дванадесетопръстниника - печени ябълки. Самолечение с 5-6 печени ябълки дневно, които се вземат сутрин на  гладно. Пие се също така и сокът, който се отделя при печенето. "Забелязах, че още в началото болките ми в стомаха се преустановиха. Състоянието ми се подобри. Добих желание и за други храни. Продължих лечението през цялата зима. До пролетта бях напълно здрав. Изоставих диетите. Позволих си даже люто и солено. Препоръчах го на близки, които страдат от гастрит и киселини и те останаха доволни." Георги Иванов - агроном, ул. "Костенски водопад", 14, София.
    /В-к "Знахар  у дома", бр. 22 - 2000 г./

3. "Една ябълка на ден ще ви помогне да забравите за лекаря." Ябълките и особено ябълковият сок облекчават главоболието, безсънието, умората, лошото храносмилане, запека, рака, зъбобола, настинката и кокошата слепота. Антиканцерогенните свойства на ябълката се дължат на ябълчната киселина и целулозата. Поради високото си съдържание на калий и бор ябълките поддържат костите в добро състояние и предотвратяват остеопорозата. /Кн.•58/

« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 16:43:41 от Стела » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Вълча ябълка
    Даровете на природата
    Админ 0 1658 Последна<br />публикация Февруари 09, 2011, 14:02:01
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright