Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Широколистен живовляк  (Прочетена 3821 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 19:27:57 »

Широколистен живовляк (Plantago mayor)
    (жилоглав, брътци)

1. Отварата от листата с вода  или вино е чудесно средство за пречистване на кръвта и за омекчаване и изхвърляне на храчки, при кашлица, стар хроничен бронхит, магарешка кашлица, кръвохрачене, маясъл, дезинтерия и др. Възпаление и болки в стомаха и червата, киселини в стомаха, болести на черния дроб, жълтеница, малария. Пресни листа се налагат на упорити рани и при ухапване от оси, пчели и комари. От изсушуните листа се приготвят изварки, които действат срещу влажни екземи. Чай от живовляк заедно с меча пита, градински чай  и червен кантарион се препоръчва за пречистване на кръвта. Ако се прибави пелин, служи като коремен чай. Има общоукрепващи свойства, увеличава хемоглобина на кръъвта /•27,стр. 95/,намалява кръвното. 5-процентна настойка от листата премахва зъбобола. Има летливи антибиотици - фитонциди със силни обеззаразяващи свойства. /дн.•1 - стр. 32/

2. Външно лекува гноясали рани, а вътрешно усилва стомаха, червата и най-много белите дробове. /Ф-2/

« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 16:45:01 от Стела » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Живовляк
    Даровете на природата
    Админ 0 5164 Последна<br />публикация Февруари 09, 2011, 18:19:18
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright