Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Чеснов лук  (Прочетена 2469 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 19:21:49 »

Чеснов лук (Alium sativum)
    (бел лук, чесен, чеснов лук, сармусак)

1. Луковицата спомага за отделяне на пикочта, затова се употребява при воднянка, при бронхиален катар и астма. (Ф-1)

2. Не трябва да се употребява  от болни от епилепсия!,от пълнокръвни хора, при бъбречни заболявания и от бременни. (Ф-7)

3. Смята се, че ако се яде в големи количества, пречиства кръвта, предпазва от остри заразни болести и е универсална противоотрова. При хранителни отравяния се дава и чесън с оцет, който улеснява повръщането. Кашлица се лекува, като се изяжда за 1 ден сместа от нарязана една ябълка на парчета и една небелена глава чесън, сварени в 200 мл. вода. При шипове със смес от счукан чесън и мас се налагат ходилата на краката. (Енц. БНМ, стр. 399)

4. Чесънът е зеленчук със силно антитуморно, антибактериално и  антивирусно действие и с изразени антибиотични свойства. Помага при лошо храносмилане, облекчава и лекува дезинтерия и тиф, убива бактериите и други паразити в тялото, спомага да се избегнат и излекуват настинка и грип. Прочиства кръвоносните съдове  и стомаха, предотвратява и лекува пневмония и туберкулоза, елиминира токсичните отпадъци от тялото, понижава кръвното налягане и нивото на холестерола, предпазва от сърдечни заболявания, лекува синузит, повишава половата активност, облекчава предаваните по полов път болести, стимулира производството на антитела и кръвообращението, възпрепятства кръвосъсиреци и рак на стомаха и дебелото черво. Наистина е трудно да повярва човек, че тези магически лечебни свойства са събрани в един най-обикновен зеленчук. Повечето от терапевтичните му свойства се дължат на неговите лечебни съставки като алицин, ажоен, алилсулфид и полифеноли. Полифенолите защитават сърцето. Алицинът, главната съставка на чесъна, е силен антибиотик и ефикасно средство срещу гъбички и рак. Съставките на чесъна могат значително да намалят развитието на раковите клетки в простатата. Екстрактът от чесън намалява и развитието на рака на гърдата, на кожата и на дебелото черво при мишки. Доказано е, че алицинът е много по-ефективна антивирусна защита от пеницилина. Най-добре е чесънът да се яде суров, защото алицина се разгражда от топлината. За да бъде добре усвоен, чесънът трябва добре да се сдъвче. (Кн.•58)

« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 17:52:50 от Стела » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright