"Shirinan"

Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Книги:

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Череша  (Прочетена 2110 пъти)
Shirinan
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1213

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 19:20:02 »

Череша (Prunus avium)

1. Чай от черешови дръжки се пие при жлъчка и трудно уриниране. При кашлица с кървави храчки се пие смола от череша. При маясъл и тения се пие отвара от плодове от дива череша  в продължение на 20-30 дни. Счукани костилки от дива череша са съставна част на лекарствено средство при пясък и камъни  в бъбреците. При трудно уриниране се пие отвара от клонче на дива череша. (Енц. БНМ, стр. 436)

2. Черешите помагат вместо аспирин. Черешите са идеално средство срещу болките от артрит и подагра, смята професор Марабит Харан (САЩ). Според него плодът е по-ефикасен и от аспирина, защото съдържа 12-25 мг. Антициан, което превишава 10 пъти противовъзпалителното действие на лекарството. 20 череши са равни по въздействие на 1 таблетка аспирин. Изчезват напълно болките в ставите, в коленете, по гърба, при това независимо от възрастта на пациента, твърди професорът. (Валентин Тодоров, вк "Трета възраст", бр. 23 - 2002 г.)

3. Този плод има силни противовъзпалителни и противогнилостни свойства. Стимулира нервната и храносмилателната система. Черешите са добро "лекарство" против лошо храносмилане, запек, преждевременно застаряване. И което е по-важно – те са една от храните с най-силни  антиканцерогенни свойства. Черешовият сок е не по-малко ефективен от самия плод. (кн.•58)

« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 23:38:25 от Стела » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Изработка на сайт | Психолог  © Copyright