Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Червена боровинка  (Прочетена 2781 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 19:17:11 »

Червена боровинка /Vaccinium vitisidea/
    /суница,червена брусница,кокази,кокоз,кокуза.,боровка, беливици,червени диви череши./

1.За най-лековити се смятат черните  боровинки.Отвара от чер-
          ни и червени боровинки се препоръчва  при заболявания на бъбреци-
          теи при дезинтерия,скорбут и за гаргара при ангина./БНМ-Енц.стр41/
             2.Плодовете имат общоукрепващо и успокояващо действие.Възбуждат апе-
          тита,подобряват храносмилането,потогонно,пикочогонно,противовъзпалител-
          но,кръвоспиращо,антиасматично и противоревматично действие.За лечебни
          цели се използват,плодовете,листата и клонките.Сокът от плодовете е по-
          лезен при трескави състояния,липса на апетит,хипертония,кожни заболява-
          ния.Настойките и отварата от листата и клонките се приемат при хипо и
          авитаминози,грип,главоболие,запек и диария,възпалителни процеси в бъбре-
          ците и пико
          чният мехур,хипертония,диабет,ревматизъм,подагра,при сърдечни заболява-
          ния,пикочокаменна болест,нощно напикаване при деца.Питие от боровинки:
          50 г. плодове се измиват,намачкват с лъжица,заливат се с 100 мл. студе-
          на вода,кипват се ,добавя се захар и се оставят за 15 мин. на бавен огън
          след което се охлаждат и прецеждат.Приема се при трескави състояния по
          100 г.2 пъти дневно.Настойка от листата:1 с.л. листа се заливат с 200 мл.
          вряща вода  и киснат 30 мин.приема се при бъбречнокаменна болест,възпа-
          ление на бъбреците и пикочният мехур,нередовна дефекация,ревматизъм,по-
          дагра по 2 с.л.4-5 пъти дневно.маг. фарм.Латинка Янева/в-к"Л"бр.31-02 г./
    « Последна редакция: Февруари 12, 2011, 00:16:36 от Eona Lightholder » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Червена върба
    Даровете на природата
    Админ 0 2398 Последна<br />публикация Февруари 10, 2011, 19:17:29
    от Админ
    Черна боровинка
    Даровете на природата
    Админ 0 3378 Последна<br />публикация Февруари 10, 2011, 19:20:24
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright