Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Чесън  (Прочетена 3337 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 19:14:55 »

Чесън (Alium sativum)

1. Използва се при белодробни, сърдечно-съдови, нервни, гастро-неврологични, бъбречни заболявания, ангина, дезинтерия, диспепсия, хрема, грип. При главоболия се натриват челото и слепоочията с пресен чесън. Мохамед Шерази пише, че чесънът разтваря всякакви вещества, отпушва, исушава течността в стомаха и ставите, разрежда кръвта, неутрализира влиянието на недоброкачествената вода и лошия въздух. Полезен е при забравяне, частична пареза на лицето, треперене (тремор), натрупване на газове, язви в белите дробове, заболявания на стомаха и  венците, разширява кръвоносните съдове и снижава кръвното.
     Предпазни мерки! Да не се използва при хемороиди, язва на стомаха, нефрити и нефрози. (кн.•45, стр. 152)

2. Когато меланома е била лекувана с екстракт от чесън, раковите клетки започнали да възвръщат нормалния си здрав вид. (в-к "Л.", бр. 43 – 2000 г.)

3. Чесънът може да спомогне за предпазване от рак  на дебелото черво и правото и стомаха. (в-к "Л.", бр.45 – 2000 г.)

4. Чесновите луковици съдържат белтъчини, масти, въглеводороди, етерично масло, целулоза, витамин С, йод, серни съединения, фитонциди с укрепващо действие. Веществата гарлицин, алистатин и преди всичко алицинът (органично сярно съединение) имат изразен антибактериален и антимикотичен ефект. Още през първата световна война е установено, че войниците, които са консумирали чесън, рядко страдали от стомашно-чревни инфекции. Намалява серумния холестерол. Чесънът активира и действието на ензимите, участващи в разтварянето на тромбите в кръвта, и влияе благоприятно на  атеросклерозата. Чесънът вероятно помага и срещу сърдечен инфаркт и мозъчен инсулт, както и при нарушаване на кръвообращението на крайниците. Може да се използва и под формата на тинктура (спиртен екстракт) -15-25 капки с прясно мляко. Чесънът много добре се комбинира с цвят от глог като антихипертензивно средство. Появиха се съобщения за противоотровното действие на чесъна. Смята се, че серните съединения на чесъна блокират образуването на субстанция, причиняваща рак на хранопровода, черния дроб и ректума. Съставките на чесъна блокират деленето на туморните клетки дори тогава, когато туморът вече е налице. (проф. д-р П. Манолов, д.м.н., в-к "Зн.", бр.16 - 2002 г.)

5. Чесънът лекува:
              - Стоматит. Поставете 1 скилидка суров чесън в устата си и жабуркайте с чаша ябълков оцет;
              - Кашлица и настинка. Смучете известно време обелена скилидка чесън, така че етеричното масло, което се съдържа в нея, бавно да се поема от лигавицата на устната кухина. Пригответе смес от равни количества счукан чесън и мед. Приемайте по 1 ч.л. от сместа 3 пъти дневно, като се стараете да я задържате по-дълго време в устната кухина.
              - Висок холестерол. Всекидневно да се изяждат по 2 скилидки суров чесън.
              - Кожни обриви. Приготвя се смес от счукан чесън, мед и ябълков оцет до получаване на кашица. С нея се намазват засегнатите места. (в-к "Трета възраст" -  бр. 36 – 2003 г.)

6. Див чесън. По-лековит от градинския. Няма по-ефикасна билка за стомаха и червата от дивия чесън. Намалява предизвиканите от болен стомах сърдечни смущения и безсъние. Високото кръвно налягане постепенно се нормализира, ако се пие вино от чесън. (в-к "Зн.", бр. 26 - 2003 г.)

« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 19:02:28 от Стела » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright