Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Цариче  (Прочетена 2566 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 19:06:51 »

Цариче /Alihemila vulgaris/
    /шапиче, огърлица, длановка, царева трева, шупливче, слезовка, займиниче, сорцеболово биле, самодивска ягода, левска стъпка/

1. При по-дълга употреба помага на кила (херния, изсипване), лекува и усилва мускулите, нервите и долните части на слабините. Действа радиоактивно./Ф-2/

2. Дава добър ефект при лечение на гастрити, стомашни колики, ревматизъм, затлъстяване, пясък в бъбреците и жлъъчката, главоболие, кръвоизливи от носа, компреси при възпалени очи, гаргара при зъбобол, външно при ухапване от насекоми./кн.•46-154 стр./

3. Малък многогодишен храст и намира медицинско приложение още в средновековието. Използват се листата и цъфтящите филизи. Активни съставки са танини и флавоноиди. Основните свойства на билката са кръвоспиращо, диуретично, противовъзпалително, подпомага заздравяването на раните, при диария и стомашно чревни оплаквания, инфекция на лигавиците на гърлото и устната кухина, ларингит, екземи и кожни обриви. Тя подобрява апетита и помага при различни съдови проблеми. Да контролира кръвната захар.
    *  Употреба и дозировка:
    чай: 2 ч.л. от исушената билка се заливат с чаша вряла вода и киснат 10-15 мин. Пие се 3 пъти дневно.
    Тинктура: 1-2 мл. 3 пъти дневно.Не са установени противопоказания и странични ефекти в рамките на обичайната дозировка.
      По принцип прекомерната консумация на чайове богати на танин могат да се появят чернодробни проблеми.
    м. фарм. Л. Янева. /В-к "Лекар" бр.49-02 год./

« Последна редакция: Февруари 14, 2011, 22:33:09 от turist » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright