Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Хидрастис  (Прочетена 2052 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 19:03:08 »

Хидрастис (Hydrastis canadensis)

1. Отечеството му е Канада, където се култивира. Пренесен е в Европа и се култивира в Швейцария, Англия около Виена, при Москва, Унгария и др. За него са най-подходящи горските хумусни и влажни почви. Обича полусенчести места. Семето се сее в лехи през есента, които през зимата се покриват, за  да не измръзнат. На пролет тези лехи се разкриват и растението пониква. Едва след 10-12 месеца разсада е готов за пренасяне на постоянно място. Това се извършва през следната есен или пролет на разстояние 40-50см. Многогодишно растение. Използваема  част е коренището заедно с корените. Плодът е подобен на малиновият. Корените с коренищата са готови за вадене през есента на третата година от засаждането. Изкопаването се извършва след узряване на плода. Корените с коренището се изтръскват от пръъста и се измиват бързо с вода и се сушат най-добре в сушилня. Исушеното коренище е 3-5 см. дълго и 4-8 мм. дебело, тъмнокафяво отвън, златножълто отвътре; тънки лесночупливи корени без миризма с горчив вкус. Сдъвкано боядисва слюнката жълто.
    Употребление:
    - Като кръвоспиращо средство при маточни кръвоизлияния само по лекарско предписание, защото е отровно! /От кн."Нашите лечебни  и благоуханни билки" собст. на Никола Калимеров/

« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 21:12:31 от turist » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright