Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Турта  (Прочетена 3402 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 19:01:07 »

Турта /Tagetes erecta/
    /була, жълта ружа, изпъди овчар, кадийка, кадифе, старци, самунче, чалмичка, турско цвете, тагетес/      

1. Произхожда от Мексико и Аржентина. У нас се отглежда като декоративно растение в градините и парковете. Съществуват 3 типа - африкански жълти до оранжеви цветове, същите са и при мексиканският и френският в червенокафявите багри - имат по-голям лечебен ефект. За лечебни цели се използват цветните кошнички на френският тагетес /Tagetus botula/, богати на лутеин. Противотуморното действие на френският тагатес е доказано на запад в редица лечебни заведения. Особенни добри резултати са констатирани при кожни заболявания - лупус вулгарис, упорито акне на кожата.
    За целта се поставя 1 ч.л. стрити сухи цветни кошнички в 10 мл. зехтин. След 40 дни се прецежда и се намазват засегнатите места. /В-к"Зн" бр.36-99 год./

2. Оранжевата турта действа противотуморно. Вземат се 4-5 големи цвята и се варят 500 мл. вода 3 мин., похлупва се и така престоява цяла нощ. На сутринта се прецежда и се дели на 4 . Пие се 1 час преди ядене в продърлжение на 7-8 месеца. /В-к "Билка" бр.33-03 год./

« Последна редакция: Март 27, 2011, 12:51:43 от turist » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright