Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Троскот  (Прочетена 2954 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 18:56:47 »

Троскот (Cylodon dactylon)
    /айрък/

1. Отварата от корените се  пие при слабост и изтощение, кашлица, жълтеница, бъбреци, диария, сърцебол, маясъл, екзема, перде на очите;
    - Троскот, царевична свила, дренки, листа от чемшир при бъбречни отоци;
    - Троскот и ечемичени зърна за камъни в бъбреците;
    - Отвара от корени на троскот, царевична свила, черешови дръжки или клонче от дива череша, в 1 л. вода се пие по 2 винени чаши на ден при задържане на урината.
    - Отвара от троскот, полски хвощ, мечо грозде, дръжки от бяла череша, царевична свила, хвойна, имел и шипки се пие при  язва на стомаха./Енц.БНМ стр409/

2. Използва се коренището изкопано рано на пролет. Дрогата има диуретично и слабително действие. Използването е както при пирея. /кн.•44-стр.330/

3. Понижава кръвното налягане, при упорит запек, спастичен колит, за пречистване на кръвта. Отвара от троскот се приготвя от 20 г. корени се варят в 250 мл. Пие се по 1 кафяна чашка преди ядене 2-3 пъти на ден. Л.Николоов фармацефт. /В-к"Зн"бр.16-97 год./

4. Отвара от корените се пие при слабост, изтощение, кашлица, жълтеница, бъбреци, диария, сърцебол, маясъл. Пие се във вид на отвара с различни билки: троскот, трескавиче и пера от люляк.
    - при треска: троскот, цаевична коса, дренки, листа от чемшир-за бъбреци и бъбречни отоци.
     Троскот и ечемичени зърна за камъни в бъбреците: отвара от корените на троскот, царевична свила, черешови дръъжки или клонче от дива череша в 1 л. вода се пие  по 2 винени чаши на ден при задържане на урината.
     Отвара от троскот, полски хвощ, мечо грозде, дръжки от бяла череша, царевична свила, хвойна, имел и шипки се пие при язва на стомаха/Енц.БНМ/

5. Още през 1930 г. учените забалязали, значително подобрение в хранителността на млякото, когато кравите пасяли троскот. Биолозите установиха, че 2-3 седмици след поникването си троскота съдържа хролофил в много голяма концентрация, който действа като "чистач на организма", защото неутрализира отровите. Троскота е един от най-богатите на витамините А, В и С. Противодейства на някой канцерогени, като почиства и детосикира храносмилателната систнема. Високото съдържание на хлорофил и витамини подпомага храносмилането и снабдява кръвта с желязо, което увеличава образуването на червени кръвни клетки. /В-к "Л" бр.4-2001г./

« Последна редакция: Март 27, 2011, 13:16:16 от turist » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright