Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Саркофай  (Прочетена 1998 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 10, 2011, 18:25:14 »

Саркофай (Plumbago europaea)
    (зеркеле, зеркула, саракуфай, царковай)

1. Настойка  от растението в зехтин се пие при  буци (рак). При същата болест, подутина  или язва, както и болните  стави при ревматизъм се налагат със смес от корените и зехтин във вид  на каша. С отвара от корените се прави  гаргара при зъбобол. Със смес от счукани корени с кисело мляко и син камък се мажат засегнатите места по кожата при краста. В друг  вариант тази  смес от корени, син камък, сол, сажди и зехтин преди употреба престоява "под звездите" (300-400 г. стрити корени саркофай, 12-15 г. каменна сол, 40 г. сажди, 200-300 мл. зехтин), болният се маже няколко пъти за 24 часа, като предварително се окъпе в пепелива  вода. (кн. БНМ - Енциклопедия на Н. Колев, стр. 368, поз. 883)

« Последна редакция: Февруари 25, 2011, 22:34:00 от Стела » Активен

Brambarcho
    Гост
    « Отговор #1 -: Януари 25, 2012, 13:54:04 »

Zdraveite, haresa mi publikaciata za Sarkofaia. Shte sam mnogo blagodarna, ako mi izpratite informacia ot kade e vzeta! Predvaritelno BLAGODARIA!

Administrator - Коментар Източник на информацията: (кн. БНМ - Енциклопедия на Н. Колев, стр. 368, поз. 883)

П.П. Писането на Кирилица е задължително!
    « Последна редакция: Януари 25, 2012, 14:25:52 от Administrator » Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright