Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво мислите за мантрите?  (Прочетена 3576 пъти)
giti
Гост
« -: Юни 14, 2009, 03:14:57 »

Това е вид музика,която би следвало да помага за медитация,вътрешен мир и спокойствие. Те отговорят и на различните чакри и т.н. Мислите ли че този вид музика е наистина единственият начин за горе-изброените цели?
Аз не мисля така.Мисля,че най-добрия начин е с добра музика,която просто докосва сърцето ти. И не само мисля,но и го знам от собствен опит. Интересен е факта,че от мантрата която уж отговаря на моята най-добре развита чакра в мен се породи неспокойствие и много тъга. ???В същото време музиката на Алан Парсонс прожект ми помага в медитиране или тази на Ения,Енигма,Барбара Стрейзън и т.н. Моя извод е ,че музиката,която ликува и помага е тази,която докосва сърцето.Какъв е вашия извод...бихте ли споделили?
Активен
Tinko
Гост
« Отговор #1 -: Август 19, 2009, 17:06:13 »

Като твоя! Намигване
Лично мен тази музика ме разконцентрира и ме праща в други измерения далеч от медитацията.
За да докосва сърцето ти значи трябва да и обърнеш прекалено много внимание, което не е желателно да се случва по време на медитаций. Нали все пак идеята е да снишаваш потока на концентрация и мисли....
Може да звучи странно но когато изпитваме най-голямото удоволствие от музиката, тогава тя най-много ни вреди. Има конкретна звукова честота, която влиае на мозъка но тя не фигурира в музикалната област. Тоест ухото приема даден звук и предава заряд с определна вибрация до мозъка, която може да навлезе в други зони и да се синхронизира с зарядите на тези зони в следствие ги променя.... Ще дам пример с моят организъм при звук от полисоничен синтезатор с вибрация между 6 -10 кило херца и сила на звука от 125 децибела се случва и да припадам... Сигурен съм, че някъде там е и точната честота за спиране на хипер активността и потока на мисли по време на медитация, но..... се надявам да я открия някой ден.. Намигване

П.С Съжалявам, че се отклоних толкова от темата, нека чуем и други какво мислят за мантрите..  Усмивчица
« Последна редакция: Август 19, 2009, 23:22:53 от Tinko » Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #2 -: Август 28, 2009, 00:03:10 »

Аз като практикуващ йога си попявам по някоя и друга мантра когато ги пееме групово в йога студиото и наистина след като сме помантрирали енргията в залата е друга, и усещам самото ми тяло и психика да се чувстват много по добре. По принцип смятам, че вибрациите в самата мантра ни действат, както например при започване на упражненията се пее 3 пъти Ом, като в началото си мислех, че е нещо като поздрав но вече с практиката осъзнах, че след като го изпея самото ми тяло се отпуска и "разблокирва" като ми дава повече удобство в йога позата и спокойствие на ума. За мен лично мантрите си действат, но едва ли са единствения начин за постигане на тези състояния. Поздрав с музикална версия на Shanti Mantra http://www.youtube.com/watch?v=5EvWuxhxZyA
Активен
sarabia
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• Град: Варна
  • « Отговор #3 -: Януари 28, 2012, 21:37:52 »

Мантрите са чудесен начин за изчистване на мислите, поне на мен само това ми помага!
    Тази например много ме успокоява когато съм напрегната за нещо, или от нещо...
    http://www.youtube.com/watch?v=-By0yIy7PoI
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    nikcvet
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 89

« Отговор #4 -: Октомври 23, 2013, 13:43:14 »

Според мен, всеки има нужда от помощ, която може да получи по различен начин - от партньор, учител,
    или от нещо друго.

За медитация могат да помогнат кристалите.
    В източните бойни изкуства, когато се използва оръжие или предмет, той учи, защото всеки предмет има
    свои физически качества, траектория на движение, и ако не се използва правилно, човек ще се удари и
    после ще гледа да не повтаря грешката.

Музиката може да въздейства на различно ниво - от ниско физическо до високо духовно.
    Има специална шаманска музика. Музиката на нестинарите също има специално предназначение.

Мантрите имат целенасочено въздействие - може да въздействат върху точно определена част от тялото,
    или да движат енергията по определен начин. Въздействието е точно, но резултатите ще зависят от
    личните особености на всеки.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PlXooCSmZAQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PlXooCSmZAQ</a>
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« Отговор #5 -: Октомври 23, 2013, 16:12:36 »

Мантрите  - силата на вибрациите Усмивчица)))) обичам да слушам мантри.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Мощите на Йоан Предтеча - какво мислите?
    Обща тематика
    nia.boneva6 8 748 Последна<br />публикация Август 06, 2010, 15:08:36
    от nia.boneva6
    Йога и мислите
    Йога
    Ivs.SY 3 1301 Последна<br />публикация Февруари 24, 2011, 12:41:08
    от Mitko R
    Какво мислите за тенденцията "интернет пристрастяване"
    Всичко относно индиготата
    l'amour 13 1497 Последна<br />публикация Октомври 05, 2011, 02:23:07
    от protoplasma
    Какво мислите ще е бъдещето на хората? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Sentinel 20 1337 Последна<br />публикация Май 18, 2011, 09:15:20
    от johny

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright